REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Polski film o transpłciowym nastolatku zmierza na Netfliksa. Jest już pierwszy zwiastun

Podając rozkład jazdy na 2023 rok, Netflix zalał nas zapowiedziami polskich filmów i seriali. W nadchodzących miesiącach regularnie będą pojawiać się na platformie, a jeden z nich zadebiutuje już w połowie maja. W "Fanfiku" poznamy historię Tośki, która odkrywa swoją prawdziwą tożsamość, zaczynając rozumieć, że jest Tośkiem. Produkcja właśnie doczekała się pierwszego zwiastuna.

25.04.2023
13:03
fanfik netflix polskie kino zwiastun premiera
REKLAMA

Netflix przygotował na 2023 rok polską ofensywę. Zapowiedział mnóstwo rodzimych filmów i seriali, ze "Znachorem" oraz "Panem Samochodzikiem i Templariuszami" na czele. Prócz nich dostanie też m.in. "Informację zwrotną" na podstawie książki Jakuba Żulczyka, czy produkcję superbohaterską "Fenomen". Większość tych tytułów nie ma jeszcze ustalonej daty premiery. Wyjątkiem jest w tym wypadku "Fanfik", który dosłownie za chwilę zadebiutuje na platformie.

"Fanfik" pojawi się na Netfliksie w połowie przyszłego miesiąca. Ta - zgodnie z zapowiedziami - chwytająca za serce opowieść o miłości, dorastaniu i odnajdywaniu siebie właśnie doczekała się pierwszego zwiastuna.

Czytaj także:

REKLAMA

Jest już zwiastun filmu "Fanfik"

"Fanfik" to nowy film Marty Karwowskiej ("Tarapaty") z debiutem Alin Szewczyk w roli głównej. Scenariusz powstał na podstawie książki Natalii Osińskiej. Opowieść skupia na losach Tosi, która postrzegana jest przez rówieśników jako outsiderka. W oficjalnym opisie fabuły czytamy:

Jej sposobem na ucieczkę od świata, w którym czuje się zagubiona, jest pisanie internetowych opowieści - fanfików. Gdy w szkole pojawia się nowy uczeń, Leon, w Tośce zaczynają rodzić się nieznane dotąd uczucia. W miarę odkrywania siebie i swojej prawdziwej tożsamości, zaczyna rozumieć, że jest chłopcem, Tośkiem.

REKLAMA
Fanfik - Netflix - premiera - zwiastun

"To jest historia o świecie, w którym chcielibyśmy żyć" - zapewnia Marta Karwowska. Reżyserka i współscenarzystka podkreśla, że twórcom zależało, aby pokazać w "Fanfiku" świat bezpieczny, w jakim można poczuć się dobrze. "Trochę w opozycji do tego, z czym możemy mierzyć się w rzeczywistości". Czy się udało? Przekonamy się już niedługo.

Premiera filmu "Fanfik" 17 maja na platformie Netflix.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA