REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Zdolni filmowcy na ratunek Obcemu. Ksenomorfy wrócą do dawnej formy?

Ostatnie lata nie były zbyt szczęśliwe dla serii Obcy. Wydumany Prometeusz i niestraszny Obcy: Przymierze wyraźnie pokazały, że Ridley Scott nie ma sensownego pomysłu na rozwój uniwersum. Na ratunek przybędą filmowcy, którzy wygrali w konkursie na krótkometrażowe filmy o Ksenomorfach.

26.07.2018
12:29
Obcy postraszy w serii krótkometrażowych filmów od różnych reżyserów
REKLAMA
REKLAMA

Obcy to jedna z najbardziej ukochanych marek science fiction w historii kina. Ksenomorfy w różnych wcieleniach straszyły widzów od dekad, choć seria doczekała się równie wielu fantastycznych filmów, co miernych szmir. Zwłaszcza w ostatnich latach Obcy nie zachwycał, zduszony przez równie ambitną, co pseudointelektualną wizję Ridleya Scotta.

Do dzisiaj można żałować, że swojej szansy na pokazanie Obcego ostatecznie nie dostał Neil Blomkamp. Mimo wszystko seria otrzyma wkrótce dostęp do świeżej krwi. Zorganizowany został konkurs na najlepsze krótkometrażowe produkcje umiejscowione w świecie potwora.

Jak poinformowano na oficjalnym koncie Obcego na Twitterze, do konkursu trafiło 550 zgłoszeń.

Z nich wyłoniono osiemnastu finalistów i sześciu szczęśliwców, którzy dostaną szansę na stworzenie własnych shortów.

REKLAMA


Z tej okazji opublikowano krótki film z otwierającym się jajem Ksenomorfa. Na ten moment nie wiadomo, którzy filmowcy podejmą się stworzenia krótkometrażowych historii z Ksenomorfem w roli głównej, ani nawet czy chodzi o młode gwiazdy, czy może doświadczonych reżyserów. Kolejne informacje na ten temat mają się jednak pojawić wkrótce na stronie Alien Universe.

Wcześniej krążyły plotki jakoby Obcy: Przymierze miał być początkiem nowej trylogii. Film okazał się jednak artystyczną i finansową klapą. Od tej pory dalsze plany związane z pełnometrażowymi dziełami o potworze zostały wstrzymane.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA