REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. Seriale /
  4. VOD
  5. Netflix

Które seriale i filmy musicie nadrobić po ostatnim miesiącu wakacji? Odpowiedzi udziela lista Netflix TOP 10 za sierpień

Sierpień dobiegł końca, dzieci wróciły do szkół, a na Rozrywka.Blog zakończyliśmy liczenie punktacji plebiscytu Netflix TOP 10. Jakie filmy i seriale warto nadrobić, idąc za głosem większości odbiorców platformy? I który tytuł może się pochwalić najwyższym wynikiem?

02.09.2020
8:53
netflix top 10 sierpień
REKLAMA
REKLAMA

Netflix mógł się pochwalić w sierpniu pokaźną listą głośnych i interesujących tytułów, które potrafiły na dłużej przyciągnąć uwagę widzów. Jak zawsze rywalizacja między poszczególnymi produkcjami dostarcza zwycięzców i pokonanych. Które produkcje cieszyły się największym powodzeniem w minionym miesiącu? Sprawdźcie.

Jakie filmy i seriale z sierpnia obejrzeć na Netflix Polska? Sprawdźcie ranking Netflix TOP 10:

10. Polityka (nowość)

Patryk Vega nie mógł zaliczyć ostatnich miesięcy do szczególnie udanych, bo nawet jego najbardziej zagorzali fani zwątpili w prawdomówność reżysera po premierze „Polityki”. Co oczywiście nie zmienia faktu, że to wciąż jeden z najpopularniejszych twórców w naszym kraju. Pokazują to także wyniki oglądalności wspomnianej produkcji na platformie Netflix, gdzie trafiła zaledwie półtorej tygodnia temu.

Wynik: 70 punktów

9. Rzut za trzy (nowość)

„Rzut za trzy” to kolejny świeży tytuł, który przyciągnął widzów na tyle mocno, by w ciągu niecałych dwóch tygodni zdobyć wystarczającą liczbę punktów do zajęcia 9. miejsca w miesięcznym rankingu. Nie jest niczym zaskakującym, że Polscy widzowie lubią animowane seriale dla dorosłych, ten fakt został potwierdzony już dawno temu. Bardziej dziwi, że tak mocno przyciągnął ich tytuł, który na tle innych tego typu produkcji nie wyróżnia się niczym szczególnym. Wręcz przeciwnie – nie jest zbyt dobry.

Wynik: 72 punkty

8. The Rain (nowość)

Zakończenie serialu „The Rain” wpisało się w szerszy trend zamykania kilku różnych tytułów Netfliksa, które przez lata zdominowały dyskusje wśród fanów. Wystarczy przypomnieć, że w lipcowym rankingu popularności żegnaliśmy inną ikoniczną produkcję rodem z Europy, czyli niemiecki serial „Dark”. Różnica punktowa między tytułami pokazuje natomiast różnice w jakości finałowych sezonów, która zdecydowanie nie przemawia na korzyść „The Rain”.

Wynik: 74 punkty

7. The 100 (powrót do zestawienia)

Po słabszym lipcu „The 100” ponownie dobiło do wysokiego miejsca na liście najpopularniejszych tytułów miesiąca. Produkcja science fiction nie jest oryginalnym dziełem platformy Netflix, ale to najwyraźniej nie przeszkadza w żadnym stopniu jej polskim użytkownikom. Zapewne również dlatego, że seriale tworzone przez stację The CW przed rozwojem serwisów streamingowych rzadko dostawały w naszym kraju szansę na legalną dystrybucję. Widzowie czerpią więc garściami z obecnych możliwości.

Wynik: 78 punktów

6. Uwięzione (nowość)

Popularność serialu „Uwięzione” przestaje dziwić, gdy spojrzymy na listę twórców tego hiszpańskiego dramatu telewizyjnego. Znajdziemy tam bowiem Alexa Pinę, czyli pomysłodawcę hitowego „Domu z papieru”. „Uwięzione” również podejmują temat działalności przestępczej, ale od innej strony. Produkcja koncentruje się na grupie kobiet osadzonych w zakładzie karnym. Warto też zaznaczyć, że wysoka oglądalność tego tytułu w sierpniu była dodatkowo wynikiem premiery odcinków dodatkowego sezonu zatytułowanego „Uwięzione: Oaza”.

Wynik: 102 punkty

5. Lucyfer (nowość)

Fani serialu „Lucyfer” pod koniec sierpnia doczekali się premiery 5. sezonu. Entuzjazm związany z tym wydarzeniem doprowadził produkcję do ponad setki punktów zdobytych w zaledwie kilkanaście dni. „Lucyfer” wydaje się zresztą tytułem, który łączy bardzo różne grupy odbiorców. Oglądają go fani oryginalnej serii komiksów od DC, fascynaci produkcji poświęconych królowi piekieł, a także zwolennicy urody i charyzmy wcielającego się w główną rolę Toma Ellisa.

Wynik: 106 punktów

4. Wytańcz to (nowość)

Na papierze sukces „Wytańcz to” wydaje się najbardziej zaskakującym zjawiskiem sierpnia na Netfliksie. W końcu mowa o filmie tanecznym, jakich na rynku jest naprawdę mnóstwo. Netflix często produkuje filmy w tym gatunku, a ma też pokaźną bibliotekę tytułów na licencji. Wydaje się natomiast, że w tym przypadku zadziałała sława pojawiających się na ekranie Sabriny Carpenter (piosenkarki i aktorki) oraz Lisy Koshy (znanej youtuberki).

Wynik: 110 punktów

3. Power (nowość)

Szefowie Netfliksa są często oskarżani o to, że budują ofertę swojego serwisu na bazie algorytmów i powtarzalnych schematów. W jakimś sensie trudno mieć do serwisu jednak pretensje za korzystanie z rozwiązań, które raz za razem się sprawdzają. Widzowie po prostu chcą oglądać filmy akcji klasy B z udziałem jednej-dwóch popularnych gwiazd Hollywood. Wyraźnie pokazały to sukcesy „Tyler Rake: Ocalenie”, „The Old Guard”, a w sierpniu również filmu „Power”.

  • Czytaj także: Recenzję produkcji z Jamie Foxxem i Josephem Gordonem-Levittem znajdziecie TUTAJ.

Wynik: 139 punktów

2. Mroczne pożądanie (awans o sześć miejsc)

netflix top 10 sierpień class="wp-image-438796"

„Mroczne pożądanie” zbierało swoje 170 punktów bardzo cierpliwie, dzień po dniu, tydzień po tygodniu. Meksykański thriller erotyczny utrzymywał się w pierwszej dziesiątce najchętniej oglądanych produkcji przez prawie cały sierpień. A przecież mowa o serialu, który zadebiutował jeszcze w zeszłym miesiącu i jako jedyny zdołał się utrzymać w Netflix TOP 10. Takie osiągnięcie naprawdę robi wrażenie.

Wynik: 170 punktów

1. The Umbrella Academy (nowość)

Wyraźnym zwycięzcą sierpniowego rankingu okazał się superbohaterski serial „The Umbrella Academy”. Produkcja oparta na popularnym komiksie Gerarda Waya i Gabriela Ba już po premierze 1. sezonu była zaliczana do grona najpopularniejszych Netflix Originals w Polsce. A wszystko wskazuje na to, że kontynuacja serialu przyciągnęła przed ekrany jeszcze większą liczbę widzów. Warto też podkreślić, że debiutujące na początku sierpnia odcinki doczekały się też bardzo pozytywnego odbioru. Wysoka oglądalność idzie więc w parze z wysoką jakością, co w przypadku produkcji Netfliksa nie zawsze jest regułą.

REKLAMA

Wynik: 224 punkty

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News. 

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA