REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Patryk Vega funduje Showmaksowi mocny koniec. „Plagi Breslau” obejrzysz już teraz w serwisie

„Plagi Breslau”, nowy film Patryka Vegi, wylądował właśnie na Showmaksie. W produkcji, opowiadającej o serii makabrycznych morderstw, zobaczymy w głównej roli Małgorzatę Kożuchowską.

14.12.2018
12:01
plagi breslau zapowiedz
REKLAMA
REKLAMA

To dość znamienne, że ostatnią w tym roku głośną premierą na Showmaksie jest nowy film Patryka Vegi, którego nie uświadczymy w polskich kinach, a serwis... za miesiąc ucieka z Polski. Nie będę się w tym doszukiwać oczywiście związku, ale nie byłabym sobą, gdybym nieco złośliwie nie odnotowała faktu, że Showmax po fakcie zorientował się, że jednak nie może „narażać” tak bardzo swoich widzów. No, ale żarty na bok, przecież to właśnie współpraca z tym reżyserem wprowadziła usługę do naszego kraju. I wszyscy wiemy, jak to się skończyło. Obiecuję, już naprawdę nie będę kpić.

„Plagi Breslau” mają wszystko to, co zwykle dostajemy w filmach Patryka Vegi.

„Plagi Breslau” na Showmax Polska

Jest akcja, trochę pościgów, jest Tomasz Oświeciński. Mamy pokazaną pracę policji, która musi zmierzyć się z bestialstwem. Fabuła skupia się na Helenie Ruś, policjantce, w którą wcieliła się Małgorzata Kożuchowska. We Wrocławiu dochodzi do serii zabójstw. Codziennie o 18:00 seryjny morderca dokonuje zbrodni. Ruś jest zdania, że za wszystkie mordy odpowiada jedna i ta sama osoba. Kobieta będzie próbowała rozwiązać zagadkę, narażając swoje życie na niebezpieczeństwo. Pomoże jej w tym agentka CBŚP,  Iwona Bogacka, grana przez Darię Widawską. Wkrótce okaże się, że przestępstwa łączą się z XVIII-wieczną historią miasta. Rozpoczyna się wyścig z czasem. Funkcjonariuszki będą starały się uchronić kolejne ofiary.

W filmie, poza Małgorzatą Kożuchowską, Darią Widawską i Tomaszem Oświecińskim, wystąpili także: Andrzej Grabowski, Katarzyna Bujakiewicz i Ewa Kasprzyk. Za scenariusz i reżyserię odpowiada oczywiście Patryk Vega.

REKLAMA

Reżyser pracuje aktualnie nad 2. częścią „Kobiet mafii”. W planach miał też serial na podstawie powieści „Toksyna”, a na 2021 rok zaplanował powrót „Pitbulla”, który tym razem będzie nosić podtytuł „Królowa chuliganów”.

Film „Plagi Breslau” obejrzycie już teraz na platformie Showmax.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA