REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

„Sex Education” i „Squid Game” hitami tygodnia na Netflix

Comiesięczna aktualizacja Netfliksa nastąpi dopiero w przyszłym tygodniu, ale Polacy już zdążyli się zainteresować dużą liczbą nowości. Na liście dziesięciu najpopularniejszych produkcji zadebiutowały m.in. „Sex Education”, „Squid Game” i „Północny bastion”. Wygrać mógł jednak tylko jeden serial i zrobił to w cuglach.

25.09.2021
11:40
netflix popularne seriale top 10 sex education squid game
REKLAMA

Debiut nowych odcinków „Sex Education” automatycznie ustawił tę popularną produkcję dla nastolatków w roli faworyta. Potwierdzały to bardzo mocne recenzje 3. sezonu, a także ciepłe słowa ze strony edukatorów seksualnych zachwalających hit Netfliksa. Co nie oznacza, że na Netflix TOP 10 są w stanie przebić się tylko głośne i mocno promowane tytuły. Ostatni tydzień to dobitnie potwierdza.

REKLAMA

Netflix popularne TOP 10 – lista tygodnia:

10. The Good Doctor (spadek o jedno miejsce)

„The Good Doctor” walczył o 10. miejsce w rankingu z „Riverdale”, ale amerykańskie teen drama po raz pierwszy od startu 2. części nowego sezonu nie zgromadziło wystarczającej liczby punktów. Dlatego ostatecznie znalazł się tu spadający od tygodni serial medyczny.

Wynik: 11 punktów

9. Kate (spadek o sześć miejsc)

„Kate” opowiada o bezwzględnej zabójczyni, która w trakcie wykonywania jednego ze zleceń zostaje otruta. Ma przed sobą tylko kilkadziesiąt godzin życia, więc postanawia wykorzystać ten czas na znalezienie osób za to odpowiedzialny. I oczywiście zemszczenie się na nich w brutalny sposób. Na swojej drodze napotyka jednak córkę jednej swojej dawnej ofiary, co może na zawsze zmienić losy obojga. Produkcja z Mary Elizabeth Winstead, Woodym Harrelsonem i Junem Kunimurą w rolach głównych mocno spadła od ostatniego tygodnia, ale załapała się mimo wszystko do TOP 10.

Wynik: 13 punktów

8. Psi patrol (spadek o jedno miejsce)

„Psi patrol” jeszcze nie doczekał się nowych odcinków (te nadejdą dopiero w przyszłym tygodniu), a i tak kolejny tydzień z rzędu zaliczył fenomenalny wynik. Czar produkcji o grupie bohaterskich psiaków nie przemija wśród dzieci, choć większość z nich siłą rzeczy musiała już obejrzeć wszystkie dostępne na Netfliksie epizody. Podobne przywiązanie do jednego u dorosłych można spotkać niezwykle rzadko. Być może tylko, gdy mowa o „Przyjaciołach”.

Wynik: 20 punktów

7. Schumacher (nowość)

Żadnego fana sportów motorowych nie trzeba przekonywać, że Michael Schumacher to postać wybitna. Dlatego nowy film Netfliksa nie powstał w tym celu, a przynajmniej taką nadzieję mieli fani byłego kierowcy Formuły 1. Wszyscy liczyli przede wszystkim na nowe wieści dotyczące jego stanu zdrowia po feralnym wypadku. Czy „Schumacher” spełnił te oczekiwania? Nasz recenzent był dosyć surowy dla dokumentu.

Wynik: 23 punkty

6. Północny bastion (nowość)

Francuskie kino lata temu wyspecjalizowało się w filmach akcji traktujących o walce samotnych policjantów z gangami działającymi w najgorszych dzielnicach Paryża, Lyonu czy Marsylii. Wystarczy wspomnieć o kultowej „13. dzielnicy”, komediowej serii „Taxi” czy zeszłorocznym „Bronksie”. Dostępny od niedawna na Netfliksie „Północy bastion” opiera się na podobnym pomyśle, ale zmierza bardziej w stronę poważnego thrillera niż odjazdowej jazdy bez trzymanki.

Wynik: 32 punkty

5. Nawet góry poruszę (nowość)

Rumuński reżyser Daniel Sandu przyciągnął w tym tygodniu uwagę polskich widzów swoim emocjonalnym dramatem opartym na prawdziwej historii. Głównym bohaterem „Nawet góry poruszę” jest emerytowany wojskowy, który wyrusza na samotną misję, by ocalić ukochanego syna. Chłopak brał udział w pieszej wędrówce po górach wraz z przyjaciółmi, gdy grupę zaskoczyły złe warunki pogodowe. Próby ich odnalezienia spełzły na niczym, więc były oficer służb specjalnych będzie musiał zaryzykować wszystko dla syna.

Wynik: 34 punkty

4. Dom z papieru (spadek o dwa miejsca)

„Dom z papieru” jest już u kresu swojej historii. Na debiut czeka tylko 2. połowa finałowego sezonu. A to oznacza, że czas podsumowań na temat hiszpańskiego serialu jest coraz bliżej. Część mamy już zresztą za sobą, bo coraz częściej w internecie przebijają się głosy niezadowolenia z poziomu kolejnych odsłoń produkcji Netfliksa. My również wybraliśmy niedawno wszystkie najgłupsze momenty z odcinków „Domu z papieru”.

Wynik: 43 punkty

3. Squid Game (nowość)

Raz na kilka tygodni na Netfliksie wybija się jakiś zupełnie niespodziewany film czy serial, który niemal bez jakiejkolwiek wcześniejszej promocji zdobywa serca Polaków. Tym razem padło na koreańskie „Squid Game”. Fabuła krwawego thrillera kręci się wokół losów grupy osób wytypowanych do morderczej gry. Każda z nich znajdowała się na krawędzi bankructwa, ale teraz ma szansę na odwrócenie swoich losów. Wystarczy, że poradzą sobie dobrze w serii popularnych gier dla dzieci.

Wynik: 44 punkty

2. Lucyfer (spadek o jedno miejsce)

„Lucyfer” tydzień temu zastąpił na najwyższym miejscu podium „Dom z papieru”, a teraz identyczny los spotkał Księcia Ciemności. Trzeba sobie otwarcie powiedzieć, że mieliśmy ostatnio kilka naprawdę potężnych premier. Polacy zdecydowanie nie mają powodu narzekać na niedobór nowych odcinków swoich ulubionych seriali.

Wynik: 59 punktów

1. Sex Education (nowość)

REKLAMA

„Sex Education” wróciło po ponad półtora roku nieobecności na Netfliksie i od razu zgarnęło maksymalna liczbę punktów w ciągu tygodnia od premiery. Nie powinno to nas jednak dziwić. Wielu Polakom sytuacja w szkole bohaterów bardzo przypomina to, co dzieje się w polskich placówkach edukacyjnych pod rządami Przemysława Czarnka. Mało to optymistyczne, ale dla sukcesu każdego serialu bardzo przydatne.

Wynik: 70 punktów

*Autorem zdjęcia głównego jest Sam Taylor/NETFLIX © 2020.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA