REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale
  3. YouTube

Robert Downey Jr. został narratorem serii dokumentalnej dla YouTube'a. Opowie o sztucznej inteligencji

Robert Downey Jr. jak nikt inny nadaje się do grania Iron Mana. Nie tylko z racji fizycznego podobieństwa i roztaczanej wokół siebie aury zarozumiałego geniusza. Amerykański aktor znany jest również z głębokiego zainteresowania cybernetyką i sztuczną inteligencją. Swoją wiedzę Downey Jr. przekaże w nowej serii dokumentalnej tworzonej dla YouTube Red.

15.05.2018
22:00
iron man spider-man: far from home
REKLAMA
REKLAMA

Google od dawna stara się poszerzyć ofertę programową YouTube Red. Ma to przekonać większą liczbę użytkowników serwisu do zdecydowania się na płatną wersję serwisu. Z początku cyfrowy gigant stawiał głównie na wsparcie finansowe i produkcyjne znanych youtuberów, którzy mieli tworzyć osobny kontent dla płatnej części serwisu. Niedawno szefowie serwisu ruszyli z nową ofensywą programową, której forpocztą był serial Cobra Kai.

Pozytywne przyjęcie serii (oraz coraz bardziej widoczne ruchy konkurencji) sprawiły, że YouTube zdecydował się zainwestować w prawdziwą gwiazdę.

 class="wp-image-163512"

Jak podaje portal Deadline, Downey Jr. będzie odpowiedzialny za narrację i prowadzenie ośmioodcinkowej serii. Zajmie się też jej produkcją wraz ze swoją żoną Susan Downey. W każdym epizodzie wciąż niezatytułowanej serii wystąpią naukowcy, badacze i eksperci w dziedzinie technologii, nauki, filozofii, medycyny a nawet sztuki i rozrywki. Podzielą się oni swoimi prognozami i wizjami na przyszłość świata związaną z rozwojem sztucznej inteligencji. Futurologia nie będzie jednak jedyną składową serialu dokumentalnego. Specjaliści pokażą również jak A.I. działa obecnie i w jaki sposób zmienia nasze życie każdego dnia.

Obie strony zapewniają, że nie mogą się doczekać owocnej współpracy przy tworzeniu programu. Przedstawiciele YouTube'a podkreślają, że formuła programu będzie nie tylko informatywna, ale też ciekawa i ekscytująca. Radości z pracy nad projektem nie ukrywa także Susan Downey:

Roberta i mnie łączy zainteresowanie tematem sztucznej inteligencji. To skomplikowany temat, który często dzieli rozmówców. Naszym celem jest zbadanie tego tematu w sposób obiektywny, ale też interesujący dla widza. Będziemy odważni, czasem śmieszni, zawsze ciekawi – zapewniła żona słynnego aktora.

robert downey jr  class="wp-image-163515"
REKLAMA

Być może program pozwoli YouTube'owi lepiej zrozumieć zagadnienie sztucznej inteligencji i poprawić działanie własnych algorytmów. Na razie serwisowi zdarzają się poważne wpadki związane z moderacją treści. Nie wiadomo też jak wiele YouTube zapłacił aktorowi, znając jego pokaźną gażę za występy w filmach Marvela, można założyć że niemało. Zaangażowanie postaci tak popularnej jak Robert Downey Jr. długoterminowo się jednak z pewnością opłaci. Gwarantuję zainteresowanie mediów i fanów Marvela, którzy do tej pory mogli omijać produkcje YouTube'a.

Seria dokumentalna swoją premierę będzie miała w 2019 roku, wyłącznie na platformie YouTube Red.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA