REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Seriale

Netflix Mobile tylko na smartfony i tablety to świetny pomysł. Chciałbym, żeby taki plan pojawił się w Polsce

Netflix szykuje się do wprowadzenia nowych planów abonamentowych. Proponuje już pierwszym użytkownikom tańszy dostęp do oferty serwisu w ramach Netflix Mobile, który będzie działał wyłącznie na smartfonach i tabletach.

14.11.2018
15:16
netflix mobile plan taniej
REKLAMA
REKLAMA

Największy serwis wideo na żądanie stale kombinuje z cennikami. Widzieliśmy już próby wprowadzenia droższych planów Netflix Ultra w wielu różnych wydaniach. Niewykluczone, że w przyszłości skróci się też okres próbny z miesiąca do dwóch tygodni. To jednak nie są jedyne zmiany, jakie mogą czekać użytkowników.

Netflix ma ambicję poprawić swoją pozycję na rynkach azjatyckich. Jego twórcy zdają sobie sprawę, że mieszkańcy tamtych rejonów są statystycznie mniej zamożni, a przy tym bardzo często smartfony są jedynymi urządzeniami z dostępem do sieci, których używają.

Właśnie dlatego pojawił się tańszy plan Netflix Mobile wyłącznie na smartfony i tablety.

Z początku podejrzewano, że Netflix zdecyduje się po prostu obniżyć cenę podstawowego planu na rynkach rozwijających się, by przekonać użytkowników do płacenia za usługę. Najwyraźniej firma ma nieco inny pomysł i chce oferować tańszy dostęp do biblioteki, ale wyłącznie na sprzętach mobilnych.

Po raz pierwszy plan Netflix Mobile pojawił się użytkownikom do wyboru w Malezji. Wyceniony został na około połowę ceny planu Basic. Jak podaje TechCrunch, Netflix potwierdził testy nowego planu mobilnego nie tylko w Malezji, ale również w kilku innych państwach.

Netflix musi konkurować z azjatyckimi serwisami VOD.

W tych rejonach działa sporo usług wideo na żądanie, za które opłata wynosi nawet mniej niż połowę dotychczasowej ceny planu Netflix Basic. Tym samym twórcy House of Cards chcą stać się przystępniejsi cenowo, ale nadal mogą być postrzegani jako usługa typu premium.

Zmiany w cennikach na rynku azjatyckim idą w parze z nowymi produkcjami anime w ramach serii Netflix Originals. Oprócz animowanych adaptacji Altered Carbon i Pacific Rim powstaną też trzy zupełnie nowe seriale: Cagaster of an Insect Cage, Yasuke i Trese.

Mam nadzieję, że Netflix rozszerzy dostępność tego planu również na inne rejony, w tym Polskę.

Sam znam sporo osób, którym urządzenia mobilne w zupełności wystarczają do konsumowania treści wideo. Jeśli ktoś nie ma telewizora, a komputer wymienił na tablet (lub zrezygnował z nieco całkowicie na rzecz telefonu ze sporym ekranem) mógłby skusić się właśnie na taki tańszy plan Netflix Mobile.

Ciekaw też jestem, czy mobilny plan Netfliksa zablokuje funkcje AirPlay i Google Cast. Jeśli aplikacja pozwalałaby wysyłać obraz z telefonu i tabletu na telewizor, to jeszcze więcej osób mogłoby zrezygnować z możliwości odtwarzania seriali na komputerach, by nieco zaoszczędzić.

Byłaby to również szansa na to, by przekonać do płacenia za usługę bezpośrednio twórcom usługi osoby, które do tej pory szukały oszczędności poprzez kupowanie sztucznie generowanych kont Netflix Premium lub dzieliły jedno konto na cztery pary, byle tylko płacić mniej.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA