REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

"Ród smoka" kontra "Władca Pierścieni". Widzowie zdecydowali, który serial jest lepszy

Kto ogląda "Ród smoka", a kto "Władcę Pierścieni: Pierścienie Władzy"? Podczas gdy drugi serial dobiegł już końca, a pierwszy zbliża się do finału, poznaliśmy dane, dotyczące pojedynku gigantów fantasy. Walka jest wyrównana, czy mamy do czynienia ze zwycięstwem przez nokaut?

17.10.2022
14:19
władca pierścieni ród smoka seriale
REKLAMA

Dołącz do Disney+ z tego linku i zacznij oglądać głośne filmy i seriale.

Finał "Władcy Pierścieni: Pierścieni władzy" zadebiutował na Amazon Prime Video w zeszły piątek. Dzisiaj na HBO Max pojawił się przedostatni odcinek "Rodu smoka". I chociaż twórcy obu tytułów nie chcieli, aby ich seriale były porównywane, nie dość, że emisja obu produkcji zbiegła się ze sobą w czasie, to jeszcze są to zbyt wielkie wydarzenia popkulturowe, aby fani mogli ich posłuchać.

Piraci jasno już wskazali zwycięzcę pojedynku gigantów fantasy. "Ród smoka" pobierali z sieci bowiem częściej niż "Pierścienie Władzy". A jak sytuacja rysuje się w legalnych źródłach? Nielsen udostępnił dane, które rzucają na tę kwestię nieco światła.

REKLAMA

Ród smoka vs. Władca Pierścieni

Ani Amazon, ani Warner Bros. Discovery nie mają powodów do narzekań. Zgodnie z oczekiwaniami tak "Pierścienie Władzy" jak i "Ród smoka" są wielkimi hitami. Użytkownicy Prime Video i HBO Max tłumnie odpalają je na platformach, przez co jeśli chodzi o liczbę odtworzeń, walka jest dość wyrównania. Według danych Nielsena między 12 a 18 września w samych Stanach Zjednoczonych "Władcę Pierścieni" oglądano przez 988 mln minut, a "Ród smoka" - 960 mln minut.

Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy - Amazon Prime Video

Fani "Pierścieni Władzy" (o ile tacy są) powinni jednak wstrzymać się z otwieraniem szampana. Przywołane dane dotyczą jedynie streamingu, a w przeciwieństwie do "Władcy Pierścieni", "Ród smoka" można oglądać tak na HBO Max jak i na linearnym HBO. Łącząc wyniki obu mediów prequel "Gry o tron" może pochwalić się wynikiem na poziomie 1,17 mld minut.

Kto ogląda seriale fantasy?

Jak się okazuje "Ród smoka" nie tylko przyciąga więcej osób, ale bardziej przemawia do młodszej widowni. 68 proc. odbiorców serialu to osoby w wieku 18 - 49 lat. "Pierścienie Władzy" oglądają natomiast głównie (71 proc.) ludzi powyżej 35 roku życia. W obu przypadkach są to głównie mężczyźni.

Ród smoka - HBO Max

Chociaż seriale różnią się od siebie charakterem, oba należą do gatunku fantasy, przez co spora część widowni ogląda tak "Ród smoka", jak i "Pierścienie Władzy". 34 proc. publiczności "Władcy Pierścieni" śledzi również odcinki prequela "Gry o tron" i vice versa.

Warto zaznaczyć, że krytycy nie wskazują jasno zwycięzcy pojedynku "Ród smoka" vs. "Pierścienie Władzy". W serwisie Rotten Tomatoes pierwszy wymieniony tytuł ma jedynie nieznaczną przewagę. Posiada bowiem 86 proc. pozytywnych recenzji, podczas gdy "Władca Pierścieni" ma ich 82 proc. W przypadku widzów sprawa ma się już jednak zupełnie inaczej.

REKLAMA

Na agregatorze recenzji "Ród smoka" posiada aż 84 proc. pozytywnych opinii. "Pierścienie Władzy" mają ich natomiast zaledwie 38 proc. Poza tym prequel "Gry o tron" jest też popularniejszy w sieci. W miniony piątek na TikToku #HouseoftheDragon miał 5,1 mld wyświetleń, podczas gdy #TheRingsofPower wyświetliło jedynie 619 mln internautów.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA