REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Viaplay przejmuje prawa do NHL w Polsce. Koniec transmisji w TVP Sport

Wprawdzie ostatnim czasie pojawiały się takie pogłoski, ale dopiero teraz nadeszło oficjalne potwierdzenie: Viaplay przejmuje prawa do transmisji NHL od TVP Sport!

15.09.2021
19:55
nhl 2021 viaplay hokej tvp sport
REKLAMA

Viaplay nie bierze jeńców. W ostatnich latach rozgrywki amerykańskiej ligi hokeja na lodzie NHL można było w Polsce obejrzeć w TVP Sport. Teraz ulegnie to zmianie: potwierdzono, że skandynawski koncern NENT Group – do którego wspomniana platforma streamingowa należy – pozyskał wyłączne prawa do transmisji 1,4 tys. meczów z każdego z pięciu sezonów NHL w Polsce. Będą to spotkania całej rundy regularnej i fazy play off (w tym również finałów). Podpisano pięcioletnią umowę.

Platforma będzie również transmitowała wydarzenia specjalne, czyli NHL Global Series, NHL Herigate Classic, NHL Stadium Series, NHL Classic czy mecz gwiazd. Co więcej, możemy być pewni, że na Viaplay część meczów będzie opatrzona komentarzem w języku polskim.

REKLAMA

NHL w Viaplay

NHL to jakość i emocje, a do tego przeszłość związana z występami polskich hokeistów o udanych karierach, Mariusza Czerkawskiego i Krzysztofa Oliwy. To wszystko pozwoliło zbudować w Polsce wielką grupę oddanych fanów. Widzowie Viaplay będą mogli teraz cieszyć się każdym meczem NHL w ramach najlepiej transmitowanej oferty sportowej w Polsce

– powiedział Peter Norrelund z grupy NENT.
REKLAMA

Sezon rozgrywek NHL wystartuje już 12 października.

Będzie to starcie broniącej tytułu drużyny Tampa Bay Lightning z Pittsburgh Penguins. Grupa NENT pozyskała również prawa do pokazywania meczów szwedzkiej ligi hokejowej do 2024 roku.

Platforma Viaplay wystartowała w Polsce 3 sierpnia. Pierwszy miesiąc korzystania jest darmowy, a później każdy miesiąc subskrupcji kosztuje 34 zł. Dzięki nabytym prawom polscy fani sportu będą mogli zobaczyć również transmisje spotkań: Bundesligi i 2. Bundesligi, Ligi Europy oraz Ligi Konferencji Europy, Superpucharu Niemiec, rozgrywek kobiet (czołowe ligi Europy i mistrzostwa świata kobiet 2023), eliminacji MŚ 2022 w strefie afrykańskiej, Copa America 2024 czy meczów towarzyskich reprezentacji Argentyny i Brazylii.

Co więcej, od sezonu 2022/23 Viaplay będzie transmitować spotkania Premier League, a od 2023 – wyścigi Formuły 1.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA