REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Niespodziewani goście w „Rodzie Smoka”. Przeciek z planu ucieszy fanów „Gry o tron”

„Rod Smoka”, czyli serial HBO osadzony w świecie znanym z „Gry o tron”, ma sporo szczęścia. Mimo trwających właśnie w Hollywood strajków scenarzystów i aktorów, produkcja 2. sezonu idzie pełną parą. Wszystko dlatego, że większość prac odbywa się poza terenem Stanów Zjednoczonych, a znaczna część występujących aktorów nie jest zrzeszona w związku SAG-AFTRA.

11.09.2023
13:40
rod smoka
REKLAMA

O tym, że prace na planie "Rodu smoka" postępują, mogą świadczyć kolejne przecieki z planu. Ludzie z serwisu Redanian Intelligence dotarli do fotografii z pomieszczenia, gdzie przygotowuje się charakteryzację. Pojawia się tam niewielka tablica podpisana „undead”, czyli „nieumarli”. Na zdjęciu widać twarze ucharakteryzowanych postaci, które, jak można się domyślać, przedstawiają znane i lubiane zombiaki, które odegrały przecież tak ważną rolę w „Grze o tron”.

REKLAMA

Ród Smoka – przeciek z planu

Problem polega na tym, że w czasie, gdy rozgrywa się akcja 2. serialu na podstawie prozy Martina, nieumarli nie stanowili istotnej części świata przedstawionego. A na pewno nie stanowili zagrożenia tak poważnego, jak w „Grze o tron”. Wojna domowa nazywana Tańcem Smoków to przede wszystkim domowy konflikt o sukcesję, tym brutalniejszy i tym krwawszy, że rozgrywający się w ramach jednej rodziny.

Redaktorzy Redanian Intelligence przypominają, że wcześniej uchwycono już nagrania z planu, które przedstawiały odzianych na czarno jeźdźców. Oznacza to, że rzeczywiście zobaczymy Nocną Straż, najprawdopodobniej odwiedzaną przez jednego z Targaryenów, który uda się na północ, aby zjednać sobie Starków. Inna z teorii mówi, że serial pokaże nam jakieś bliżej niesprecyzowane retrospekcje. W mojej opinii całkiem możliwy jest jednak jeszcze jeden scenariusz. Twórcy serialu mogą chcieć podkręcić wątki magiczne w serialu, wrzucając nekromancję i inne mroczne praktyki do portfolio któregoś z bohaterów (a może nawet którejś z bohaterek).

Przeczytaj inne teksty o "Rodzie smoka" na łamach Spider's Web:

REKLAMA

Nie wykluczone jest również, że seriale HBO będą wzajemnie się przenikać. Już 1. sezonie pojawiały się istotne elementy mitologii, przedmioty i przepowiednie, które nawiązywały do powrotu Białych Wędrowców. Nie jest wykluczone, że to cześć większej strategii budowania świata i zapowiedź kolejnych nadchodzących seriali.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA