REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. VOD

Nie tylko "Pierścienie Władzy" rządzą na Amazonie. "Słowianie" pną się w górę

Chyba nikogo nie zaskoczy informacja, że na szczycie listy 10 najpopularniejszych tytułów w Polsce na Amazon Prime Video niepodzielnie króluje serial "Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy". Jednak nie tylko adaptacja Tolkiena Polakom w głowach. Zachwycili ich też bardzo swojsko brzmiący "Słowianie".

10.09.2022
9:48
pierścienie władzy słowianie amazon prime video najpopularniejsze polska
REKLAMA

Disney+ w rekordowo niskiej cenie. Subskrypcję możesz wykupić tutaj - tylko do 19.09.

Serial "Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy" to obiekt krytyki potężnej części widzów, ale nie można odmówić mu popularności. Zgodnie z oczekiwaniami produkcja zagarnęła już dla siebie pierwsze miejsce na liście TOP 10 najpopularniejszych tytułów Amazona w Polsce i raczej nieprędko ustąpi je komuś innemu.

REKLAMA

Bohaterom Śródziemia po piętach depczą "Chłopaki". Zgadza się, "The Boys" od wielu tygodni nie opuszczają pierwszej trójki zestawienia. I nie dziwota: to jeden z flagowych tytułów Amazon Prime Video - produkcja wciągająca, odważna oraz, co za tym idzie, popularna. Podium zamyka swoisty list miłosny do spiskowych teorii i różnego rodzaju foliarstwa, czyli najnowszy film Rolanda Emmericha pt. "Moonfall".

Pierścienie Władzy

Głupota przeraźliwa, ale podobno niektórzy bawią się znakomicie. Motyw jest prosty: tajemnicza siła wybija Księżyc z orbity i posyła go na kurs kolizyjny z Ziemią, a grupa astronautów wyrusza w kosmos, by zapobiec katastrofie. A później następuje spełnienie mokrych snów wielbicieli pseudonauki. Poza tym na liście goszczą inne popularne tytuły - część z nich, jak "Carnival Row", wróciła tam po przerwie. Jest jednak jeden interesujący wyjątek.

Słowianie. Płomień nocy to rzadko omawiany tytuł Prime Video:

Jest to serial koprodukcji słowacko-ukraińskiej, który powstał na zamówienie dużej słowackiej telewizji JOJ. Budżet wyniósł ponad 4 mln euro - "Słowian" od początku zapowiadano jako największe przedsięwzięcie w historii tamtejszej telewizji. Promocja posilała się nawiązaniami do popularnych "Wikingów" i to właśnie ten tytuł był główną inspiracją dla twórców.

Akcja serialu rozgrywa się na przełomie VI i VII wieku i skupia się na mieszkańcach dorzecza Karpat - jeszcze przed zjednoczeniem się plemion słowiańskich. Młoda wiedźma znajduje w lesie rannego, któremu udziela pomocy, czym ściąga na siebie gniew lokalnego żercy. Tło tej pełnej intryg opowieści stanowią ekspansje koczowników i spory między osadami. Scenografia nie powala, ale atmosfera i scenariusz potrafią wciągnąć. "Słowianie" to w gruncie rzeczy fantastyczny serial przygodowy rozgrywający się w quasi-historycznych realiach - miłośnicy słowiańskich podań powinni czuć się zadowoleni z seansu.

Słowianie: Prime Video
REKLAMA

Najpopularniejsze filmy i seriale na Amazon Prime Video w mijającym tygodniu:

 1. Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy
 2. The Boys
 3. Moonfall
 4. Samaritan
 5. Słowianie
 6. Reacher
 7. Zaginiony symbol
 8. Koło czasu
 9. Lista śmierci
 10. Carnival Row

  Publikacja zawiera linki afiliacyjne Grupy Spider's Web.
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA