REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

"Układanka" rządzi na Netfliksie. Sprawdź najpopularniejsze produkcje serwisu

Sytuacja na Ukrainie z oczywistym powodów od dwóch tygodni skupia na sobie uwagę całej Polski. Każdy z nas potrzebuje jednak od czasu do czasu odskoczni, która pozwala uspokoić skołatane nerwy. Jakie tytuły w tym trudnym okresie wybierali Polacy? Na czele Netflix TOP 10 znalazł się kryminał "Układanka".

12.03.2022
9:41
netflix top 10 popularne układanka kryminał
REKLAMA

Wydarzeniem minionego tygodnia na polskim rynku VOD była zdecydowanie premiera platformy HBO Max, która przyniosła ze sobą ponad setkę nowych produkcji. Nie oznacza to natomiast, że w międzyczasie nic nie działo się na Netfliksie. Pokazują to wyniki najnowszej edycji Netflix TOP 10, wśród których nie zabrakło głośnych nowości i ciekawych niespodzianek.

REKLAMA

Netflix TOP 10 - które filmy i seriale stanowią odskocznię dla Polaków?

Gusta rozrywkowe Polaków nie zmieniają się jakoś szczególnie bez względu na to, czy żyjemy w spokojnych czy burzliwych czasach. Nadal największe szanse na sukces mają filmy i seriale kryminalne takie jak "Układanka" - największy hit ostatnich dni. Polscy widzowie nadal przejawiają też duże zainteresowanie spin-offem "Wikingowie: Walhalla". Jak wygląda czołowa trójka Netflix TOP 10?

10. Venom (powrót do zestawienia)

Superbohaterski blockbuster "Venom" powrócił na Netflix Polska po kilku miesiącach przerwy i ponownie zameldował się na liście Netflix TOP 10. Głównym bohaterem produkcji jest jeden z najpopularniejszych przeciwników Spider-Mana, ale tym razem przedstawiony w roli bohatera. Fabuła "Venoma" kręci się wokół relacji między nieudolnym dziennikarzem Eddiem Brockiem i pochodzącym z kosmosu symbiotem. Ta dwójka wspólnymi siłami będzie musiała przeciwstawić się chciwemu właścicielowi tajemniczego Life Foundation.

Wynik: 10 punktów

9. Koszmarny lokator (to samo miejsce)

"Koszmarny lokator" to dokumentalny miniserial zawierający serię indywidualnych opowieści o najgorszych lokatorach w historii Stanów Zjednoczonych. Na liście znajdziemy m.in. kobietę skrywającą mroczne motywy pod płaszczykiem dobroczynności, na pozór charyzmatycznego sportowca i "seryjnego" dzikiego lokatora, który nie dawał się wyprosić właścicielom. Produkcja liczy łącznie pięć epizodów.

Wynik: 11 punktów

8. Walka z lodem (to samo miejsce)

"Walka z lodem" jest filmem, na który ręce zacierali wszyscy fani Lannisterów z "Gry o tron". Nieczęsto mamy bowiem do czynienia z produkcją, w której pojawia się dwójka aktorów z popularnego serialu. W dodatku w tym konkretnym przypadku chodzi o Nikolaja Costera-Waldau i Charlesa Dance'a, czyli serialowym Jamiego i Tywina. Warto natomiast podkreślić, że "Walka z lodem" oprócz mocnej obsady może się też pochwalić interesującą historią opartą na faktach.

Wynik: 16 punktów

7. Psi patrol (spadek o dwa miejsca)

"Psi patrol" to najpopularniejszy współcześnie serial animowany dla dzieci. Co ciekawe, produkcja zaliczyła jednak spadek względem poprzedniego tygodnia Netflix TOP 10. I możliwe, że przyczyną takiego stanu rzeczy jest debiut HBO Max. Dlaczego? Otóż na tej platformie można obejrzeć obecnie sezony 3. i 4. (niedostępne na Netfliksie) oraz odcinek specjalny "Psi patrol: Na miejsca! Gotów! Ratuj!". Być może część dzieci przerzuciła się więc do konkurencyjnego serwisu.

Wynik: 23 punkty

netflix top 10 class="wp-image-1913899"
Foto: Netflix TOP 10 - wyniki

6. Bo we mnie jest seks (nowość)

W okresie pandemii Netflix stał się dla wielu polskich dystrybutorów swoistym parasolem bezpieczeństwa. Dlatego nawet jeżeli dany tytuł nie odniesie wielkiego sukcesu w box office, to zawsze można podreperować jego zarobki szybką sprzedażą do streamingu. Gdzie przeważnie tego typu polskie nowości notują świetne wyniki. Tak jak poświęcony postaci Kaliny Jędrusik biograficzny dramat "Bo we mnie jest seks".

Wynik: 24 punkty

5. Futro z misia (nowość)

Ostatni tydzień na Netflix Polska stał pod znakiem rodzimego kina, bo oprócz "Bo we mnie jest seks" przed ekrany przyciągnął także inny pełnometrażowy tytuł z naszego kraju. Chodzi o komedię gangsterską "Futro z misia" mającą w zamierzeniu skutecznie odtworzyć estetykę znaną z takich hitów jak "Kiler" i "Poranek kojota". Pomóc miała w tym mocna obsada, w której udział wzięli m.in. Cezary Pazura, Olaf Lubaszenko, Michał Milowicz, Mirosław Zbrojewicz i Bohdan Łazuka.

Wynik: 39 punktów

4. Kim jest Anna? (spadek o dwa miejsca)

Serial "Kim jest Anna?" można już oficjalnie uznać za najpopularniejszy tytuł początku 2022 roku na Netflix Polska. Rodzimi użytkownicy platformy zakochali się w tej historii pełnej kłamstw, naiwności i chciwości. Zainteresowanie produkcją weszło na tak wysoki poziom, że wiele osób zaczęło szeroko zakrojone poszukiwania wieści o prawdziwej Annie Sorokin.

Wynik: 45 punktów

3. Wyjazd na weekend (nowość)

"Wyjazd na weekend" na pierwszy rzut oka przypomina jedną z popularnych na Netfliksie pozytywnych historii o odkrywaniu siebie w trakcie wakacyjnego wyjazdu. W rzeczywistości mamy jednak do czynienia z zupełnie innego rodzaju opowieścią. Film Kim Farrant opowiada kryminalną historię o dwóch przyjaciółkach, które udaję się na weekend w Chorwacji. Po nocy pełnej wrażeń jedna z nich znika, a druga staje się główną podejrzaną w sprawie o zabójstwo.

Wynik: 54 punkty

2. Wikingowie: Walhalla (spadek o jedno miejsce)

"Wikingowie: Walhalla" to spin-off jednego z najpopularniejszych seriali historycznych w dziejach amerykańskiej telewizji. Nowa produkcja przejęta na wyłączność przez Netfliksa jest jednocześnie duchowym spadkobiercą oryginalnej serii i jej pośrednim sequelem. Akcja serialu toczy się bowiem ponad sto lat później, gdy bohaterowie "Wikingów" funkcjonują w lokalnej społeczności bardziej jako legendy niż zwyczajni ludzie. Więcej o postaciach występujących w spin-offie przeczytacie w artykule na Rozrywka.Blog.

Wynik: 61 punktów

1. Układanka (nowość)

Najpopularniejszym serialem ostatniego tygodnia ostatecznie okazała się "Układanka" z Toni Collette w roli głównej. Nowa produkcja kryminalna opowiada o tajemnicach skrywanych przez lata, które nagle wychodzą na światło dzienne i na zawsze zmieniają relacje między matką i córką. "Układanka" zbiera takie sobie oceny od krytyków, ale widzom to nie przeszkadza i jeśli się spojrzy na obsadę, to w sumie trudno się temu dziwić. W serialu obok Collette zagrali David Wenham, Jessica Barden, Omari Hardwick i Joe Dempsie.

Wynik: 67 punktów

REKLAMA

Netflix popularne - filmy, seriale, nowości:

Najnowszy ranking Netflix TOP 10 składa się z czterech seriali kryminalnych (w tym jednego dokumentu), dwóch polskich filmów, jednej produkcji superbohaterskiej i jednej animacji. Zestawienie dopełniają dwa tytuły historyczne w postaci "Walki z lodem" oraz "Wikingowie: Walhalla". Nie jest to jakaś wielka niespodzianka, bo podobne tytuły pojawiają się w topce Netflix Polska właściwie co tydzień.

*Autorem zdjęcia głównego jest MARK ROGERS/NETFLIX.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA