REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

To nie "Gra o tron". George R.R. Martin powiedział, ilu sezonów "Rodu smoka" możemy się spodziewać

Pierwszy sezon "Rodu smoka" dobiega końca. Wiemy już, że będący adaptacją niecałych dwóch tomów "Ognia i krwi" George'a R.R. Martina serial doczeka się kontynuacji. Ilu sezonów potrzebuje HBO, by dokończyć opowieść o Tańcu Smoków?

12.10.2022
8:28
ród smoka ile sezonów odcinki george rr martin hbo ogień i krew
REKLAMA

Nie ukrywam - "Ród smoka" wyrósł już w moich oczach na najważniejszy serial tej jesieni. Żadnego z emitowanych teraz tytułów nie śledzę z takim zaangażowaniem. HBO wynagrodziło mi już poczucie niesmaku po seansie finału "Gry o tron" kilka lat temu - nowa produkcja szczyci się zgrabnie adaptującym materiał źródłowy scenariuszem, gęstą, pełną napięcia atmosferą, olśniewającą scenografią i kreacjami obsady, przy której ekipa "GoT-a" wypada jak banda amatorów. Emocjonujący 8. odcinek z zasługującym na wszystkie nagrody występem Paddy'ego Considine'a (Viserys) rozbił bank. Teraz, u schyłku 1. sezonu, wiele i wielu z nas zadaje sobie pytanie: jak wiele dzieli nas od końca tej opowieści?

REKLAMA
Ród smoka: ile odcinków?

Ród smoka: ile sezonów w planach? George R.R. Martin odpowiada

George R.R. Martin, twórca "Pieśni Lodu i Ognia", w pracy nad "Rodem smoka" odegrał większą rolę, niż przy okazji "Gry o tron". Dwa tomy "Ognia i krwi" opowiadają wprawdzie historię kilku pokolen Targaryenów, od Aegona Zdobywcy począwszy (dopiero pod koniec pierwszej książki Viserys I zasiada na tronie), ale wybrane fragmenty interesującego nas okresu adaptowane są bardzo wiernie. Wojna domowa dopiero się zaczyna - jej wybuch będzie zwieńczeniem pierwszej serialowej odsłony.

Martin na swoim blogu krótko omówił przeskoki czasowe w serialu, skomentował pracę obsady i przyznał, że żałuję, że "nie mieli więcej czasu na zbadanie relacji między Rhaenyrą i ser Harwinem, małżeństwa Daemona i Laeny, narodzin niektórych dzieci i wielu innych rzeczy, które musieli pominąć". Potwierdził, że Alicent dała Viserysowi czworo dzieci (trzech synów i córkę) oraz że najmłodszy syn, Daeron, gdzieś tam jest - po prostu "nie mieli czasu, by skupić się na tej postaci w tej serii". Dalej autor wspomniał, że przy 13 odcinkach w sezonie twórcy mieliby szansę, by pokazać wszystko, co musieli przeskoczyć w czasie.

Wreszcie odpowiedział też na zadane w tytule pytanie:

Potrzeba czterech pełnych sezonów po dziesięć odcinków, aby oddać sprawiedliwość Tańcowi Smoków, od początku do końca.

REKLAMA

Nie jest to, rzecz jasna, oficjalne stanowisko HBO - możemy jednak zakładać, że w istocie stacja na ten moment planuje właśnie taką liczbę odsłon.

Premiera finału "Rodu smoka" odbędzie się 24 października.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA