REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Król wrócił na telewizyjny tron. Tyle osób rzuciło się na "Ród Smoka", że padły serwery HBO Max

"Ród Smoka" jest już dostępny na HBO Max. Premiera serialu odbyła się z pompą, ale nie bez problemów. Popularność pierwszego odcinka prequela "Gry o tron" dosłownie rozsadziła serwery platformy. Tysiące użytkowników nie mogło go obejrzeć i to paradoksalnie całkiem dobra wiadomość.

22.08.2022
19:48
ród smoka hbo max premiera oglądalność
REKLAMA

W nocy z niedzieli na poniedziałek "Ród Smoka" zadebiutował na HBO Max. Fani, mający nadzieję, że serial zmyje niesmak po ostatnim sezonie "Gry o tron", rzucili się, aby obejrzeć jego pierwszy odcinek. Nie obeszło się więc bez problemów. Takiego zainteresowania nie wytrzymały serwery na jednym rodzaju urządzeń.

Szacuje się, że co najmniej 3 tys. użytkowników (w samym USA), korzystających z aplikacji HBO Max na urządzeniach Fire TV, nie mogło odtworzyć pierwszego odcinka "Rodu Smoka". Swoją frustracją podzielili się na Twitterze. Nie była to część ogólne awarii apki, bo przy innych tytułach odbiorcy nie mieli podobnego problemu.

REKLAMA
Ród Smoka - premiera - HBO Max

Ród Smoka - HBO Max reaguje na problemy z odtworzeniem serialu

REKLAMA

"Jesteśmy świadomi, że mała część użytkowników nie może odtworzyć "Rodu Smoka" i już pracujemy, aby to naprawić" - stwierdził przedstawiciel HBO Max w oświadczeniu dla The Hollywood Reporter. Nastroje w mediach społecznościowych próbowano załagodzić radami, aby poszkodowani zrestartowali aplikację, włączyli inny serial, a potem spróbowali ponownie z prequelem "Gry o tron". W niektórych wypadkach to rzeczywiście poskutkowało, ale u części osób, problemu nie udało się zlikwidować.

Nie jest to pierwsza tego typu sytuacja. Już przy okazji ostatnich sezonów "Gry o tron" użytkownicy Fire TV mieli problem z odtwarzaniem premierowych odcinków serialu. Można więc powiedzieć, że król seriali fantasy powrócił na platformę HBO z hukiem. I dlatego właśnie firma może paradoksalnie świętować, choć jej klienci są niezadowoleni. Nawet George R.R. Martin nie miał przecież pewności, że "Ród Smoka" okaże się błyskawicznym sukcesem. Wątpliwości nie brakowało, ale recenzje są świetne, fani (ci, którzy obejrzeli odcinek) w zachwytach, a przecież w wielu miejscach na świecie widzowie mają jeszcze przed sobą premierę telewizyjną.

Pierwszy odcinek "Rodu Smoka" już na HBO Max. Na antenie HBO zostanie on wyemitowany dzisiaj o 20:10.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA