REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Dlaczego "Ród smoka" stracił showrunnera? HBO chciało pozbyć się żony reżysera

"Ród smoka" stracił showrunnera. W sierpniu minionego roku jeden z twórców postanowił opuścić pokład prequela "Gry o tron". Dopiero teraz pojawiły się doniesienia, które ujawniają powody takiej decyzji. Miało dojść do poważnego spięcia między Miguelem Sapochnikiem a szefostwem HBO.

04.01.2023
9:13
ród smoka 2 sezon hbo kontrowersje
REKLAMA

Na taki serial fani fantasy czekali od zakończenia "Gry o tron". Pustkę po adaptacji "Pieśni lodu i ognia" wypełnił dopiero... jej prequel. Widzowie rzucili się na "Ród smoka" i wcale się nie zawiedli. Intryga, przemoc, smoki, porody - to był przepis na sukces. 1. sezon już za nami. Teraz czekamy na kontynuację, która kiedyś nadejdzie. Na razie jej debiut to raczej dalsza niż bliższa perspektywa.

Wiemy, że 2. sezon "Rodu smoka" będzie nieco inny. Za kulisami produkcji doszło bowiem do znaczącej zmiany. W sierpniu minionego roku ze swojego udziału w serialu zrezygnował bowiem jeden z jego showrunnerów - Miguel Sapochnik. Jego odejście aż do teraz owiane było tajemnicą.

REKLAMA

Ród smoka - dlaczego showrunner zrezygnował z serialu?

Miguel Sapochnik był ważną częścią serialowego uniwersum George'a R.R. Martina. Swoją przygodę z Westeros rozpoczął jeszcze za czasów "Gry o tron". Wyreżyserował bowiem łącznie sześć odcinków. W "Rodzie smoka" również zdarzało mu się stanąć za kamerą - w pilocie, szóstym i siódmym epizodzie. Jako showrunner zainwestował w produkcję trzy lata swojego życia.

Jak podaje IndieWire, według raportu Puck Miguel Sapochnik nie chciał już dłużej współpracować z HBO, bo doszło do poważnego spięcia między nim, a szefostwem stacji. Poszło o żonę showrunnera, która w serialu pełniła rolę producentki i w czterech odcinkach zagrała Talyę. Decydenci doszli bowiem do wniosku, że jest zbyt niedoświadczona, aby dalej pracować przy "Rodzie smoka".

Ród smoka - HBO
REKLAMA

Miguel Sapochnik tak bardzo upierał się, aby jego żona w 2. sezonie "Rodu smoka" również pełniła rolę producentki, że HBO aż zatrudniło mediatora, żeby dojść z nim do jakiegoś porozumienia. Showrunner uznał jednak swoje stanowisko za niemożliwe do obrony. Dlatego razem z partnerką opuścił serial.

2. sezon "Rodu smoka" będzie miał już tylko jednego showrunnera. Na pokładzie zostaje bowiem Ryan Condal. Nowa odsłona prequela "Gry o tron" jest aktualnie w fazie preprodukcji. Pierwszy klaps na planie ma paść w marcu tego roku. HBO nie ogłosiło jeszcze daty premiery.

1. sezon "Rodu smoka" obejrzycie na HBO Max.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA