REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Nowy polski film Netfliksa już w lutym. O czym opowie "Pod wiatr"?

Szczyptę lata w środku zimy poczujemy dzięki nowemu polskiemu filmowi Netfliksa, którego premiera już za niecały miesiąc. Film "Pod wiatr" przeniesie nas na słoneczny Hel, gdzie para głównych bohaterów granych przez Sonię Mietielicę i Jakuba Sasaka przeżyją wakacyjną miłość. Reżyserem filmu jest Kristoffer Rus.

13.01.2022
10:10
pod wiatr netflix polski film premiera
REKLAMA

"Pod wiatr" jest kolejnym polskim filmem Netfliksa. W tym momencie szalenie popularna jest oryginalna produkcja platformy "Jak pokochałam gangstera". W zeszłym roku mogliśmy obejrzeć "W lesie dziś nie zaśnie nikt 2" i "Hiacynta", a jeszcze wcześniej "Eroticę 2022" i "Wszyscy moi przyjaciele nie żyją". Każdy z nich narobił niezłego namieszania (pozytywnego lub negatywnego) w mediach społecznościowych i tych tradycyjnych. Jak będzie tym razem?

"Pod wiatr" nie będzie pierwszym polskim romansidłem Netfliksa. W zeszłe Walentynki dostaliśmy "Miłość do kwadratu", która, pomimo fatalnych opinii, okazała się hitem. W tegoroczne święto zakochanych będziemy mogli obejrzeć film w zupełnie innym klimacie. I nie chodzi tu o polskie morze.

REKLAMA

Pod wiatr. O czym opowie nowy polski film Netfliksa?

W filmie dostaniemy klasyczny schemat relacji: starcie dwóch, z pozoru nie pasujących do siebie światów. Ania (Sonia Mietielica) będzie nieśmiałą nastolatką z dobrego domu, a Michał (Jakub Sasak) szalonym kitesurferem. Zakochać się zakochają, ale czy będzie coś z tego więcej? Zobaczymy już w lutym.

Ona ukończyła prestiżowe warszawskie liceum i dostała się na medycynę w Londynie. On pracuje jako instruktor kitesurfingu nad morzem dzięki czemu łączy zarabianie pieniędzy oraz pasję. Poznają się na Helu. Niezwykły urok chłopaka powoduje, że dziewczyna przekracza swoje granice i wkracza w zupełnie nieznany świat kitesurfingu, muzyki i zabawy. Rodzące się między nimi uczucie nie podoba się ani jej rodzinie, ani jego przyjaciołom. Czy związek Ani i Michała jest na tyle silny, że pokona przeciwności i stanie się czymś więcej niż tylko wakacyjną miłością?

Opis filmu od Netfliksa

Reżyserem filmu jest pochodzący ze Szwecji Kristoffer Rus, który ma na koncie takie filmy jak "Naturalni" i "Wielki skok", a także pracował przy serialach m.in. "Piękni i bezrobotni", "Tajemnica zawodowa" i "Żywioły Saszy". A tak się prezentuje film na zdjęciach.

REKLAMA

"Pod wiatr". Obsada i twórcy filmu romantycznego Netfliksa.

W obsadzie filmu znaleźli się: Sonia Mietielica, Jakub Sasak, Waleria Gorobets, Sebastian Dela, Agnieszka Żulewska, Marcin Perchuć, Sonia Bohosiewicz, Grzegorz Małecki, Marta Ojrzyńska, Ilona Ostrowska, Kornelia Strzelecka, Jakub Kuzia, Jakub Czachor, Włodzimierz Press, Karol Dziuba. Na ekranie zobaczymy i usłyszymy też zespół Bitamina oraz Wojciecha Gąssowskiego.

Twórcy filmu "Pod Wiatr": Michał Pukowiec (zdjęcia); Julian Kijowski (scenariusz); Agnieszka Bartold (scenografia); Zofia Komasa (kostiumy); Jolanta Dańda (charakteryzacja); Łukasz Lach (muzyka); Robert Czyżewicz, Krzysztof Owczarek, Łukasz Świerzawski (dźwięk); Piasek & Wójcik (montaż); Nadia Lebik (casting); Anna Majek (kierowniczka produkcji); Grzegorz Olkowski (producent wykonawczy); Renata Czarnkowska-Listoś (producentka). Film wyprodukowało RE Studio.

Polski film Netfliksa "Pod wiatr" będzie mieć premierę 10 lutego 2022 roku w serwisie.

* Zdjęcie główne: Łukasz Bąk / Netflix

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA