REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Paweł Nowisz nie żyje. Aktor zmarł w wieku 81 lat

Paweł Nowisz nie żyje. Aktor znany z ról w "Kilerze", "Fuksie", "Koglu-moglu" czy "Barw szczęścia" zmarł w wieku 81 lat.

15.10.2021
13:55
Paweł Nowisz nie żyje aktor filmy
REKLAMA

Smutną mamy wiadomość dla miłośników polskiego kina. Dzisiaj, w piątek 15 października 2021 roku, zmarł Paweł Nowisz. Aktor grywał w kultowych rodzimych komediach. Mogliśmy go oglądać zarówno na wielkim jak i małym ekranie. Miał 81 lat.

O śmierci tego wyjątkowego aktora, którego filmografia obejmuje niemalże setkę pozycji, poinformowała w mediach społecznościowych ekipa "Barw szczęścia". W opublikowanym poście czytamy:

REKLAMA

Z trudnym do wyrażenia żalem zawiadamiamy o śmierci Pana Pawła Nowisza, wybitnego aktora teatralnego, filmowego i telewizyjnego, naszego Przyjaciela. Mieliśmy zaszczyt pracować z Panem Pawlem na planie naszego serialu, w którym od lat tworzył niezapomnianą postać Fryderyka Struzika. Będziemy wspominać tę wspólną prace z sentymentem i podziwem dla talentu i osobowości Pana Pawła.

Paweł Nowisz - najważniejsze role

Nowisz z serialem "Barwy szczęścia" związany był od ponad dekady. Kreował w nim Fryderyka Struzika. To jednak nie jedyna rola, z której zapamiętają go fani. To przecież jego mogliśmy oglądać w dwóch ostatnich częściach "Kogla-mogla", gdzie wcielał się w Józega Goździka.

REKLAMA

Prócz tego Nowisz pojawił się jako Waldek w "Kilerze", w "Fuksie" kreował strażnika w ministerstwie, a w "Chłopaki nie płaczą" - dziekana Zajączka. Nie były to duże role, ale zapadły w pamięć, każdemu kto oglądał wymienione filmy.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA