REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Media

W Trójce gorąco: znika Lista Przebojów, a do ekipy dołącza redaktor od parówek i Smoleńska

Na Myśliwieckiej 3/5/7 nadal gorąco — stacja właśnie ogłosiła nową ramówkę i kolejne zmiany personalne. Z anteny znikają kultowe audycje — m.in. prowadzona przez wiele lat przez Marka Niedźwieckiego Lista Przebojów, a do ekipy dołączył dziennikarz, który zasłynął kontrowersyjnym artykułem.

02.10.2020
9:28
trojka polskie radio program trzeci lista przebojow lukasz ciechanski smolensk
REKLAMA
REKLAMA

W Polskim Radiu nadchodzą jesienne zmiany — choć radiowa Trójka usiłuje się podnieść po trwającym od maja kryzysie wizerunkowym, emocje wokół stacji wcale nie słabną. Program Trzeci PR ogłosił właśnie nową ramówkę i prowadzących — również i tu nie zabrakło kontrowersji.

LP3 znika z anteny [*]

W nowej ramówce rozgłośni zabrakło miejsca dla kultowych audycji — m.in. „Zapraszamy do Trójki” i prowadzonej przez lata przez Marka Niedźwieckiego Listy Przebojów Programu Trzeciego. Zamiast nich, na antenie pojawią się nowe programy — od poniedziałku do piątku w godzinach porannych (od 6:00 do 8:45) emitowana będzie „Pora na Trójkę”. Nowością ma być również „Trójka budzi” (nadawana od 4:00 do 6:00 rano od poniedziałku do soboty).

Wśród prowadzących dziennikarz, który heheszkował ze Smoleńska

Pojawiły się też kolejne roszady personalne — z końcem września z Trójki odeszli Piotr Stelmach i Ola Budka, a na Myśliwiecką zawitali nowi redaktorzy. Wśród nich znaleźli się m.in. Małgorzata Łukowska i Łukasz "Ciechan" Ciechański, którzy poprowadzą program „Pora na Trójkę”. Do ekipy dołącza również Witold Lazar.

Jednak i tutaj nie zabrakło kontrowersji — okazuje się bowiem, że w przeszłości redaktor Ciechański, były dziennikarz AntyRadia, pozwalał sobie na niewybredne żarty na temat katastrofy smoleńskiej:

Samozaoranie włodarzy PR

Kiedy usłyszałam o zdjęciu z anteny Listy Przebojów, początkowo pomyślałam, że to wielka szkoda, że ta kultowa audycja nie powróci do eteru. Po dłuższej refleksji wydaje się jednak, że to bardzo dobra wiadomość dla wszystkich trójkomaniaków — przynajmniej nie ma zagrożenia, że ranking zdominuje jakiś „Żenek”, a za prowadzenie legendarnego programu nie wezmą się profani „z nadania”.

To pozwala mieć nadzieję na to, że może kiedyś — w lepszych czasach — usłyszymy jeszcze Marka Niedźwieckiego, który poprowadzi jubileuszowe — 2000. wydanie LP3.

Co do zatrudnienia Łukasza  Ciechańskiego — to musiał być jakiś błąd w systemie i najwyraźniej ktoś przeoczył kontrowersyjny incydent w karierze redaktora. Teraz czekam na komunikat władz Trójki o „nieporozumieniu”, „zmianie planów” lub innym dyplomatycznym określeniu zwolnienia redaktora, który wykazał się iście „niedobrozmianowym” poczuciem humoru (?).

REKLAMA

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA