REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Nie masz nic do gadania. Nowa funkcja Netfliksa wylosuje ci serial

Netflix każdego roku testuje nowe rozwiązania i usprawnienia swoich aplikacji. Niektóre z nich okazują się na tyle popularne, że trafiają do wszystkich odbiorców. Dzisiaj taki los spotka funkcję „Odtwórz losowo”.

28.04.2021
16:01
netflix odtwórz losowo
REKLAMA

Jak często każdemu z nas przydarza się moment, gdy brakuje pomysłu na to, co obejrzeć w następnej kolejności? W świecie dziesiątków serwisów streamingowych wypełnionych po brzegi nowymi produkcjami nadmiar wyboru potrafi być niezwykle paraliżujący. Dlatego zamiast wybrać jeden konkretny tytuł, często bezrefleksyjnie przeglądamy bibliotekę produkcji w nadziei, że nagle coś „kliknie” i znajdziemy film czy serial idealny.

REKLAMA

Netflix doskonale zdaje sobie sprawę z tego problemu, dlatego od 2019 roku testował różne wersje funkcji mającej na celu automatyczne połączenie widza z nową produkcją. Początkowo mowa było o przyciskach „Oglądaj teraz” i „Włącz coś innego”, a w międzyczasie pojawiła się też opcja wybrania losowego odcinka. Ostateczny kształt aktualizacji zakłada zaś uruchomienie w Polsce funkcji „Odtwórz losowo”.

Netflix wystartuje z nową opcją już dziś w godzinach popołudniowych.

W komunikacie przesłanym redakcji Rozrywka.Blog firma podkreśla, że według badań przeciętny człowiek spędza 1,3 roku życia na poszukiwaniach czegoś do obejrzenia (a większość z nas zna też kinomaniaków, którym zajmuje to jeszcze więcej czasu). Celem debiutującej dzisiaj funkcji będzie więc ułatwienie wyboru w momentach, gdy okazuje się to po prostu zbyt trudne.

Przycisk „Odtwórz losowo” będzie można znaleźć w kilku miejscach strony internetowej: pod nazwą profilu, w dziesiątym rzędzie na stronie głównej oraz w menu po lewej stronie ekranu. Zaproponowana produkcja zostanie wybrana na podstawie wcześniejszych filmów i seriali obejrzanych przez użytkownika. W teorii zdecydowanie ograniczy to ryzyko wpadki ze strony platformy. Jeżeli jednak podane tytuły nie przypadną nam do gustu, to Netflix przygotował plan B.

Po prawej stronie produkcji zaproponowanych w ramach „Odtwórz losowo” pojawi się przycisk „Odtwórz coś innego”.

netflix odtwórz losowo class="wp-image-1709419"

W takim wypadku oprócz nowości wybranych przez algorytm w propozycjach znajdą się też filmy czy seriale rozpoczęte wcześniej a nigdy niedokończone lub tytuły znajdujące się w zakładce „Moja lista”. Nie jest to być może metoda idealna, która zawsze pozwoli poradzić sobie z problemem nadmiernego wyboru, ale na pewno ułatwi życie wielu użytkownikom Netfliksa. Nie ma wątpliwości, że już dzisiaj pierwsi widzowie mający za sobą np. seans nowego polskiego serialu „Sexify” skorzystają z opcji „Odtwórz losowo” i odkryją zupełnie nową produkcję, w której będą mogli się zakochać.

REKLAMA

Oscarowe i głośne tytuły możesz obejrzeć w CHILI za darmo dzięki nowej promocji Logitech – sprawdź

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA