REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

"Oszust z Tindera" szaleje na Netfliksie. Sprawdźcie, co jeszcze oglądali Polacy w serwisie

Wyniki Netflix TOP 10 za ostatni tydzień jasno pokazują, jaki temat pochłonął Polaków. Walentynki w tym roku sprowokowały więcej opowieści o oszustach i miłosnych hochsztaplerach niż wielkich romansach. Na czele rankingu stanął więc "Oszust z Tindera".

12.02.2022
9:36
netflix top 10 oszust z tindera wyniki polska
REKLAMA

Najnowsza edycja Netflix TOP 10 nie przyniosła zbyt wielu zaskoczeń. Bo przecież "Oszust z Tindera" to najnowsze Netflix Original, które wywołało gorące dyskusje w naszym kraju. Przy takiej gamie sprzecznych emocji i niełatwych do oceny postaw siłą rzeczy każdy Polak i każda Polka chcieli zobaczyć, o co w ogóle chodzi w całej tej historii. Nie oznacza to natomiast, że poza "Oszustem z Tindera" nic innego nie było w tym tygodniu oglądanie z namiętnością.

REKLAMA

Netflix TOP 10 - popularne filmy i seriale z ostatniego tygodnia:

Namiętność to zresztą swoiste słowo-klucz w tym tygodniu, po którym przecież bezpośrednio nadejdą walentynki. Kultowy Dzień Zakochanych zdeterminował wybory rozrywkowe Polaków w ostatnich dniach, a ranking Netflix TOP 10 to odzwierciedla. Zresztą dosyć wyraźnie. Wystarczy spojrzeć na dwa pierwsze miejsca okupowane przez film "Oszust z Tindera" i serial "Mroczne pożądanie".

9. ex aequo Przywilej (nowość)

Elitarna prywatna szkoła? Jest. Nadprzyrodzone moce i dziwne zjawiska paranormalne? Są. Tajemniczy spisek? Również, jak najbardziej. Groza i napięcie? Też są. W takiej sytuacji trudno się dziwić, że niemiecki horror "Przywilej" zyskał sobie w Polsce sporą widownię. Produkcje z tamtego kraju od dawna cieszą się u nas dużym zainteresowanie. A w połączeniu z estetyką kina grozy ta opowieść o zamożnym nastolatku i jego koleżankach, którzy natrafiają na mroczny spisek, po prostu musiała się udać.

Wynik: 10 punktów

9. ex aequo Z zimnej strefy (spadek o pięć miejsc)

Szpiegowskie science fiction to połączenie, które brzmi jak coś idealnie skrojonego pod gusta Polaków. Serial "Z zimnej strefy" opowiada o byłej rosyjskiej agentce o nadnaturalnych zdolnościach, która będzie musiała wrócić do porzuconego zawodu za sprawą namów CIA. Wszystko po to, by chronić swoją córkę i odkryć, kto podszywa się pod jej dawny pseudonim zwany The Whisper.

Wynik: 10 punktów

8. Rozczarowani (powrót do zestawienia)

"Rozczarowani" to od kilku lat jeden z najpopularniejszych seriali animowanych Netfliksa. Osadzona w realiach fantasy produkcja kręci się wokół szalonych przygód księżniczki (a potem królowej) Bean, elfa Elfo i demona Luciego, a także innych mieszkańców baśniowej krainy zwanej Dreamlandem. Serial stworzony przez Matta Groeninga (to twórca "Simpsonów" i "Futuramy") miał trudne początki, ale teraz jest jednym z liderów platformy.

Wynik: 14 punktów

7. Toy Boy (spadek o dwa miejsca)

"Toy Boy" to hiszpański thriller erotyczny, który dobrze radził sobie na Netflix Polska również przy okazji premiery 1. sezonu. Ciąg dalszy kontynuuje znaną już widzom opowieść o grupie tancerzy erotycznych zamieszanych w sprawę kryminalną. Nowy sezon liczy łącznie osiem odcinków, czyli o pięć mniej niż premierowa odsłona.

Wynik: 21 punktów

6. 13 godzin: Tajna misja w Benghazi (nowość)

Michael Bay to reżyser o bardzo specyficznym stylu, który wielu osobom nigdy nie przypadł do gustu. Jest też po prostu kojarzony z wieloma niezwykle słabymi produkcjami. Wyreżyserowany przez niego w 2016 roku thriller akcji "13 godzin: Tajna misja w Benghazi" otrzymał jednak sporo pozytywnych recenzji. Bazująca na prawdziwej historii opowieść koncentruje się na grupie ochraniającej dyplomatyczną placówkę USA w Libii. Główne role zagrali tu John Krasinski, James Badge Dale, Pablo Schreiber i David Denman.

Wynik: 24 punkty

5. Słodkie magnolie (nowość)

Serial "Słodkie magnolie" powrócił w tym tygodniu na Netfliksa z nową premierą. Drugi sezon produkcji liczy 10 odcinków i ponownie koncentruje się na losach trójki wieloletnich przyjaciółek. Maddie, Helen i Dana Sue znów muszą zmierzyć z rozmaitymi osobistymi i rodzinnymi problemami, w których rozwiązaniu będzie potrzebna przyjacielska rada i wsparcie.

Wynik: 36 punktów

4. Przez moje okno (nowość)

Polacy są już zdecydowanie w nastroju przedwalentynkowym, co potwierdza wysokie miejsce nowego hiszpańskiego romansu "Przez moje okno". Główną bohaterką filmu jest młoda dziewczyna imieniem Raquel, która od dawna zwykła podglądać swojego bogatego sąsiada. Pewnego dnia rozpoczyna z nim z pozoru banalną rozmowę o wi-fi, która przeradza się w burzliwy romans. Tylko, czy Ares może się związać z kimś bez zgody swojej rodziny? To prawdziwe pytanie za sto punktów.

Wynik: 45 punktów

3. All of Us Are Dead (spadek o dwa miejsca)

Koreańska produkcja łączy w sobie elementy horroru o apokalipsie zombie z typowym licealnym teen drama. W zeszłym tygodniu "All of Us Are Dead" okupowało czołową lokatę na polskiej liście Netflix TOP 10. Serial nie zdołał powtórzyć tego wyczynu drugą edycję z rzędu, ale urzymał miejsce na podium. To zaś oznacza, że jest jednym z największych hitów początku roku.

Wynik: 54 punkty

2. Mroczne pożądanie (awans o sześć miejsc)

Finałowy sezon serialu "Mroczne pożądanie" cieszy się w Polsce nie mniejszym zainteresowaniem niż poprzednia odsłona. Meksykański thriller erotyczny opowiada historię będącej w teoretycznie szczęśliwym związku Almy. Jedna wycieczka na zawsze zmieniła jednak jej życie i rozbudziła dawno zagaszone namiętności. Jak zwykle w tego typu produkcjach, przyjemność szybko przemienia się jednak w gorycz.

Wynik: 63 punkty

1. Oszust z Tindera (awans o osiem miejsc)

Dawno żaden dokument nie wywołał w Polakach takich emocji jak "Oszust z Tindera". Produkcja poświęcona trzem kobietom, który dały się nabrać udawanemu "księciu z bajki" uruchomiła lawinę dyskusji i sporów. Ofiary tytułowego oszusta uruchomiły niedawno zbiórkę pieniędzy, które mają im pomóc poradzić sobie z długami. Czy popularność produkcji przełoży się na powodzenie tego przedsięwzięcia? Przekonamy się wkrótce.

Wynik: 69 punktów

Netflix TOP Polska - Oszust z Tindera na czele
REKLAMA

Co oglądamy na Netflix Polska? Tym razem wygrał film dokumentalny.

Produkcje dokumentalne w ostatnich latach przeżywają swoją drugą młodość. "Oszust z Tindera" absolutnie nie jest więc pierwszym tytułem tego typu, który zagościł na czele Netflix TOP 10. Wystarczy przypomnieć takie hity jak "Ostatni taniec" czy "Król tygrysów". Ten gatunek stał niezwykle popularny i chyba wszyscy się z tego cieszymy.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA