REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Polacy rzucili się na "Nowy Eden". To nowy hiszpański serial Netfliksa

"Nowy Eden" podbija Netfliksa i nie jest to żadne zaskoczenie. To thriller z elementami sci-fi, więc już na starcie ma szansę na sukces. A, no i jest hiszpański, co powinno wyjaśnić sprawę. Jakie jeszcze filmy i seriale podbijają serwis Netflix?

18.05.2022
20:16
nowy eden ranking netflix top 10 polska
REKLAMA

Ranking TOP 10 na Netflix Polska od prawie dwóch miesięcy był zdominowany przez produkcje tworzone nad Wisłą. Tym razem znajdziemy je jednak w dosyć zdecydowanym odwrocie. W górnej połowie topki nie ma ani jednego tytułu z Polski (najwyżej znajdziemy "Krime Story. Love Story"). Zamiast tego dzieli i rządzi hiszpańskie science fiction pt. "Nowy Eden".

REKLAMA

Coraz częściej sukces na platformie Netflix znajduje produkcje, które wcale nie są w żaden sposób promowane w naszym kraju. Najnowszy taki przypadek to "Nowy Eden". Czy powinno nas jednak dziwić, że Polacy rzucili się na ten tytuł? Mowa przecież o hiszpańskim thrillerze sci-fi. A to polskie tygryski lubią najbardziej.

Ranking TOP 10 - Netflix:

10. Pracujące mamy

Netflix to nie tylko filmowe hity i mocne produkcje oryginalne, ale też potężna biblioteka dostępnych w ramach licencji produkcji telewizyjnych. Tytuły tego typu potrafią od czasu do czasu zrobić dym w TOP 10, a tym razem stało się to udziałem serii "Pracujące mamy". Ta komedia o czwórce kobiet, które wracają do pracy po urlopach macierzyńskich dostała właśnie 6. sezon.

Wynik: 14 punktów

9. 365 dni: Ten dzień

Sequel niezwykle popularnego erotyka "365 dni" i jednocześnie adaptacja kolejnej powieści Blanki Lipińskiej wszedł na Netfliksa niczym burza. Wydaje się jednak po upływie kilkunastu dni, że 1. część mimo wszystko była większym hitem. Przede wszystkim w Polsce, gdzie zachwytów nad Laurą i Massimem nawet wśród fanek nie było zbyt wiele.

Wynik: 16 punktów

8. Clark

Netflix ma na swoim koncie już naprawdę sporo świetnych miniseriali (z "Gambitem królowej" na czele). Wszystko wskazuje na to, że właśnie mamy do czynienia z kolejnym tytułem, który zostanie na długo zapamiętany. "Clark" kręci się wokół losów tytułowego bohatera - Clarka Olofssona zapamiętanego w Szwecji jako bezwzględny gangster i jednocześnie niezwykła osobowość telewizyjna. Słowem: pierwszy kryminalista-celebryta, od którego słynnego napadu wziął się termin "syndrom sztokholmski".

Wynik: 17 punktów

Polska komediami gangsterskimi stoi już od lat 90. Nic więc dziwnego, że pojawienie się na Netfliksie "Krime Story. Love Story" wywołało spore poruszenie. Adaptacja powieści Marcina "Kali" Gutkowskiego opowiada o dwóch złodziejach, którzy przyjmują niezwykle opłacalną robotę. Problem rodzi się, gdy jeden z nich zakochuje się w córce człowieka, na którego dostali zlecenie.

Wynik: 20 punktów

6. Bezsenność we dwoje

Nastolatkowie nie od dziś stanowią bardzo istotną i liczebną grupę użytkowników Netfliksa. Dlatego platforma co jakiś czas dorzuca nowe tytuły skrojone wprost pod nich. Najnowszych hitem dla młodych widzów jest film "Bezsenność we dwoje". Opowiada on o spotkaniu żyjącej pod butem bogatych rodziców dziewczynie z zapoznanym w trakcie lata ekscentrycznym chłopakiem.

Wynik: 27 punktów

5. Ozark

"Ozark" ostatecznie i definitywnie dobiegł końca. Jeden z najdłużej istniejących i najbardziej docenianych seriali w historii platformy Netflix w swoim ostatnim roku został podzielony na dwie części. Druga z nich pod sam koniec kwietnia, czyli już ponad dwa tygodnie temu. Fakt, że wciąż oglądamy "Ozark" na wysokiej pozycji jest najlepszych dowodem na jakość i popularność tego kryminalnego hitu.

Wynik: 33 punkty

4. Skradzione serce

Kolumbijska telenowela od kilku tygodni bardzo mocno trzyma się w rankingu najpopularniejszych tytułów Netfliksa. "Skradzione serce" opowiada swoją historię z dwóch perspektyw. Mężczyzny szukającego zemsty w imieniu zamordowanej żony oraz kobiety, która otrzymała jej serce w ramach przeszczepu. To się nazywa prawdziwa miłość?

Wynik: 50 punktów

"Zachowaj spokój" to szósta z dotychczasowych adaptacji powieści Harlana Cobena, którą przygotował Netflix. Szefowie platformy po raz drugi zdecydowali, że to Polacy wezmą się za przeniesienie książki Amerykanina na mały ekran. Inaczej niż w "W głębi lasu" akcja w "Zachowaj spokój" rozgrywa się w całości współcześnie i opowiada o zaginięciu młodego chłopaka po tym, jak rodzice wgrali do jego komputera i telefonu oprogramowanie szpiegowskie.

Wynik: 50 punktów

2. Nieobliczalni 2

Francuska komedia kryminalna "Nieobliczalni" po dokładnie 10 latach doczekała się sequela. Film opowiada o dwójce znających się z przeszłości policjantach (grają ich Omar Sy i Laurent Lattife), którzy spotykają się po wielu latach przy okazji nowego śledztwa. Wspólnymi siłami będą musieli odkryć tajemniczy spisek uknuty przez kryminalistów. Czy znowu uda im się odłożyć wzajemne niesnaski w imię większego celu?

Wynik: 61 punktów

REKLAMA

"Nowy Eden" to połączenie klasycznego hiszpańskiego młodzieńczego melodramatu z dużą dawką nocnego życia i imprezowania oraz niepokojącego science fiction o tajemniczym kulcie żyjącym na malowniczej wyspie. Grupa bohaterów zostaje tam przetransportowana w niewiadomych celach, a każdy z jej członków będzie musiał na własną rękę podjąć decyzję, czy warto próbować ucieczki. Produkcja nie była w ogóle promowana w naszym kraju, a mimo to znalazła bardzo szeroką grupę odbiorców.

Wynik: 62 punkty

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA