REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. Seriale
  4. VOD
  5. Netflix /

Netflix TOP 10: „The Umbrella Academy” i starszy serial twórcy „Domu z papieru” na czele rankingu

Bieżący rok zapisze się w historii platformy Netflix z kilku różnych powód. Jednym z nich będzie rekordowy wzrost liczby subskrybentów wywołany pandemią koronawirusa. Drugim fakt, że firma w końcu zaczęła ujawniać, co najchętniej oglądają jej użytkownicy. Poniżej znajdziecie ranking 10 najpopularniejszych tytułów ostatniego tygodnia.

08.08.2020
11:00
the umbrella academy netflix
REKLAMA
REKLAMA

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o mediach, filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Bywają tygodnie, w trakcie których nie ma najmniejszych wątpliwości co do wyboru najpopularniejszego nowego tytułu na Netflix Polska. Tak właśnie było i tym razem, bo dzięki premierze 2. sezonu serial „The Umbrella Academy” zgarnął maksymalną liczbę punktów. Kto zajął kolejne miejsca?

Netflix TOP 10 – The Umbrella Academy i serial Alexa Piny na czele:

10. Ratownicy z Malibu: Nowa fala (nowość)

Komediowa seria „Ratownicy z Malibu” zadebiutowała na Netfliksie w 2019 roku (początkowo do serwisu trafił film pełnometrażowy, a potem jego serialowa kontynuacja). Teraz nadszedł czas na przyjazd nowego narybku, który weźmie udział w najważniejszym turnieju ratowników z całego świata. Ale gdy w wyniku nieszczęśliwego zbiegu okoliczności główni członkowie amerykańskiej drużyny zostają wykluczeni z walki o złoto, czy ich młodsi zastępcy podołają zadaniu?

Wynik: 14 punktów

9. Zenek (spadek o sześć miejsc)

„Zenek” powoli żegna się z rankingiem TOP 10 serwisu Netflix Polska, ale jego trwające niemal miesiąc królowanie w tym plebiscycie i tak było godne największej gwiazdy disco polo. Z pewnym przymrużeniem oka można nawet powiedzieć, że filmowa biografia Zenona Martyniuka jest ostatnim obrońcą pierwszej dziesiątki serwisu przed całkowitym potopem zagranicznych produkcji. W ostatnim czasie tytuły z naszego kraju nie znalazły bowiem szczególnej miłości u użytkowników. Punktował tylko „Zenek”.

Wynik: 15 punktów

8. MILF (spadek o trzy miejsca)

„MILF” w ostatnich dniach tygodnia roboczego wypadł poza czołową dziesiątkę, ale wcześniej uzbierał wystarczająco dużo punktów, by minimalnie się do niej załapać. Pieprzna francuska komedia może się zresztą tytułować mianem najbardziej długowiecznego tytułu na przełomie lipca i sierpnia. Nowości pojawiają się i znikają, a „MILF” nadal przyciąga do siebie widzów i ciuła punkty.

Wynik: 16 punktów

7. Good Girls (to samo miejsce)

Serial „Good Girls” zajął dokładnie dokładnie to samo miejsce co przed tygodniem, choć zgromadził aż 10 punktów mniej. Rywalizacja między poszczególnymi tytułami w dolnej części TOP 10 była jednak dosyć wyrównana, a różnice między zdobyczami punktowymi na miejscach 7-12 minimalne. Dlatego amerykańska komedia kryminalna nadal może się pochwalić statusem jednej z najpopularniejszych serii w lipcowych zestawieniach Netfliksa.

Wynik: 18 punktów

6. Bumblebee (nowość)

Pod koniec ubiegłego tygodnia na platformie Netflix zadebiutował nowy serial animowany „Transformers: Wojna o Cybertron” (jego recenzję znajdziecie TUTAJ), ale to nie ta produkcja znalazła się wśród najchętniej oglądanych tytułów. Uwagę użytkowników serwisu przyciągnął spin-off „Bumblebee” z 2018 roku. Bardziej komediowy niż skoncentrowane na wybuchowej akcji dzieła Michaela Baya tytuł był powszechnie chwalony przez fanów marki i recenzentów, więc jego dobra pozycja wydaje się jak najbardziej zasłużona.

Wynik: 25 punktów

5. The Kissing Booth 2 (spadek o cztery miejsca)

Spadek „The Kissing Booth 2” na pierwszy rzut oka wydaje się dosyć poważny, bo ubiegłotygodniowy triumfator nie miał w nowym zestawieniu szans nawet na podium. A to zdarza się mimo wszystko rzadko. Należy jednak pamiętać, że mamy tu do czynienia z pełnometrażowym filmem, a nie wieloodcinkowym serialem. Siłą rzeczy jest więc znacznie mniej powodów, żeby do takiej produkcji powracać dzień po dniu, a ten element jest w naszym rankingu kluczowy.

Wynik: 37 punkty

4. Przeklęta (spadek o dwa miejsca)

„Przeklęta” powoli osuwa się w zestawieniu i możemy z dużą dozą prawdopodobieństwa założyć, że potencjalna widownia tej feministycznej reinterpretacji arturiańskiego mitu powoli się wyczerpuje. Przynajmniej w naszym kraju. Co oczywiście nie zmienia faktu, że „Przeklęta” doczekała się u nas niemałej widowni i sądząc tylko po wynikach oglądalności nad Wisłą należałoby stwierdzić, że serial 2. sezon ma właściwie zagwarantowany.

Wynik: 39 punktów

3. Mroczne pożądanie (awans o jedno miejsce)

 class="wp-image-431050"

„Mroczne pożądanie” znajduje się u szczytu stawki kolejną edycję Netflix TOP 10 z rzędu i nawet zdołało delikatnie poprawić swoją pozycję względem ubiegłego tygodnia. Jak już wspominałem poprzednio, duży wpływ na tak długą żywotność produkcji ma duża liczba odcinków i podejmowana tematyka (thriller erotyczny), która nie od dziś stanowi doskonałą przynętę na użytkowników Netflix Polska.

Wynik: 54 punkty

2. Uwięzione (nowość)

 class="wp-image-431047"

Produkcje Alexa Piny niezmiennie cieszą się olbrzymią popularnością wśród polskich użytkowników Netfliksa i to zapewne nie zmieni się aż do premiery finałowego sezonu „Domu z papieru”. Natomiast nawet dzieła najpopularniejszego hiszpańskiego showrunnera potrzebują pewnego powiewu nowości, żeby przyciągnąć jak największą widownię. W tym wypadku tym bezpośrednim powodem jest premiera na Netfliksie spin-offa „Uwięzionych” zatytułowanego „Hotel Oaza”, który skupia się na postaciach Macareny i Zulerny.

Wynik: 62 punkty

1. The Umbrella Academy (nowość)

„The Umbrella Academy” zmiotła całą konkurencję w tym tygodniu, dzięki premierze swojego nowego sezonu. Nawet pojawienie się finału „The Rain” pod koniec tygodnia roboczego nie zdołało strącić superbohaterskiej opowieści z najwyższego stopnia podium nawet na jeden dzień. A ponieważ komiksowy serial Netfliksa niezmiennie cieszy się bardzo dobrymi ocenami od recenzentów (naszą ocenę 2. sezonu poznacie TUTAJ), to skala tego zwycięstwa nawet nie dziwi.

REKLAMA

Wynik: 70 punktów

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA