REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Obi-Wan Kenobi wraca w nowym zwiastunie serialu. Zbliża się rewanż z Darthem Vaderem

Zgodnie z oczekiwaniami, 4 maja - w Dzień Gwiezdnych wojen - do sieci trafił nowy zwiastun serialu "Obi-Wan Kenobi", który w tym miesiącu zadebiutuje na Disney+. Nowy materiał zapowiada wielki powrót Dartha Vadera.

04.05.2022
15:50
obi wan kenobi zwiastun serial dzień gwiezdne wojny star wars
REKLAMA

Celebracja Dnia Gwiezdnych wojen trwa w najlepsze - fani mogą już zobaczyć wyczekiwany nowy zwiastun serialu "Obi-Wan Kenobi", którego premiera odbędzie się pod koniec miesiąca. To kolejne rozszerzenie uniwersum, które towarzyszy nam już od 45 lat - tym bardziej emocjonujące, że mamy w nim zobaczyć tzw. "rewanż stulecia", czyli ponowne spotkanie Obi-Wana i Dartha Vadera. Na planie po raz pierwszy od czasu realizacji "Zemsty Sithów" (minęło z 17 lat!) znów spotkali się Ewan McGregor i Hayden Christensen.

REKLAMA

Obi-Wan Kenobi - nowy zwiastun serialu z uniwersum Gwiezdnych wojen

Obi-Wan Kenobi
REKLAMA

Trailer i tym razem nie zdradza zbyt wiele. Choć pokazuje nam mistrza Jedi w akcji, ten ani razu nie posługuje się swoim mieczem, korzystając przede wszystkim z blastera (sensowne - ujawnianie laserowego ostrza w czasach Wielkiej Czystki Jedi nie jest zbyt rozsądne). Widzimy kolejnych Inkwizytorów Imperium, mamy też szansę rzucić okiem na Owena Larsa (do roli powrócił Joel Edgerton) i postać graną przez Kumaila Nanjianiego.

Serial zabierze nas do czasów panowania Galaktycznego Imperium, gdy niedobitki Jedi są tropieni i mordowani przez Vadera i Inkwizytorów. Strzegący młodego Luke'a Skywalkera mistrz Jedi Obi-Wan Kenobi wyruszy na misję, która doprowadzi do spotkania z dawnym uczniem.

Premiera "Obi-Wana Kenobiego" na Disney+ odbędzie się już 27 maja - wówczas do serwisu trafią dwa pierwsze odcinki. Reżyserką i twórczynią serialu jest Deborah Chow, która odpowiadała za najlepsze odcinki "The Mandalorian".

Obi-Wan Kenobi - nowy plakat
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA