REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Robert Downey Jr i Matt Damon zagrają w filmie Christophera Nolana

Robert Downey Jr i Matt Damon cieszą się opinią jednych z największych gwiazd współczesnego Hollywood. Obaj dołączyli właśnie do obsady filmu "Oppenheimer". To nowy biograficzny thriller autorstwa Christophera Nolana, więc już możemy mówić o gigantycznym hicie.

02.11.2021
19:22
oppenheimer robert downey jr matt damon christopher nolan
REKLAMA

Christopher Nolan od początku swojej kariery przyciąga wielkie aktorskie nazwiska, ale jego następny film zapowiada się pod tym względem na prawdziwy fenomen. Jako pierwszy do obsady "Oppenheimera" jeszcze we wrześniu dołączył szykowany do roli głównego bohatera Cilian Murphy. Od tego czasu reżyser kontynuuje kompletowanie ekipy i gwiazd. Do roli małżonki Roberta Oppeheimera ostatecznie zatrudniono Emily Blunt, co odbiło się szerokim echem w środowisku. Na największą bombę musieliśmy jednak poczekać jeszcze kilka tygodni.

REKLAMA

Do obsady filmu "Oppenheimer" dołączyli Robert Downey Jr i Matt Damon.

Jak podaje portal Deadline, tożsamość granych przez nich postaci nie jest jeszcze znana. Nie ma to jednak większego znaczenia, bo kogokolwiek by nie grali i tak przyciągnął do kin tysiące widzów. Mowa bowiem o jednych z najważniejszych męskich gwiazd współczesnego Hollywood. Dla Roberta Downeya Jra będzie to druga duża rola po zakończeniu przygody z Marvel Cinematic Universe i Iron Manem. Wcześniej zagrał też w słabo przyjętym "Doktorze Dolittle", ale nawet ta wpadka nie zmieniła jego statusu. Z kolei Matt Damon ma za sobą występy w "Ostatnim pojedynku" Ridleya Scotta i "Stillwater", a wcześniej robił furorę rolami w "Marsjaninie", "Le Mans '66" czy serii o Jasonie Bournie.

REKLAMA

Dla Damona będzie to drugi występ w filmie Nolana, gdyż wcześniej wystąpił też z małą rólką w "Interstellar". Robert Downey Jr nie miał wcześniej okazji współpracować z tym reżyserem, więc dla obu to z pewnością wielkie wydarzenie. Być może przy okazji obaj panowie wyjaśnią sobie kwestię "Mrocznego Rycerza", którego Downey Jr swego czasu bardzo mocno skrytykował. Zdarzyło się to na starcie jego współpracy z Marvelem i stąd pewnie wynikało antagonistyczne nastawienie do DC (jak pisał Slash Film, aktor kazał się tej firmie "pi*przyć"), ale sarkastyczne docinki do samego sposobu opowiadania historii przez Nolana teraz wyglądają nieco niezręcznie.

Zdjęcia do filmu "Oppenheimer" ruszą na początku 2022 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA