REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. YouTube
  3. Dzieje się

Nosowska u Sekielskiego o alkoholizmie męża: robiłam wszystko, żeby zasłużyć na miłość

Ze swoim mężem, gitarzystą zespołu Hey, Katarzyna Nosowska jest już od 20 lat. W rozmowie z Markiem Sekielskim piosenkarka opowiedziała o traumie alkoholizmu z perspektywy osoby współuzależnionej i o tym, jak wspólnie z partnerem walczyli o jego trzeźwość.

17.12.2020
12:18
nosowska sekielski wywiad alkoholizm
REKLAMA
REKLAMA

Choć Katarzyna Nosowska i Paweł Krawczyk wzięli ślub niedawno, bo w 2018 roku, to parą są od dwóch dekad. W ciągu tych lat ich związek wystawiony był na niejedną próbę: zdradę, burzliwe rozstania i powroty, a relację muzyków (partner Kasi Nosowskiej był gitarzystą w zespole Hey) poważnie nadszarpnęła choroba alkoholowa Pawła. O piekle, przez jakie przeszła jako osoba współuzależniona, Nosowska opowiedziała również w rozmowie z Markiem Sekielskim.

Jak „namierzyć” nałóg i wyrwać się z jego sideł?

W ramach cyklu Sekielski Brothers o uzależnieniach, wokalistka opowiedział o walce z nałogiem z perspektywy osoby współuzależnionej:

To nie jest tak, że można rozpoznać jeden moment. Dopiero kiedy wszystko runie i kiedy zaczynamy przewijać jakby taśmę tego życia, oglądamy je z perspektywy oddalenia to, co miało miejsce na przestrzeni iluś lat, to zaczynamy rozumieć, że to był proces i że na dobrą sprawę, gdyby człowiek był bardziej świadomy i przytomny, to mógłby wcześniej zauważyć zwiastujące problem symptomy

— odpowiedziała piosenkarka na pytanie o to, kiedy w jej związku pojawił się problem alkoholowy.

Jak zaznaczyła, to „namierzenie” nałogu jest szczególnie trudne w środowisku artystycznym, gdzie suto zakrapiane alkoholem imprezy są na porządku dziennym. W pewnym momencie to właśnie te imprezy stały się dla Nosowskiej istnym polem minowym:

Dla mnie te imprezy były psychicznie nie do wytrzymania, ponieważ ja cały sprawdzałam, w jakim stanie jest partner. Czy już się robi niebezpiecznie, czy zaraz pojawi się wstyd. Bo osoby współuzależnione często doświadczają potężnych fal wstydu, które nas topią w takich sytuacjach

— mówiła Nosowska w rozmowie z Markiem Sekielskim.

Nosowska: współuzależniony człowiek zrobi wszystko, żeby zasłużyć na miłość

Artystka opowiedziała też, jak to wyglądało z perspektywy osoby uzależnionej:

Współuzależniona osoba zrobi wszystko, żeby zasłużyć na miłość, na sympatię. Łaknie uwagi i realizuje swoją potrzebę bycia tzw. dobrym człowiekiem poprzez zajmowanie się innymi

— przekonywała.

To jest naprawdę okropne dla związku. Okropne dla pielęgnowania miłości. I też niesamowicie upokarzające i ubezwłasnowolniające dla osoby, która jest współuzależniona.

— opowiadała artystka w programie „Sekielski o nałogach”.

Mamy bardzo podobną relację z uzależnionym, jak uzależniony ma z daną substancją. W jakimś sensie gubimy siebie. Nie miałam świadomości, że prezentuję ewidentnie wszystkie cechy osoby współuzależnionej [...] Zaryzykowałabym stwierdzenie, że współuzależnienie to nie jest coś, co pojawia się w człowieku w momencie relacji z uzależnioną osobą. To jest tak, jakbym miała to coś w sobie: z domu, z dzieciństwa, skądś

— tłumaczyła Nosowska.

Idealna miłość zdarza się tylko w kinie

Dopiero dzięki dobrze rozumianej miłości do samej siebie i pomocy specjalistów, piosenkarka była w stanie pomóc uzależnionemu mężowi. Zwłaszcza że ich relacja ucierpiała nie tylko z powodu alkoholu, ale również zdrady:

Całe życie sądziłam, że zdrady nie wybaczę, no i proszę – wybaczyłam. Okazało się, że nie jestem małostkowa – z tego jestem dumna. Nie drapię ran, chcę widzieć przyczyny: dlaczego mnie to spotkało, jakie zdarzenia prowadziły do kulminacyjnego momentu, kiedy pojawia się osoba trzecia. Jaka jest moja odpowiedzialność?

— wspominała piosenkarka w rozmowie z magazynem „Pani”

Musiałam się zastanowić, czy chcę pompować urazę, złość, gniew. Tym bardziej że te emocje najbardziej zakażały mnie. Często nam się zdaje, że miłość jest najwspanialsza, kiedy się wszystko wspaniale układa – trzymamy się za ręce, biegamy po plaży w zwolnionym tempie, seks uprawiamy niemal non stop. Tak jest w kinie

— przekonywała w wywiadzie.

Sekielski o nałogach: co to za cykl?

Program „Sekielski o nałogach” powstaje w ramach założonego przez Tomasza i Marka Sekielskich studia Sekielski Brothers. Marek Sekielski sam publicznie przyznaje się do tego, że jest niepijącym alkoholikiem, a w swoich rozmowach z gwiazdami porusza tematy właśnie związane z uzależnieniem od używek, przedstawiając świadectwa znanych osób, którym udało się uporać z nałogiem. Oprócz Kasi Nosowskiej, w cyklu Marka Sekielskiego gościli już m.in. pisarka Małgorzata Halber i aktor Borys Szyc.

Wszystkie odcinki programu znajdziecie na YouTube.

REKLAMA

* Zdjęcie główne: YouTube/TVP VOD

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA