REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Cykasz, że piątek 13-go cię dojedzie? Spójrz na życie słynnych pechowców z filmów, to dopiero drama

Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej. Boisz się piątku 13-go równie mocno, co przejścia pod drabiną? Zamierzasz spędzić cały dzień zamknięty w domu? To obejrzyj te filmy. Dzięki nim dotrze do ciebie, że w życiu wiedzie ci się nie najgorzej. Przecież nie funkcjonujesz w symulacji i nie musisz walczyć z maszynami jak Neo z serii "Matrix", ani uciekać przed mordercą w trakcie letniego obozu.

13.05.2022
16:23
nieoszlifowane diamenty filmy piatek 13 pech
REKLAMA

Neo to tylko jeden z wielu bohaterów filmowych, których nieszczęśliwy los poprawi wam humor w ten piątek 13-go. Nie ma co wierzyć w przesądy, skoro gorzej od was mają jeszcze chociażby John McClane czy Howard Ratner. Reżyserzy uwielbiają pechowców i chętnie prezentują nam ich perypetie. Raz robią to z humorem, innym razem całkowicie na poważnie. Nie wszyscy wychodzą ze swoich kłopotów cało, ale każdy z nich udowodni wam, że ze cokolwiek was dzisiaj nie spotka, musicie się z tym zmierzyć z podniesioną głową.

REKLAMA

Filmy z najbardziej pechowymi bohaterami na piątek 13-go:

Pech... wszędzie ten pech. Gdziekolwiek się nie odwrócą, tam pech - w ten sposób, można określić życie bohaterów poniższych filmów. Mają oni problemy w życiu prywatnym, zawodowym i tym na boku. Aż dziw bierze, że z uporem maniaka pakują się w kolejne beznadziejne sytuacje. Na szczęście robią to, ku naszej uciesze, bo dzięki temu przychylniej spojrzymy na własne doświadczenia. A w najgorszym wypadku skorzystamy ze starego dobrego schadenfreunde.

Nieoszlifowane diamenty - Netflix

Problemy z żoną, problemy z kochanką, problemy w pracy, problemy z wierzycielami, problemy ze słynnym koszykarzem - w życiu Howarda Ratnera nie ma miejsca na nic innego niż kłopoty. "Nieoszlifowane diamenty" to istna kakofonia pecha. Główny bohater szuka wyjścia z kolejnych beznadziejnych sytuacji, w jakie wpada, ale jego działania jedynie przyśpieszają samonakręcającą się fatalistyczną spiralę losu. Nawet gdy Howard wygrywa, to tak naprawdę przegrywa.

Film dostępny na Netfliksie.

Poważny człowiek

Larry Gopnik jest poważnym człowiekiem. Właściwie to jego powaga przekracza wszelkie granice absurdu. Los tylko bije go po twarzy, a on przyjmuje jeden cios i od razu czeka na następny. Żona żąda rozwodu, jej kochanek wyrzuca go z domu, jego kariera naukowa staje pod znakiem zapytania - gorzej być nie może. Tego człowieka napotyka istne tornado pecha, więc Larry udaje się po pomoc do rabinów i... opalającej się nago sąsiadki z dostępem do marihuany.

Film dostępny na Apple TV i MojeEKino.

Matrix - HBO Max

Nawet jeśli szczęście dawno o was zapomniało, nigdy nie będziecie mieć tak źle jak Thomas Anderson. Nie spotkacie przecież istoty, która powie wam, że całe wasze życie to kłamstwo. Bohater "Matriksa" uwierzył w swoją wyjątkowość. Poczuł w sobie niezwykłą moc, aby pokonać sterujące tytułowym systemem maszyny. I teraz wyobraźcie to sobie: walczycie, dajecie z siebie wszystko, wylewacie z siebie siódme poty, nawet latać się uczycie, aby na koniec dowiedzieć się, że jesteście jednym z niezliczonej ilości wybrańców. Coś takiego zaboli bardziej niż cios kung fu.

Filmy dostępne na HBO Max.

Taka sytuacja: za grosze kupujecie letni obóz, bo lokalni mieszkańcy wierzą, że prześladuje go fatum. Zbieracie ekipę i jedziecie go odnowić. A tam niespodzianka. Ktoś was wybija. Jednego po drugim. Gdy tylko zaczynacie się dobrze bawić, możecie być pewni, że zaraz przebije was biała broń. Oj tak, bohaterowie "Piątku trzynastego" lekko nie mają. Morderca jest bardzo pomysłowy i w zanadrzu ma wiele wymyślnych sposobów, aby widzów zalała krew szukających wypoczynku obozowiczów.

Film dostępny na iTunes.

Szklana pułapka

Pewien policjant chce tylko spędzić święta z rodziną. Najpierw musi jednak zabrać żonę z firmowej wigilii. A tam... katastrofa na katastrofie. Nie dość, że partnerka używa panieńskiego nazwiska, to jeszcze cały wieżowiec opanowali przestępcy. Teraz musi ich ścigać bez butów na nogach. Czy można sobie wyobrazić większego pecha? Tak, miał go tłumacz tytułu "Die Hard", który wspiął się na wyżyny poezji i skończył jako pośmiewisko całego kraju.

Film dostępny na VOD, Rakuten i Chili.

Nikt

Nikt - VOD

Hutch Mansell prowadzi życie (nie)szczęśliwego męża i ojca. Śmieci nie potrafi porządnie wyrzucić, w łóżku żona odgradza się od niego murem z poduszek, dzieci z niego szydzą, a szwagier zamiast z nim pić, to tylko mu docina. Na szczęście nie jest on "Poważnym człowiekiem" tylko maszyną do zabijania. Jego pech, obróci się przeciwko każdemu, kto stanie mu na drodze, gdy Hutch pozwali wybuchnąć tłumionej od lat złości.

Film dostępny na Canal+, Rakuten i Chili.

REKLAMA

Filmy na piątek 13-go

Piątek 13-go uważany jest za dzień pechowy. Na szczęście powyższe filmy pozwalają przejść przez niego z podniesionym czołem. Nasz brak szczęścia jest nieporównywalny do tego, przez co przechodzi nowojorski jubiler z "Nieoszlifowanych diamentów", Neo z "Matriksa" czy John McClane ze "Szklanej pułapki". Dzięki tym produkcjom każdy zrozumie, że nie ma w życiu tak źle.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA