REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale
  3. VOD

„Przyjaciele” zniknęli z Netfliksa, ale nie z Polski. Serial najpewniej trafi w tym roku do HBO GO. Mamy dowody

W 2021 roku nie możemy już cieszyć się wszystkimi odcinkami „Przyjaciół” w legalnym streamingu. Być może jednak sytuacja ta niedługo ulegnie zmianie. Na jednej z platform można zauważyć strony dedykowane kultowemu sitcomowi.

27.01.2021
19:20
przyjaciele vod hbo go premiera
REKLAMA
REKLAMA

Jakiś czas temu, jako pierwsi w Polsce, z żalem zawiadamialiśmy, że wraz z początkiem 2021 roku „Przyjaciele” znikną z Netfliksa. Nie powinno to być zaskoczeniem, bo przecież o usunięciu serialu z platformy mówiło się już dwa lata wcześniej, jednakże wtedy serwis wynegocjował przedłużenie licencji za, bagatela, 100 mln dol. Sytuacja zmieniła się wraz z premierą HBO Max. W końcu jest to produkcja Warner Bros., pod które podlega również nowa usługa streamingowa.

HBO Max zapowiedziało nawet odcinek specjalny kultowego sitcomu. Użytkownicy platformy muszą jeszcze na niego poczekać. W przeciwieństwie do Polaków mogą jednak do tego czasu oglądać ulubione odcinki serialu. Wraz ze zniknięciem z Netfliksa, „Przyjaciół” w legalnym streamingu w naszym kraju nie obejrzymy. Wiele wskazuje jednak na to, że ten stan rzeczy się niedługo zmieni i nie będziemy już ograniczani przez ramówkę stacji, które wciąż emitują produkcję.

Przyjaciele” trafią na HBO GO?

Jeden z użytkowników fanowskiej grupy facebookowej, poświęconej tytułom HBO w Polsce, poinformował, że „Przyjaciele” wkrótce pojawią się na HBO GO. Internauta powołuje się na „zakładkę” na stronie HBO. Sprawdziliśmy jego doniesienia. Okazuje się, że gdy w adres przeglądarki wpiszemy https://hbogo.pl/seriale/przyjaciele/sezon-1 lub https://hbogo.pl/seriale/przyjaciele/sezon-2 otworzy nam się podstrona serwisu HBO GO, na której rzeczywiście istnieje zakładka produkcji „Friends”. Samego tytułu nie da się wyszukać przez wyszukiwarkę w serwisie, ani nie znajduje się w zakładce „Wkrótce”. Nie wiadomo jednak, kiedy nastąpi premiera „Przyjaciół” na HBO GO. Możemy czekać na to jeszcze kilka miesięcy.

przyjaciele hbo go hbo max premiera friends class="wp-image-488020"
Screen z HBO GO w wersji na przeglądarki

Warto jednak w tym momencie przypomnieć, że w połowie 2021 roku HBO GO i HBO Now w Europie ma przekształcić się w HBO Max. Istnieje więc prawdopodobieństwo, że dopiero wtedy będziemy mogli cieszyć się „Przyjaciółmi” w legalnym streamingu.

REKLAMA

Jeśli tylko uzyskamy oficjalny komentarz od Biura prasowego HBO w Polsce, zaktualizujemy informacje w tekście.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA