REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. Seriale
  4. VOD
  5. Netflix /

Polacy zdecydowali, co jest hitem na Netfliksie. Te seriale i filmy oglądaliście najchętniej

Netflix TOP 10 to cotygodniowy ranking portalu Rozrywka.Blog, w którym przedstawiamy najchętniej oglądane tytuły z minionego tygodnia na największej platformie VOD. Jakie produkcje rządziły w ostatnich dniach? I czy „Gambit królowej” zdołał wygrać po raz czwarty z rzędu?

28.11.2020
11:00
netflix top polska
REKLAMA
REKLAMA

Ostatni tydzień na Netflix Polska przebiegł głównie pod znakiem dużej liczby filmowych premier, często powiązanych z nadchodzącymi wielkimi krokami obchodami Bożego Narodzenia. Sprawdzamy, co oglądali Polacy w tym tygodniu.

Netflix TOP Polska – coraz bliżej święta, więc Polacy rzucili się na kino bożonarodzeniowe:

10. Kronika świąteczna 2 (nowość)

Wielkie niebezpieczeństwo grozi obchodom Bożego Narodzenia. Tajemniczy nastolatek ukradł potężną gwiazdę, która chroni wioskę Świętego Mikołaja przed odkryciem. Do walki o przetrwanie najważniejszego dla dzieci święta staną Mikołaj (w tej roli Kurt Russel), jego utalentowana żona (Goldie Hawn), a także grupa odwiedzających tą magiczną krainę dzieci. Słowem: „Kronika świąteczna 2” zapowiada się na równie olbrzymi hit, co pierwsza część wyprodukowana w 2018 roku.

Wynik: 13 punktów

9. O północy w Magnolii (nowość)

netflix top polska class="wp-image-466984"

Świąteczne romanse w ostatnich latach stały się wręcz osobnym gatunkiem filmowym. Na platformę Netflix w ostatnim czasie trafiło wiele tego typu produkcji, a jedną z nich jest dostępna w ramach licencji „O północy w Magnolii”. Fabuła filmu koncentruje się wokół postaci Maggie i Jacka, którzy od lat się przyjaźnią i prowadzą wspólny program radiowy, dotyczący związków. Tuż przed świętami wpadają na pomysł, żeby podbudować sobie zasięgi fałszywą informacją, że zostali parą.

Wynik: 14 punktów

8. Erotica 2022 (nowość)

„Erotica 2022” to oryginalny pierwszy film fabularny stworzony przez serwis Netflix w Polsce. Retrofuturystyczna antologia została przygotowana przez kilka duetów popularnych pisarek i reżyserek (w tym m.in. Olgę Tokarczuk). Zainteresowanie tym tytułem na Netfliksie z każdym dniem powoli rośnie, choć pierwsze reakcje nie są zbyt pochlebne. Również nasza recenzentka nie była zachwycona efektem końcowym.

Wynik: 17 punktów

7. Jakby coś, kocham was (nowość)

Produkcje krótkometrażowe bardzo rzadko mają okazję przyciągnąć wystarczającą liczbę widzów, żeby pojawić się w takich zestawieniach jak Netfflix TOP 10. W tym roku udało się to dopiero filmowi „Jakby coś, kocham was”. Nie ma się jednak czemu dziwić. Według krytyków mamy tu bowiem do czynienia z absolutnym arcydziełem animacji. I jednocześnie niezwykle wzruszającą historią skoncentrowaną na parze rodziców, opłakujących tragicznie zmarłe w szkolnej strzelaninie dziecko.

Wynik: 19 punktów

6. Zamiana z księżniczką (nowość)

Od czasu do czasu na Netflix Polska trafia filmowy sequel tak popularny, że jest w stanie wywindować na szczyt również 1. część dostępną na platformie od dłuższego czasu. Tak było kilka miesięcy temu przy okazji „The Kissing Booth” i nie inaczej przebiegła premiera „Zamiany z księżniczką 2”. W stworzonej przed dwoma laty produkcji zwyczajna cukiernik z Chicago odkrywa, że wygląda identycznie jak pewna przyszła księżniczka. Obie kobiety postanawiają przed świętami zamienić się życiami.

Wynik: 20 punktów

5. Dzieciak rządzi. Znowu w grze (awans o dwa miejsca)

netflix top polska class="wp-image-466987"

„Dzieciak rządzi. Znowu w grze” rządzi i na Netfliksie. Serial o szefie Bobasie kolejny raz zdobył wystarczającą publikę, aby znaleźć się w zestawieniu najpopularniejszych produkcji serwisu. Historia opowiada o sprytnym dzieciaki, który zaprasza do swojej firmy starszego brata, aby nauczyć go... jak się robi biznes.

Wynik: 21 punktów

4. Psi patrol (spadek o jedno miejsce)

netflix top polska class="wp-image-466990"

„Psi patrol” to absolutny fenomen. Od kilku miesięcy żaden inny tytuł nie pojawiał się bowiem w naszym rankingu częściej. Trzeba powiedzieć to jasno – pandemia sprzyja popularności tytułów dla dzieciaków.

Wynik: 45 punktów

Jeśli coś udało się raz, to czemu nie miałoby ponownie. Taka właśnie idea najwyraźniej przyświecała scenarzystom „Zamiany z księżniczką 2”, którzy postanowili powtórzyć tytułowy motyw. Tym w razem w celu ratowania nieudanego związku między księżną Margaret i Kevinem. Jak widać mieli rację, bo w swoim debiutanckim tygodniu produkcja przyciągnęła olbrzymią liczbę widzów i zajęła 3. miejsce w naszej topce.

Wynik: 45 punktów

2. Gambit królowej (spadek o jedno miejsce)

„Gambit królowej” po trzech tygodniach królowania w końcu został strącony z piedestału. Nie zmienia to natomiast faktu, że miniserial z Anyą Taylor-Joy i Marcinem Dorocińskim jest największym fenomenem Netfliksa w 2. połowie roku. Wystarczy przytoczyć jeden prosty fakt, który to potwierdza: „Gambit królowej” właśnie pobił dotychczasowy rekord oglądalności i stał się najchętniej wyświetlaną produkcją limitowaną w historii serwisu.

Wynik: 61 punktów

1. The Crown (awans o jedno miejsce)

Zwycięstwo „The Crown” nie dziwi, bo przecież mówimy o jednym z najpopularniejszych seriali ostatnich lat. Tak naprawdę większym zaskoczeniem było to, że brytyjska seria nie zdołała tego osiągnąć już tydzień temu, kiedy swój debiut zaliczył 4. sezon. Ale co się odwlecze, to nie uciecze. Kolejny rozdział fabularyzowanej historii rodziny Elżbiety II po prostu musiał prędzej czy później zająć 1. miejsce . Zwłaszcza, że to właśnie w 4. sezonie zadebiutowała postać księżnej Diany.

REKLAMA

Wynik: 68 punktów

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA