REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Open'er 2018 dla fanów rapsów i muzyki ze Skandynawii. Poznaliśmy nowych artystów

Hip-hop w różnych wydaniach i ambitny skandynawski pop - tak w skrócie wyglądają dzisiejsze ogłoszenia festiwalu Open'er 2018. Do line upu imprezy dołączyli: Sigrid (Norwegia), Alma (Finlandia), Young Thug (USA) oraz rodzimy PRO8L3M. 

05.04.2018
15:49
Open'er 2018: Poznaliśmy nowych artystów, którzy wystąpią na festiwalu
REKLAMA
REKLAMA

Sigrid i Alma zasilą reprezentację śpiewających kobiet. Sigrid pochodzi z Norwegii, natomiast Alma z Finlandii. Obie piekielnie utalentowane, na koncie mają już pierwsze wydane EP-ki. Głos Almy porównywany jest do Beth Ditto, a Sigrid zwyciężyła w plebiscycie BBC Sound of 2018, który nagradza najbardziej utalentowanych rookies w branży muzycznej.

Fanom hip-hopu zza oceanu nie trzeba przedstawiać Young Thuga.

Jeffery Lamar Williams, bo tak naprawdę nazywa się raper, urodził się w Atlancie, wychował w tej samej dzielnicy co starszy kolega po fachu - Ludacris. Young Thug ma na swoim koncie już 18 mixtape’ów, EP-kę i 49 singli.

Najnowsza propozycja PRO8L3MU, Ground Zero Mixtape, zbiera sporo pochlebnych opinii. Słuchaczom do gustu przypadły surowe kawałki, takie jak Vanitas czy Flary. Są one zresztą kwintesencją stylu Oskara i Steeza, konsekwentnie pielęgnowanego od czasów debiutu, czyli krążka C30-C39.

Open'er odbędzie się w tym roku po raz 17., niezmiennie na Lotnisku Babie Doły w Gdyni.

REKLAMA

Na imprezie wystąpią także między innymi: Nick Cave & The Bad Seeds, Depeche Mode, Bruno Mars, Gorillaz, Arctic Monkeys, Vince Staples, Years & Years, Glass Animals i Young Fathers.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA