REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Rick i Morty czy BoJack Horseman? Najwyżej oceniane seriale animowane na Netflix Polska

Lista świetnych seriali animowanych na Netflix Polska z każdym rokiem jest coraz dłuższa. Nie wszystkie najlepiej oceniane przez widzów dzieła to produkcje oryginalne serwisu, ale każde z nich robi wrażenie.

10.11.2018
11:00
Najwyżej oceniane seriale animowane na Netflix Polska
REKLAMA
REKLAMA

Netflix od nieco ponad roku błyskawicznie rozwija swoją bibliotekę seriali animowanych. Szefostwo platformy skrzętnie korzysta z możliwości, jakie daje bycie dobrym miejscem dystrybucji na zagraniczne rynki. Dlatego pośród najlepszych animacji dostępnych w serwisie znajdziemy zarówno dzieła oryginalne Netfliksa, jak i seriale klasycznych stacji telewizyjnych.

Użytkownicy Netfliksa chętnie oglądają animacje i nie wahają się tego pokazywać w serwisach IMDb oraz Filmweb. Najlepiej oceniane dzieła zyskują tam średnią grubo ponad ośmiu gwiazdek. I to mimo, że niektóre z nich to produkcje stricte niszowe, czasem bardzo niepoprawne politycznie. Połączona średnia z obu wymienionych agregatorów filmów i seriali (aktualna na dzień 8.11.2018 r.) daje najlepszy wgląd w to, jakie animowane dzieła najbardziej podobają się widzom.

Najwyżej oceniane seriale animowane na Netflix Polska:

Rick i Morty

Ocena: 9,05

Nikogo nie powinno dziwić, że najwyższą średnią ocen ma właśnie produkcja duetu Dan Harmon-Justin Roiland. Rick i Morty to serial doskonale przygotowany pod dzisiejsze czasy - inteligenty, pomysłowy, silnie nawiązujący do dzieł popkultury ukochanych przez nerdów i geeków, a przy tym pełen ostrego, niepoprawnego humoru. Pomyliłby się jednak ten, kto zarzuciłby produkcji dostępnej na Netfliksie granie pod publiczkę. Rick i Morty przy całej swej kulturowej otoczce to niepowtarzalne, w pełni oryginalne dzieło. Kto by pomyślał, że jedno z najwybitniejszych dzieł współczesnej animacji swoje początki będzie miało w idiotycznej parodii filmu Powrót do przyszłości?

Notatnik śmierci

najlepsze animacje na netflix polska class="wp-image-219008"

Ocena: 8,7

Notatnik śmierci można bez wahania nazwać ulubionym japońskim anime Amerykanów (zaraz po seriach Dragon Ball Z i Naruto). Produkcja ma już swoje lata, ale nie straciła nic na aktualności. Notatnik śmierci opowiada historię genialnego studenta Lighta Yagamiego, w którego ręce trafia tytułowy notatnik. Chłopak może dzięki niemu sprowadzić śmierć na dowolną osobę pod warunkiem, że zna jej prawdziwe imię i nazwisko. Light postanawia wykorzystać nowo zdobytą moc do zmiany świata na lepsze. Bez względu na koszty. W taki sposób zaczyna się jedna z najciekawszych opowieści o moralności, kompleksie boga i problemach współczesnego świata.

Ocena: 8,65

Hilda jest w tym momencie najwyżej ocenianym animowanym serialem oryginalnym Netfliksa. Widownia Hildy jest nadal zdecydowanie mniejsza od pozostałych produkcji na tej liście. Po części składa się na to niszowa tematyka serialu, niemały wpływ ma też stosunkowo niedawna data premiery. Nie zmienia to jednak faktu, że widzowie docenili Hildę. Serial imponuje zwłaszcza piękną animacją, sympatyczną grupą bohaterów i pomysłowymi nawiązaniami do skandynawskich mitów.

Awatar: Legenda Aanga

najlepsze animacje na netflix polska class="wp-image-219011"

Ocena: 8,65

Niech nie zmyli was użyta w tym serialu kreska - Awatar: Legenda Aanga to produkcja w stu procentach amerykańska. Serial stacji Nickelodeon został jednak przez wielu nazwany najlepszym anime stworzonym na Zachodzie. To fantastyczna opowieść o utraconym dziedzictwie, dorastaniu, bohaterstwie i własnym przeznaczeniu. Tytułowy Awatar to legendarny, potężny wojownik i sędzia, którego rolą jest dbanie o równowagę między światem ludzi i duchów. Serial Awatar: Legenda Aanga wyróżnia się jednak nie tylko niezwykle ciekawą i dojrzałą fabułą, ale także prześliczną animacją i choreografią walk, jakiej nie powstydziłby się sam Yimou Zhang, autor Wielkiego Muru czy Domu latających sztyletów.

Wodogrzmoty małe

najlepsze animacje na netflix polska class="wp-image-219014"

Ocena: 8,6

Czy kogokolwiek zdziwi, że z twórcą Wodogrzmotów małych, Alexem Hirschem, blisko przyjaźni się Justin Roiland, dzięki czemu obaj panowie podkładali głos w serialu? Na pewno żadnego z fanów serialu Hirscha, a tych absolutnie nie brakuje. Wodogrzmoty małe to bowiem jeden z najlepszych seriali animowanych dla całej rodziny. Produkcja Disneya podbiła serca ludzi w każdym wieku swoim humorem, pomysłowością i uwielbieniem do tworzenia fabularnych zagadek, do rozwiązywania których od początku byli zachęcani widzowie. Wodogrzmoty małe są zarazem prawdopodobnie najpiękniejszą animacją na tej liście. Wszystko to sprawiło, że Hirsch został na stałe zatrudniony właśnie w Netfliksie.

BoJack Horseman

Ocena: 8,55

Na czym polega ogromny sukces tego Netflix Original? BoJack Horseman to przede wszystkim serial, który niemal z każdym sezonem staje się coraz lepszy. Twórcy produkcji nie boją się eksperymentować i podejmować tematów tabu, niedostępnych w wielu innych dziełach Netlfiksa. BoJack Horseman jest podstarzałym ex-gwiazdorem popularnego sitcomu i nałogowym alkoholikiem. Jego autodestrukcyjne tendencje stają się zaś doskonałą pożywką i dla komediowych, i tragicznych elementów fabuły serialu. Niewiele dzieł tak świetnie pokazuje współczesny świat, czego najlepszym świadectwem niedawno zapowiedziana produkcja szóstego sezonu.

Archer

najlepsze animacje na netflix polska class="wp-image-219017"

Ocena: 8,45

Ze wszystkich najlepiej ocenianych animacji na Netfliksie to właśnie Archer może się pochwalić najdłuższym stażem. Być może dlatego jest też produkcją najbardziej zróżnicowaną pod względem stylu i humoru. Początkowe sezony Archera były doskonałą parodią filmów szpiegowskich i komedii biurowych. Twórcy animacji w kolejnych latach starali się jednak coraz mocniej eksperymentować z formą, szukając nowych żartów i ciekawych fabuł. Dlatego niektóre sezony Archera poświęcone zostały w pełni bardzo konkretnym filmowym estetykom. Zadowoleni powinni być przede wszystkim fani Miami Vice, kina noir i niskobudżetowych produkcji przygodowych z lat 80.

Ocena: 8,25

Najlepsze animacje na Netflix Polska to w znacznej większości produkcje, które starają się przynajmniej udawać rysowaną kreskę. Łowcy trolli wyróżniają się na tym polu stylem typowym dla wytwórni DreamWorks Animation i w całości komputerową animacją. Serial skierowany jest przede wszystkim do dzieci, choć w przypadku Łowców trolli nie jest to w żadnym razie negatyw. Zwłaszcza, że za produkcją stoi sam Guillermo del Toro, który potrafi za pomocą serialu dla młodych widzów opowiedzieć dojrzałe i wciągające historie.

Ocena: 8,1

Space opera to gatunek zdecydowanie za rzadko przenikający do świata seriali. Wynika to po części z wysokich kosztów produkcji, a po części z nieco patetycznej fabuły. Animacja doskonale znosi obie te bariery. Pokazał to właśnie, dystrybuowany w Polsce przez Netfliksa, Final Space. Serial opowiada o przygodach astronauty Gary'ego i jego latającego przyjaciela o przezwisku Mooncake. Niech was jednak nie zmyli ta urocza nazwa, obcy jest tak naprawdę niszczycielem planet. Obaj bohaterowie będą musieli uratować Wszechświat i odkryć, czym właściwie jest tytułowe Final Space.

Liga Młodych

najlepsze animacje na netflix polska class="wp-image-219023"

Ocena: 8,1

Marvel bije swoich rywali na niemal każdym polu, ale popularność Ligi Młodych stanowi dowód na to, że DC nadal dzierży koronę mistrzów animacji. Skąd wziął się sukces serialu o pomocnikach najsłynniejszych herosów DC? Powodów jest mnóstwo, lecz doskonała, ciągnąca się przez wiele odcinków fabuła jest chyba najważniejszym. Liga Młodych z jednej strony umiejętnie korzysta z bogatej biblioteki DC, a z drugiej jest serialem, który potrafi wyzwolić się z ograniczeń gatunku. W tej produkcji znaleźć można elementy thrillerów szpiegowskich, teen dramy, coming of age story czy komedii. Co ciekawe, stacja Cartoon Network kilka lat temu skasowała Ligę Młodych z powodu słabo sprzedających się zabawek. Wieloletni wysiłek fanów został jednak wynagrodzony i już wkrótce otrzymają oni trzeci sezon dostępny na platformie DC Universe.

Castlevania

REKLAMA

Ocena: 7,8

Ledwie półtora tygodnia po premierze drugiego sezonu animacji na Netfliksie już wiemy, że dzieło oparte na słynnej serii gier wideo będzie kontynuowane. Trudno o lepszy znak jakości i ogromnej popularności tego serialu. Castlevania przywraca wampiry na należne im miejsce, pośród najstraszniejszych potworów światowej kultury. A robi to dzięki świetnej fabule, mrocznej estetyce i hektolitrom przelanej krwi. Castlevania nie bez przyczyny została ogłoszona jedną z najbrutalniejszych produkcji w całym serwisie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA