REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Robert Pattinson wybrany najprzystojniejszym mężczyzną świata. Technologia potwierdza, że nadaje się on do roli Batmana

Robert Pattinson dawno temu udowodnił, że jest kimś więcej niż tylko celebrytą z ładną twarzą. Aktor w ostatnich latach bierze udział w coraz ciekawszych projektach, a wkrótce zobaczymy go w roli Batmana. Stworzony za pomocą metody naukowej ranking najprzystojniejszych mężczyzn na świecie potwierdza, że idealnie nadaje się na Bruce'a Wayne.

05.02.2020
18:52
robert pattinson najprzystojniejszy mężczyzna świata
REKLAMA
REKLAMA

Fani komiksów z dużą niecierpliwością wyczekują pierwszego od czasu „Mroczny Rycerz Powstaje” solowego filmu o Batmanie. Zdjęcia do produkcji ruszyły pod koniec stycznia, a zgromadzona przez Matta Reevesa obsada robi naprawdę dobre wrażenie.  Zainteresowani produkcją widzowie powoli przekonują się też do wyznaczonego do głównej roli Roberta Pattinsona (choć pierwsze reakcje były mocno mieszane).

Aktor kojarzony przez wiele lat przede wszystkim z serią „Zmierzch” kilkoma swoimi ostatnimi rolami pokazał przede wszystkim, że zdecydowanie nie można mu odbierać talentu i umiejętności. W zeszłorocznym „Lighthouse” momentami dorównywał nawet Willemowi Dafoe, czyli jednemu z najlepszych obecnie aktorów w całym Hollywood. A jeśli wierzyć opublikowanemu właśnie rankingowi męskiego piękna, trudno wyobrazić sobie lepszego kandydata do grania milionera-playboya takiego jak Bruce Wayne.

Robert Pattinson wybrany najprzystojniejszym mężczyzną na planecie. Wygrał z Henrym Cavillem, Bradem Pittem i Bradleyem Cooperem.

Jak podaje portal Yahoo Style, wyniki powstały na bazie schematu opracowanego przez doktora Juliana Da Silvę. Ten popularny chirurg plastyczny twarz stworzył specjalną technikę mapowania twarzy wykorzystywaną do nakreślenia planu operacji i nowych rysów twarzy pacjenta. Według matematycznego schematu zwanego złotym podziałem (wykorzystywanego w architekturze i malarstwie od czasu starożytnej Grecji) rysy twarzy powinny być idealnie symetryczne.

REKLAMA

W przypadku aktora grającego Bruce'a Wayne'a zbieżność między dwoma stronami była zgodna w 92,15 proc. Na kolejnym miejscu znalazł się Henry Cavill, który ostatnio zrobił furorę wśród polskich widzów rolą Geralta z Rivii w serialu „Wiedźmin”. W jego przypadku złoty podział został spełniony w 91,08 proc. Na kolejnych miejscach znaleźli się zaś Bradley Cooper i Brad Pitt. Wśród kobiet najpiękniejszą twarzą w rozumieniu starożytnych Greków może się pochwalić Bella Hadid.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA