REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. Seriale
  4. VOD
  5. Netflix /

„Too Hot to Handle” weszło przebojem na listę TOP 10 Netflix Polska w ostatnim tygodniu. Kto zwyciężył?

Jak co tydzień prezentujemy listę dziesięciu najpopularniejszych filmów, seriali, dokumentów i programów na Netflix Polska. Serwis codziennie aktualizuje listę, więc nie wszyscy zwracają uwagę na to, co akurat oglądają polscy widzowie. A czasem bywa to niezwykle ciekawe.

25.04.2020
10:00
netflix top 10
REKLAMA
REKLAMA

„Dom z papieru” to serial, który w ostatnich tygodniach bezsprzecznie dominował w cotygodniowych rankingach popularności. Czy tym razem było podobnie? Nie zdradzę tego już na wstępie, ale zaznaczę, że nigdy wcześniej nie mieliśmy do czynienia z tak wyrównanymi wynikami. Pojawiło się nawet kilka punktowych remisów. W takich sytuacjach o wyższym miejscu decydowała większa powtarzalność (czyli która produkcja częściej wygrywała, biorąc pod uwagę wyniki z pojedynczych dni).

Netflix TOP 10 – „Dom z papieru” czy „Too Hot to Handle”, kto zwyciężył w tym tygodniu?

10. Bagienna cisza (nowość)

netflix top 10

Nie moglibyśmy mówić o TOP 10 platformy Netflix, gdyby na liście najchętniej oglądanych produkcji nie znalazły się przynajmniej dwie produkcje rodem z Hiszpanii. Polscy użytkownicy serwisu po prostu zbyt wysoko je sobie cenią. Dlatego nie dziwi, że na 10. miejscu zestawienia w tym tygodniu znalazł się thriller „Bagienna cisza”. Pełnometrażowa produkcja opowiada o poczytnym autorze kryminałów, który w trakcie tworzenia nowego dzieła zaczyna tracić kontakt z rzeczywistością. Recenzję filmu znajdziecie TUTAJ.

Wynik: 14 punktów

9. Minionki rozrabiają (nowość)

Minionki to bez wątpienia najbardziej dochodowa grupa postaci we współczesnej animacji. Twórcy bardziej ambitnych produkcji z tej branży nie są znani ze szczególnej sympatii do serii Illumination Entertainment, ale trudno zaprzeczyć, że Minionki trafiają do młodych odbiorców. Świadczy o tym choćby fakt, że w trakcie trwającej kwarantanny 2. część cyklu zatytułowana „Minionki rozrabiają” wspięła się aż na 9. miejsce TOP 10 Netflix Polska.

Wynik: 19 punktów

8. Bad Boy (spadek o sześć pozycji)

Dominacja filmu Patryka Vegi nie utrzymała się zbyt długo, bo „Bad Boy” w ciągu zaledwie jednego tygodnia spadł aż o sześć pozycji w zestawieniu. I (patrząc po wynikach z dwóch ostatnich dni) w następnej edycji rankingu już go nie zobaczymy. Nie zmienia to jednak faktu, że pełnometrażowe produkcje kontrowersyjnego reżysera wciąż wywierają wielki wpływ na polskich odbiorców. Każda kolejna premiera od Vegi będzie wydarzeniem, nawet jeśli wpływy z biletów stają się coraz niższe.

Wynik: 24 punkty

7. 365 dni (spadek o cztery pozycje)

Dłużej od filmu „Bad Boy” w zestawieniu utrzymuje się z kolei następna produkcja rodem z Polski, czyli „365 dni”. Adaptacja prozy Blanki Lipińskiej wywołała spore poruszenie w momencie premiery. Część odbiorców była oburzona przekazem produkcji, inni wyśmiali niedoróbki fabularne i aktorskie, ale nikt nie mógł zaprzeczyć jej popularności. Powodzenie filmu (który z pewnością prędzej czy później otrzyma również sequel) przeniosło się też na Netfliksa, dzięki czemu „365 dni” już czwarty tydzień z rzędu jest wśród najchętniej oglądanych filmów i seriali w serwisie.

Wynik: 24 punkty

6. Drapacz chmur (awans o dwie pozycje)

Dwayne „The Rock” Johnson, grupa groźnych terrorystów i akcja na najwyższym światowym poziomie. Dosłownie najwyższym, bo fabuła „Drapacza chmur” kręci się wokół najbardziej imponującego wieżowca na świecie i tajemnicy jego właściciela. Produkcja z 2018 roku opowiada historię byłego szefa jednostki FBI, który mimo poważnej kontuzji będzie musiał wrócić do dawnej formy i odbić z rąk przestępców swoją rodzinę.

Wynik: 27 punktów

5. Outer Banks (nowość)

„Outer Banks” to najnowsze produkcja Netfliksa skierowana do nastoletnich odbiorców. Podobnie jak „Stranger Things” debiutujący w kwietniu serial ochoczo korzysta ze znanych popkulturowych rozwiązań, by opowiedzieć swoją historię. Podobnie jak w „Goonies” mamy tu bowiem do czynienia z grupą młodych bohaterów, którym marzy się odkrycie dawno zaginionego skarbu. Nie wiedzą jednak jeszcze, że zbytnia ciekawość może zagrozić nawet ich życiu. Więcej o produkcji dowiecie się z recenzji opublikowanej na Rozrywka.Blog.

Wynik: 28 punktów

4. Ostatni taniec (nowość)

Chicago Bulls z Michaelem Jordanem w składzie to jeden z najbardziej utytułowanych zespołów koszykarskich w historii. Prawdziwa legenda NBA. Kulisy kształtowania się kultowego składy „Bullsów” i szczegóły ich drogi do największych sukcesów poznacie w dokumencie „Ostatni taniec”. Netflix wykupił prawa do międzynarodowej dystrybucji dokumentalnej serii, a kolejne odcinki będzie publikować seriami, więc to zapewne nie koniec obecności „Ostatniego tańca” na TOP 10 platformy.

Wynik: 33 punkty

3. Znaki (nowość)

netflix top 10

„Znaki” ostatecznie trafiły na Netfliksa później niż miały pierwotnie, ale bynajmniej nie wyczerpało to cierpliwości polskich użytkowników czekających na możliwość śledzenia produkcji na VOD. Serial emitowany pierwotnie w stacji AXN ostatecznie nie miał szans doścignąć najbardziej popularnego duetu z ostatniego tygodnia, ale i tak zdecydowanie przewodzi peletonowi. I nie ma się czemu dziwić, to jeden z najciekawszych seriali kryminalnych stworzonych w naszym kraju w ostatnich latach.

Wynik: 48 punktów

2. Dom z papieru (spadek o jedną pozycję)

„Dom z papieru” ostatecznie zdobył tyle samo punktów, co zwycięzca najnowszej edycji rankingu, ale ze względu na mniejszą liczbę zwycięstw dzień po dniu musiał ustąpić pozycji lidera swojemu konkurentowi. Nie zmienia to faktu, że 4. sezon hiszpańskiego serialu gangsterskiego wciąż cieszy się olbrzymią popularnością. Kto jeszcze kilka lat temu pomyślałby, że Profesor i jego drużyna będą jednymi z najbardziej uwielbianych przez Polaków serialowych bohaterów?

Wynik: 64 punkty

1. Too Hot to Handle (nowość)

REKLAMA

Większość osób w teorii wybiera subskrypcję na Netflix Polska ze względu na oferowane tam seriale i filmy. Wbrew pozorom programy reality show nie są jednak wcale obce użytkownikom serwisów VOD. Wystarczyło, że firma do sprawdzonej opowieści dodała zakaz jakichkolwiek kontaktów o podłożu erotycznym i doczekała się swojego hitu. Czy program „Too Hot to Handle” zasługuje na tę olbrzymią uwagę? Nasza redaktorka ma na ten temat bardzo jednoznaczne zdanie.

Wynik: 64 punkty

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA