REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale /
  3. VOD

Prime Video właśnie skasowało jeden z moich ulubionych seriali. Chwilę po premierze 2. sezonu

„Peryferia” to w mojej opinii jeden z najlepszych, a już z całą pewnością najbardziej intrygujących seriali Amazona. Niestety, chwilę po premierze 2. sezonu Prime Video poinformowało o jego dalszych losach - bardzo rozczarowujących.

04.07.2024
11:02
peryferia sezon 3 kiedy serial anulowany skasowany amazon prime video
REKLAMA

Ledwie dwanaście dni temu na łamach Spider's Web zachwalałem 2. sezon serialu "Peryferia" (a dwa lata wcześniej również pozytywnie - choć z nieco mniejszym entuzjazmem - sezon 1.) - fascynujący, oryginalny, znakomicie zagrany (Josh Brolin, Tom Pelphrey, Imogen Poots!) i coraz lepiej pisany. Niestety, choć oba sezony spotkały się z ciepłym przyjęciem widzów i krytyków (a 2. odsłona znacznie przewyższyła pod tym względem tę sprzed dwóch lat), Amazon podjął decyzję o skasowaniu serialu.

REKLAMA

Peryferia: nie będzie 3. sezonu. Serial Amazona został anulowany

Produkcja zadebiutowała w serwisie w kwietniu 2022 r., ale zielone światło na przedłużenie o kolejny sezon otrzymała dopiero w październiku 2023. Przedłużenie serialu o jeszcze jedną serię zbiegło się ze zmianą showrunnera, co wyszło mu na dobre. Brian Watkins, twórca całego konceptu, zrezygnował na rzecz Charlesa Murraya, który ogarnął tę tematykę znacznie lepiej. Za produkcję serialu odpowiadała firma Plan B Entertainment, a jeden z jej założycieli - sam Brad Pitt - został producentem wykonawczym.

Ledwie dwa miesiące po premierze 2. serii podjęto tę rozczarowującą decyzję - nie wiemy jednak, z czego ona wynika. Wydaje się wręcz zaskakująca, biorąc pod uwagę liczby - 1. seria radziła sobie naprawdę dobrze, a 2. odsłona trafiła na 3. miejsce na liście TOP 10 oryginalnych seriali streamingowych wg Nielsena, gdzie utrzymywała się przez trzy tygodnie. Co więcej, Reelgood podaje, że „Peryferia” były szóstym najpopularniejszym serialem spośród wszystkich seriali na platformach streamingowych w ostatnim tygodniu maja.

Peryferia
REKLAMA

Być może jednak koszty produkcji - biorąc pod uwagę jakość realizacji i wysokie gaże gwiazd - przewyższyły zyski? Nie wiadomo też, czy serial będzie mógł zostać „przejęty” i kontynuowany przez inny serwis - mam jednak wielką nadzieję, że tak się stanie. Potworne marnotrawstwo. 

Wielka szkoda, że nie zobaczymy kontynuacji tej niesamowitej historii. Tym bardziej, że całość nabrała wiatru w żagle.

Czytaj więcej o "Peryferiach" i produkcjach Amazona w Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA