REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale
  3. VOD

Henry Cavill mruknął w „Wiedźminie” ponad 50 razy. Teraz aktor wyjaśnia, skąd ten pomysł na zachowanie Geralta

Wiedźmin” to najchętniej oglądany serial w historii platformy streamingowej Netflix. Przynajmniej według oficjalnych danych serwisu. Teraz dowiadujemy się, że najbardziej charakterystyczny element kreacji Geralta był pomysłem samego Henry’ego Cavilla.

04.02.2020
13:19
Geralt i jego mruknięcia. Henry Cavill wyjaśnił pomysł na Wiedźmina
REKLAMA
REKLAMA

Mowa oczywiście o charakterystycznych mruknięciach i chrząknięciach wiedźmina. Zagorzali fani serialu doliczyli się, że podczas ośmiu premierowych odcinków Geralt wydaje ponad 50 mruknięć.

W niedawnej rozmowie z dziennikarzem BBC One, brytyjski aktor przyznał, że mruknięć nie było nawet w scenariuszu. Biorąc pod uwagę, że pamiętał jak wiele Geralt mówił w powieściach, Cavill miał wrażenie, że jego bohater jest dużo mniej rozgadany na stronach scenariusza. Mruknięcia stały się sposobem dla Cavilla na skondensowanie charakteru Geralta w sposób, który pokaże jego naturę od razu, kiedy tylko pojawi się na ekranie. Mruknięcia stały się także rozwiązaniem na małomówność głównego bohatera.

Aktor dodał, że pozostali członkowie ekipy oraz widzowie mogli być zaskoczeni każdym mruknięciem jego bohatera.

To chyba znaczy, że nic już nie powie. Myślę, że za każdym razem widzowie mogą być nimi zaskoczeni – śmieje się aktor.

W zaprezentowanym materiale aktor wspomina też, że jako fan książek Sapkowskiego i gier CD Project Red, w pełni zdawał sobie sprawę jak ikoniczną jest scena w wannie.

Chciałem nawet podnieść nogi do góry, ale wanna miała zły kształt. Ponadto to już mogłoby być niezo za dużo – dodaje z uśmiechem aktor.

REKLAMA

W tym miejscu warto przypomnieć, że zdjęcia do 2. sezonu serialu „Wiedźmin” powinny ruszyć już za niecałe dwa tygodnie. Premiera serialu zaplanowana jest na 2021 rok.

Serial „Wiedźmin” dostępny jest na platformie streamingowej Netflix.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA