REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Seriale /
  4. VOD

10 najpopularniejszych filmów i seriali na Netfliksie w sam raz na weekend. Sprawdź, o czym się mówi

Pora podsumować, które filmy i seriale cieszyły się w minionym tygodniu największą popularnością w największym z działających w Polsce serwisów VOD. Przedstawiamy TOP 10 pozycji w ofercie Netfliksa.

15.08.2020
11:30
Wytancz to work it netflix film
REKLAMA
REKLAMA

Netflix dzień w dzień prezentuje nowe rankingi dziesięciu najpopularniejszych produkcji w danym kraju. Hit poprzedniego tygodnia, „The Umbrella Academy”, nadal utrzymuje się bardzo wysoko, ale do nowego lidera trochę mu zabrakło. W porównaniu z poprzednim tygodniem mamy w dodatku prawie same nowości, a każdy z trzech seriali, które się utrzymały, zaliczył spadek.

Pod uwagę brałem listy TOP 10 publikowane przez Netflix od soboty, 8 sierpnia, do piątku, 14 sierpnia 2020 roku. Za każde pierwsze miejsce przyznawałem 10 punktów, za drugie produkcja dostawała 9 punktów, za trzeci 8 punktów itd.

10. The 100 (10 punktów, nowość)

Amerykański postapokaliptyczne serial „The 100” jest adaptacją książki „Misja 100” pióra Kass Morgan, która opowiada o powrocie na Ziemię ludzkości po setce lat nieobecności, by sprawdzić, czy planeta jest zdatna do życia. W tym tygodniu w zestawieniu TOP 10 na Netfliksie składająca się z 7 sezonów produkcja  pojawiła się zaledwie raz, ale to wystarczyło, by wskoczyć na 10. miejsce.

9. Diabeł: Inkarnacja (17 punktów, nowość)

„Diabeł: Inkarnacja”, czyli w oryginale „The Possession of Hannah Grace”, jest kolejnym horrorem opowiadającym o opętaniu przez demony. Główną bohaterką jest Megan, która odchodzi z policji i zaczyna pracę w kostnicy. Reżyserem tego niespełna półtoragodzinnego horroru jest Diederik Van Rooijen.

8. Czarodzieje: Opowieści z Arkadii (18 punktów, nowość)

W zestawieniu nie zabrakło serialu dla najmłodszych. „Czarodzieje: Opowieści z Arkadii” to produkcja, za którą odpowiada Guillermo del Toro, a jej głównymi bohaterami są trolle, obcy i czarodzieje z tytułowej krainy. Te trzy grupy uwiązane są w konflikt o władzę i wpływy.

7. Najbardziej poszukiwani przestępcy (24 punkty, nowość)

W zestawieniu oprócz filmów i seriali dla dorosłych oraz animacji dla dzieci znalazł się też bardzo ciekawy dokument. Jednym z nich jest serial w formie antologii o tych najgroźniejszych bandytach, których służby specjalne nadal poszukują. Każdy odcinek to osobna historia — w sam raz na leniwy wieczór.

6. Git (25 punktów, nowość)

W zestawieniu Top 10 ubiegłego tygodnia serwisu Netflix pojawiła się również produkcja rodem z Polski. „Git” to nieco ponad godzinny film z 2015 roku o śledztwie dziennikarskim w sprawie śmierci skazańca, który miał zaraz wyjść na wolność. Za scenariusz i reżyserię odpowiadają Kamil Szymański, a na ekranie zobaczymy między innymi Włodzimierza Matuszaka i Arkadiusza Detmera.

5. Uwięzione (37 punktów, spadek o 3 miejsca)

„Uwięzione” to składający się z pięciu sezonów hiszpański serial o naiwnej dziewczynie, która została wrobiona przez chłopaka w defraudację dużych pieniędzy. Za kratkami czeka na nią nowe życie, do którego musi się szybko przyzwyczaić. Wydaje się dobrą propozycją dla osób, które tęsknią za „Orange Is the New Black”.

4. Mroczne pożądanie (50 punktów, spadek o 1 miejsce)

Nowa produkcja rodem z Meksyku, czyli wydane w tym roku „Mroczne pożądanie”, to serial sensacyjny, a zarazem thriller erotyczno-psychologiczny. W głównej roli wystąpiła Maite Perroni, znana z telenowel „Zbuntowani”, „Mój grzech” i „Triumf miłości”. Aktorka wciela się w główną bohaterkę Almę, która podczas wyjazdu na weekend rozbudza w sobie namiętność, ale to szybko kończy się tragedią.

3. The Rain (51 punktów, nowość)

Kolejny, finałowy już sezon drugiego postapokaliptycznego serialu w zestawieniu znów zabiera nas na wycieczkę do świata, w którym tytułowy życiodajny deszcz zmienił się w śmiertelne zagrożenie. Tomasz Gardziński co prawda nie był zachwycony po seansie ostatnich odcinków, ale, jak widać, nasi rodacy byli żywo zainteresowani zakończeniem tej historii.

2. The Umbrella Academy (64 punkty, spadek o 1 miejsce)

Jeden z moich ulubionych seriali doczekał się świetnego drugiego sezonu. Jak wspominałem już wcześniej, superbohaterskie klimaty są tu tylko tłem dla tzw. family dramy. Obserwowanie rodzeństwa Hargreevesów uwięzionego w Dallas, i to na chwilę przed zabójstwem prezydenta Kennedy’ego, sprawia dużo frajdy, bo pomiędzy bohaterami jest morze chemii.

1. Wytańcz to (67 punktów, nowość)

Pierwszy raz w zestawieniu i od razu na pierwszym miejscu – „Wytańcz to” jest filmem o – jak pisała Anna Nicz w swojej recenzji  – konfrontacji młodzieńczych marzeń i planów z rzeczywistością. Chociaż produkcja nie grzeszy oryginalnością scenariusza, to i tak chwyta za serce. Główna bohaterka imieniem Quinn, w którą wciela się Sabrina Carpenter, szuka czegoś, co mogłaby sobie wpisać do CV. Pada na tytułowy taniec.

W tym tygodniu przez zestawienie TOP 10 serwisu Netflix w Polsce przewinęło się łącznie 14 produkcji.

Oprócz tych 10 wymienionych powyżej zainteresowanie widzów zyskały jeszcze cztery inne produkcje, które wyprzedził na sam koniec serial „The 100”. Co ciekawe, pojawił się on w zestawieniu tylko raz i to dopiero ostatniego dnia, ale od razu na dziesiątej pozycji.

REKLAMA

Zaraz za „The 100” trafili „Ratownicy z „Malibu”, którzy jeszcze tydzień temu do TOP 10 się załapali, „American Ultra”, czyli drugi piątkowy rodzynek, a także „Przeklęta” zajmująca ostatnio czwarte miejsce. Stawkę domyka „Lucyfer”.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA