REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

To będzie najbardziej makabryczna scena w serialu. Znamy szczegóły otwarcia 2. sezonu "Rodu smoka"

Zdjęcia do 2. sezonu "Rodu smoka" - serialowego prequela "Gry o tron" od HBO - dobiegają końca, a do sieci trafia coraz więcej informacji dotyczących produkcji. Teraz poznaliśmy tytuł i pierwsze szczegóły pierwszego odcinka - czego możemy się po nim spodziewać?

18.09.2023
14:41
ród smoka 2 sezon odc 1 tytuł krew ser serial hbo
REKLAMA

Prace na planie 2. sezonu "Rodu smoka" dobiegną końca pod koniec września. Ekipa powoli finalizuje zdjęcia, w związku z czym - jak to często bywa - do sieci trafia coraz więcej nowych fotografii i informacji. W ten weekend poznaliśmy tytuł pierwszego epizodu nowej odsłony, dowiadując się przy okazji co nieco o fabule i nowych postaciach.

Na łamach Spider's Web sporo piszemy o "Rodzie smoka" i "Grze o tron":

REKLAMA

Ród smoka, sezon 2. Tytuł odcinka i nowe informacje

Tytuł 1. odcinka 2. serii serialu to "Syn za syna" - hasło pochodzi z listu Daemona Targaryena do Rhaenyry i dotyczy zemsty za śmierć jej potomka, Lucerysa Velaryona. Luke to drugi syn księżniczki i Harwina Stronga, oficjalnie uznawany za dziecko jej pierwszego męża (ser Laenora Velaryona), brat Jacaerysa Targaryena i Joffreya Velaryona. Śmierć chłopca widzieliśmy w finale 1. sezonu.

Ród smoka 2

W oryginale ("Ogień i krew" George'a R.R. Martina) Daemon wysłał ten krótki i treściwy list z Harrenhal. Jego treść to: "Oko za oko, syn za syna. Lucerys zostanie pomszczony". W odwecie za wspomnianą śmierć, Daemon wynajął dwóch zabójców (Blood i Cheese, czyli Krew i Ser), by ci zamordowali jednego z dwóch synów króla Aegona II Targaryena. Mężczyźni wkradli się do Czerwonej Wieży, by wypełnić zadanie. W zbirów wcielili się Sam C. Wilson (Blood) i Mark Stobbart (Cheese). Scena została nakręcona już na początku tego roku.

REKLAMA

Ostatecznie napastnicy ścinają głowę kilkuletniego syna Helaeny, siostry Aemonda. Robią to na oczach matki. Mówi się, że będzie to najmocniejsza i najbardziej makabryczna scena od początku emisji serialu.

Kliknij, by zobaczyć spojler

Zakulisowe informacje sugerują, że Daemon nie będzie w Harrenhal aż do zakończenia pierwszego odcinka - najprawdopodobniej zobaczymy go na Smoczej Skale. W związku z tym hasło "syn za syna" prawdopodobnie nie padnie w liście, a bezpośrednio. Później zobaczymy również sekwencję procesji pogrzebowej.

Ród smoka: premiera 2. sezonu w 2024 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA