REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Po słabym zwiastunie "Resident Evil", szybko wskakuje nowy. CGI straszy, ale widać ślady fabuły

Gry "Resident Evil" mają już nową energię, teraz czas odświeżyć ich aktorskie adaptacje. Już niedługo premiera reboota serii, a tymczasem w sieci pojawiły się jego pierwsze zwiastuny.

10.10.2021
14:37
resident evil witajcie w raccoon city trailer premiera
REKLAMA

Gry wydawane pod marką "Resident Evil" w pewnym momencie zabrnęły w ślepą uliczkę. Dopiero "Biohazard" pokazało nową energię, a twórcy przestali "straszyć" hordami zombie i zaczęli klimatem, dzięki czemu w "Village" mogliśmy się zmierzyć z 3-metrową wampirzycą. Ok, może to nie najlepszy przykład, bo Lady Dimitrescu, zamiast przerażać, seksualnie rozbudzała wyobraźnię graczy. Niemniej seria nabrała wiatru w żagle.

Inaczej sprawa się ma z jej aktorskimi adaptacjami. Paul W.S. Anderson po najntisowym "Mortal Kombat" zbudował swoją karierę na ekranizacjach gier komputerowych. Wyszło mu to tylko nieco lepiej niż Uwe Bollowi i sygnowana jego nazwiskiem seria "Resident Evil" (nie stanął za kamerą jedynie "Apokalipsy" i "Zagłady") pozostawiała wiele do życzenia. Milla Jovovich jako Alice już co prawda złożyła broń, ale przecież markę można zacząć eksploatować od nowa, zamiast pozwolić jej utknąć w domenie animacji.

REKLAMA

Zwiastun "Resident Evil: Witajcie w Raccoon City"

Już niedługo dostaniemy reboot aktorskiej serii "Resident Evil", w którym przyjdzie nam wrócić do korzeni marki. Nie bez powodu nosi on tytuł "Witajcie w Raccoon City". Tym razem gracze powinni być nieco bardziej zadowoleni niż poprzednio. Za kamerą stanął Johannes Roberts. Co prawda nie ma on na swoim koncie ekranizacji gier wideo, ale wydaje się, że dobrze zna pierwowzór. Kilka dni temu pojawił się bowiem pierwszy zwiastun nadchodzącej produkcji i widać na nim mnóstwo odniesień do oryginału. Zresztą przekonajcie się sami:

Redisent Evil: Witajcie w Raccoon City/zwiastun

W filmie odwiedzimy Raccoon City, aby wraz ze znanymi nam już bohaterami zmierzyć się z konsekwencjami działań Umbrella Corporation. Korporacja doprowadziła do zniszczenia miasta, w którym czyha niewypowiedziane zło. Jak widać po trailerze nie zabraknie tu wypadku ciężarówki pod posterunkiem policji, pewnej charakterystycznej rezydencji, a nawet Lickera. Fani oryginału z pewnością już zacierają rączki. Tymczasem w sieci pojawił się kolejny trailer produkcji.

Resident Evil: Witajcie w Raccoon City/zwiastun

W zwiastunie międzynarodowym możemy zobaczyć niewidziane wcześniej ujęcia, co powinno zdradzać nam nieco więcej na temat tego, czego możemy się spodziewać. Pozostaje więc trzymać tylko kciuki, aby tanie CGI nie zepsuło nam odbioru filmu.

REKLAMA

"Resident Evil: Witajcie w Raccoon City" wejdzie na ekrany naszych kin 3 grudnia 2021 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA