REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Wędrowcy zmierzają na Netfliksa. Znamy obsadę nowego serialu na podstawie prozy George’a R.R. Martina

Gra o tron wróci dopiero w 2019 roku, ale to nie jedyny serial na podstawie prozy George’a R.R. Martina będący obecnie w produkcji. Poznaliśmy obsadę produkowanego przez Syfy serialu Nightflyers, który będzie można oglądać w serwisie Netflix jeszcze w tym roku.

05.01.2018
15:31
nightflyers syfy serial netflix wędrowcy grr martin
REKLAMA
REKLAMA

George R.R. Martin znany jest przede wszystkim za sprawą sagi Pieśń lodu i ognia oraz bazującego na niej serialu HBO o tytule Gra o tron. Autor w swoim dorobku ma jednak znacznie więcej twórczości. Wśród jego dzieł warto wspomnieć o napisanym w latach 80. opowiadaniu Nightflyers, które wydano w Polsce pod tytułem Wędrowcy.

Pierwsza aktorska adaptacja Nightflyers pojawiła się już w 1987 roku. Film o grupie naukowców podróżujących, jeszcze na długo przed premierą Gry o tron, nakręcił Robert Collector. Teraz po kilku dekadach od premiery Nightflyers opowiadanie na tapet wzięła telewizja Syfy. Wędrowcy doczekają się nowej adaptacji w formie serialu.

Poznaliśmy właśnie obsadę Nightflyers.

Showrunnerem zostanie Daniel Cerone. Stacja ponadto wyjawiła właśnie, którzy aktorzy będą odtwórcami głównych ról w Wędrowcach. W obsadzie Nightflyers znalazła się Gretchen Mol, grająca wcześniej w Chance oraz Mozart in the Jungle, która wcieli się w Agathę Matheson. Na ekranie pojawią się też:

REKLAMA
  • Angus Sampson (Fargo) jako Rowan;
  • Brian F. O’Byrne (Million Dollar Baby) jako Auggie;
  • David Ajala (Szybcy i wściekli 6) jako Roy Eris;
  • Eoin Macken (Merlin, Resident Evil: Ostatni rozdział) jako Karl D’Branin;
  • Jodie Turner-Smith (The Last Ship) jako Melantha Jhirl;
  • Maya Eshet (Teen Wolf) jako Lommie;
  • Sam Strike (Leatherface, Timeless) jako Thale.

Informacje o rozpoczęciu prac przy serialowej ekranizacji Wędrowców pojawiły się już w czerwcu minionego roku, a informację o zbliżającym się pierwszym sezonie dotarły do nas w listopadzie. Już pół roku temu dowiedzieliśmy się, że na scenarzystę serialu, który będzie można zobaczyć na Netfliksie, został wybrany Jeff Buhler. Producentem został Robert Jaffe.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA