REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

„Dom z papieru” zmiażdżył konkurencję na Netfliksie. Te seriale oglądali Polacy

Wyniki rankingu Netflix TOP 10 z ostatniego tygodnia jednoznacznie wskazały, że nie ma mocnych na „Dom z papieru”. Hiszpańska produkcja zgarnęła pełną pulę i zostawiła daleko z tyłu konkurencję. Jakie jeszcze tytuły Polacy oglądali we wrześniowe wieczory?

11.09.2021
10:46
netflix dom z papieru top 10 wyniki
REKLAMA

„Dom z papieru”, „Imprezowa dziewczyna” i „Good Girls” – tak właśnie prezentują się najpopularniejsze produkcje tygodnia na Netfliksie. Debiutujący w piątek „Lucyfer” pojawił się na platformie za późno, żeby tym razem odegrać jakąkolwiek rolę, ale jego czas z pewnością nadejdzie za tydzień. Sprawdziliśmy najpopularniejsze seriale i filmy na Netflix Polska. Lista poniżej.

REKLAMA

Netflix Polska – TOP 10 najchętniej oglądanych tytułów:

10. Riverdale (spadek o jedno miejsce)

„Riverdale” rzutem na taśmę wyprzedziło w rankingu serial „Kierunek: Noc”, który pod koniec tygodnia nieźle punktował po premierze swojego 2. sezonu. Niewiele nowych seriali ma jednak szansę w starciu z „Riverdale”. Obecnie na Netfliksie znajdziemy już 15 odcinków 5. sezonu tej produkcji.

Wynik: 19 punktów

9. Dom z papieru: Od Tokio do Berlina (nowość)

„Dom z papieru” to serialowa bestia grająca w swojej własnej lidze. Najlepiej świadczy o tym fakt, że nawet poboczne produkcje dokumentalne, poświęcone hiszpańskiej serii, mają szansę na dostanie się do czołowej dziesiątki najpopularniejszych tytułów. Tak było w zeszłym roku przy okazji debiutu filmu „Dom z papieru: Globalny fenomen” i nie inaczej sprawy mają się z „Dom z papieru: Od Tokio do Berlina”. Wspomniana produkcja zawiera wywiady z twórcami i aktorami opowiadającymi o pracach nad finałowym sezonem serialu.

Wynik: 19 punktów

8. Clickbait (spadek o pięć miejsc)

Miniserial „Clickbait” spadł w rankingu względem poprzedniego tygodnia, ale i tak doczekał się niezłego wyniku. Amerykańsko-australijska produkcja opowiada o porwaniu mężczyzny o pozornie krystalicznej przeszłości. Początkowo rodzina ofiary ma pełne wsparcie mediów i opinii publicznej, ale po ujawnieniu grzechów z przeszłości porwanego sytuacja ulega zmianie.

Wynik: 23 punkty

7. Reksin (nowość)

W ostatnich dniach mieliśmy do czynienia z pojedynkiem między wielomiesięcznym liderem wśród produkcji animowanych dla dzieci i nowym pretendentem do tytułu. Starcie „Psiego patrolu” z „Reksinem” ostatecznie zakończyło się remisem ze wskazaniem na starszą z produkcji, ale to raczej nie koniec ich rywalizacji. Zwłaszcza, że to pozornie dziwaczne połączenie psa z rekinem okazało się uroczym strzałem w dziesiątkę.

Wynik: 28 punktów

6. Psi patrol (awans o jedno miejsce)

„Psi patrol” to hit Netfliksa. Nad fenomenem serialu, poświęconego grupie radosnych i pomocnych psiaków, zastanawiały się już różne tęgie głowy, ale widzów tej produkcji podobne rozwiązania nic a nic nie interesują. Oni po prostu chcą spędzić jeszcze trochę czasu ze swoimi ulubieńcami, co ostatnio stało się możliwe również dzięki pełnometrażowemu filmowi kinowemu.

Wynik: 28 punktów

5. The Good Doctor (spadek o jedno miejsce)

„The Good Doctor” zastąpił na liście ulubionych seriali medycznych Polaków „New Amsterdam”, gdy widzom skończyły się odcinki tej drugiej produkcji. Wydaje się jednak, że wkrótce czeka nas swego rodzaju powrót do status quo. Wszystko dlatego, że 3. sezon „New Amsterdam” już w październiku zadebiutuje w telewizji. Odbiorcy będą mogli więc z powrotem przerzucić się na oglądanie perypetii lekarzy z jednego najstarszych szpitali w Nowym Jorku.

Wynik: 35 punktów

4. Wyścig z czasem (nowość)

Pomyśleć, że były kiedyś czasy, gdy wystarczyło powiedzieć „Justin Timberlake” i już miało się na rękach jakiś hit. Nadzieję na podobne zakończenie mieli też twórcy produkcji „Wyścig z czasem”, która zadebiutowała w kinach w 2011 roku. Popularny piosenkarz ich nie zawiódł, bo przy budżecie w wysokości 40 mln dol. ten film science fiction dobił do wyniku 174 mln dol. zarobionych w box office. A wszystko przy wydatnym udziale Amandy Seyfried, Cilliana Murphy'ego i Olivii Wilde.

Wynik: 37 punktów

3. Good Girls (awans o pięć miejsc)

Fani „Good Girls” otrzymali kilkanaście dni temu świetny prezent w postaci nowego sezonu komediowej produkcji z elementami kryminału. I dzięki temu serial „Good Girls” po raz kolejny znalazł się w gronie najpopularniejszych produkcji Netflix Polska. W serwisie obejrzymy teraz 4 sezony opowieści o „dobrych dziewczynach”, które wcale nie są takie, jakby mogło się pozornie wydawać.

Wynik: 46 punktów

2. Imprezowa dusza (nowość)

Wbrew swojej nazwie „Imprezowa dusza” to w gruncie rzeczy klasyczna opowieść o ostatniej szansie. Cassie to typowa imprezowa dziewczyna, która nie widzi świata poza nocnymi klubami, domówkami i odsypianiem nieprzespanych wieczorów. W trakcie jednego niefortunnego (i mocno skacowanego) poranka bohaterka pada ofiarą śmiertelnego wypadku. Od swojego nowego anioła stróża dostaje jednak ostatnią szansę na naprawienie relacji z ojcem, matką i najlepszą przyjaciółką.

Wynik: 53 punkty

REKLAMA

1. Dom z papieru (powrót do zestawienia)

Niczego innego nie można było się spodziewać. Zwycięzca Netflix TOP 10 mógł być tylko jeden. Pierwsza połowa finałowego sezonu „Domu z papieru” zgromadziła zresztą maksymalną liczbę punktów (nie wspominając o tym, że do topki dostało się też dokumentalne „Dom z papieru. Od Tokio do Berlina”). A jak wypadło otwarcie 5. sezonu? Według naszego recenzenta „Dom z papieru” na finiszu swojego istnienia raczej zawodzi.

Wynik: 70 punktów

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA