REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. Seriale
  4. VOD
  5. Netflix /

„Gambit królowej” rządził nie tylko w topie naszej redakcji, ale też na polskim Netfliksie

Netflix TOP 10 to ranking czołowych produkcji oferowanych przez popularną platformę VOD. Jakie tytuły przyciągnęły uwagę Polaków? Jak wiele spośród nich to nowości, o których do tej pory nawet nie słyszeliście? Wszystkiego dowiecie się z poniższego tekstu.

07.11.2020
12:00
netflix top 10
REKLAMA
REKLAMA

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o mediach, filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Zwykle w tym miejscu zadaję pytanie o nazwę produkcji, która w ostatnich dniach cieszyła się największą popularnością na Netflix Polska. I zachęcam czytelników, żeby odpowiedzi na to pytanie szukali na końcu tekstu. Każdy, kto w ostatnim czasie śledził wiadomości na temat serwisu wie jednak, że zwycięzca nowego TOP 10 jest absolutnie oczywisty.

Netflix TOP 10 – „Gambit królowej” wygrał pojedynek, a kto zajął kolejne miejsca?

10. Ku jezioru (spadek o siedem miejsc)

Zdecydowanie największy spadek w ostatnich dniach zaliczył rosyjski serial „Ku jezioru”. Produkcja opowiada o grupie osób, które ratują się przed opanowującą Rosję tajemniczą epidemią i nasłanym przez rząd wojskiem mającym zatuszować całą sprawę. Warto natomiast pamiętać, że jest ona dostępna w serwisie już od dłuższego czasu. Dlatego jej powolny spadek z piedestału jest jak najbardziej zrozumiały. W planach są zresztą już nowe odcinki, więc prędzej czy później ponownie zobaczymy ją w naszym zestawieniu.

Wynik: 13 punktów

9. Sposób na morderstwo (nowość)

Seriale na licencji potrafią od czasu do czasu przyciągnąć uwagę widzów polskiego Netfliksa na tyle mocno, że lądują nawet w naszej topce. W przeszłości było tak m.in. ze „Snowpiercer” i „The 100”, a tym razem sukces osiągnął „Sposób na morderstwo”. Na platformie zadebiutowały bowiem odcinki finałowego sezonu kryminalnej produkcji z Violą Davis w roli głównej.

Wynik: 15 punktów

8. Tajemnice grobowca w Sakkarze (nowość)

Sakkara może się obecnie pochwalić mianem najważniejszego wykopaliska archeologicznego w Egipcie. A wszystko za sprawą odkrytego w 2018 tajemniczego grobowca znajdującego się w niemal nienaruszonym stanie i nieodkrytego przez ponad 4 tys. lat. Nowy film dokumentalny Netfliksa zatytułowany „Tajemnice grobowca w Sakkarze” przedstawia niezwykłość tego znaleziska i jego wpływ na naszą wiedzę o starożytnym Egipcie.

Wynik: 15 punktów

7. Psi patrol (awans o trzy miejsca)

netflix top 10 class="wp-image-460084"

Okazało się, że w zeszłym tygodniu pomyliłem się w ocenie dalszego potencjału „Psiego patrolu”. Animowana produkcja dla dzieci zajęła wówczas ostatnie miejsce w stawce i wydawało się, że po dwóch miesiącach obecności w TOP 10 wypadnie poza ranking. Nie miałem racji. Osłabienie serialu było bowiem tylko chwilowe i już po kilku dniach można było zwiastować nie spadek, a awans „Psiego patrolu”.

Wynik: 22 punkty

6. Święta na zamówienie (nowość)

Amerykańca stacja Hallmark słynie z taśmowego tworzenia świątecznych komedii romantycznych. Niektóre z nich trafiają potem na platformę Netflix, gdzie już w listopadzie są w stanie przyciągnąć uwagę użytkowników. Dobrym przykładem jest tu film „Święta na zamówienie”. Fabuła tego tytułu jest prosta: utalentowana świąteczna dekoratorka wnętrz natrafia na ambitnego architekta, który składa jej propozycję. Udekoruje jego dom na Boże Narodzenie i pomoże przyjąć rodzinę, a w zamian on poleci jej usługi w firmie. A gdzieś po drodze oczywiście rodzi się między nimi uczucie.

Wynik: 24 punkty

5. Wyprawa na Księżyc (spadek o jedno miejsce)

Netflix od pewnego czasu nie ukrywa ambicji na doścignięcie Disneya i stworzenie własnego imperium animacji. „Wyprawa na Księżyc” to najnowsza próba osiągnięcia tego celu, ale niestety nieszczególnie udana. Głównie dlatego, że produkcja stworzona przez chińskie Pearl Studios zbyt mocno kopiuje rozmaite rozwiązania pojawiające się wcześniej w filmach Pixara i Disneya. Rozgłosu wystarczyło jednak na tyle, by dwa razy z rzędu znaleźć się w TOP 10 Netfliksa.

Wynik: 26 punktów

4. Barbarzyńcy (spadek o trzy miejsca)

Ostatni tydzień na Netflix Polska nie został zdominowany przez najświeższe produkcje, ale siłą rzeczy kilka z nich musiało pojawić się w zestawieniu. A co za tym idzie doprowadzić też do spadku wcześniejszych liderów. Taka sytuacja spotkała niemiecki miniserial „Barbarzyńcy”, który w ubiegłej edycji okupował 1. miejsce. Rozgrywająca się w okresie Imperium Rzymskiego produkcja zdobyła natomiast i tak całkiem pokaźną liczbę oczek.

Wynik: 42 punkty

3. Bronx (nowość)

„Bronx” to francuski thriller akcji rozgrywający się we współczesnej Marsylii rozrywanej przez wojny gangów. Produkcja koncentruje się wokół postaci dowódcy oddziału do zadań specjalnych, który zaczyna niebezpieczną grę z nowym przełożonym, skorumpowanymi gliniarzami i rywalizującymi ze sobą gangsterami. Czy w takim mieście da się zachować własne zasady? Przekonacie się po obejrzeniu filmu, w obsadzie którego pojawili się m.in. Lannick Gautry, David Belle, Stanislas Merhar i Jean Reno.

Wynik: 58 punktów

2. Randki od święta (awans o pięć miejsc)

Boże Narodzenie zbliża się powoli acz nieubłaganie. Dlatego w najbliższym czasie możemy się spodziewać się znacznie większej liczby produkcji fabularnych poświęconych temu świętu. Jako pierwszy zainteresowanie widzów zdobył film „Randki od święta”, który opowiada o Jacksonie i Sloane. Zmęczeni świątecznymi pytaniami o miłosne podboje przypadkowi znajomi postanawiają udawać przed swoimi rodzinami, że są parą.

Wynik: 59 punktów

1. Gambit królowej (awans o jedno miejsce)

REKLAMA

„Gambit królowej” awansował o jedno miejsce w stosunku do poprzedniego rankingu, ale więcej nie było po prostu potrzeby. Produkcja z Anyą Taylor-Joy i Marcinem Dorocińskim okazała się absolutnym hitem wśród polskich widzów, choć potrzebowała kilku dni na złapanie ich uwagi. Od dłuższego czasu zajmuje jednak codziennie czołowe pozycje w rankingu. I są ku temu dobre powody, bo to jeden z najlepszych seriali serwisu Netflix od bardzo dawna. W jego ocenie zgadzają się zresztą prawie wszyscy członkowie naszej redakcji.

Wynik: 67 punktów

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA