REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. VOD

Reżyser „Lego Batman” i Sandra Bullock zrobią dla Netfliksa ekranizację słynnego komiksu

Netflix zdecydowanie może zadowolony ze swojej współpracy z Sandrą Bullock. Aktorka wystąpiła w najbardziej popularnej produkcji ostatnich miesięcy, czyli „Nie otwieraj oczu”, a to nie koniec. Bullock wraz z reżyserem „Lego Batman: Film” przygotują ekranizację komiksu Marka Millara pt. „Reborn”.

24.01.2019
13:48
sandra bullock netflix
REKLAMA
REKLAMA

Netflix coraz mocniej rozwija sieć swoich powiązań z najmocniejszymi nazwiskami branży rozrywkowej. O filmach robionych z Alfonso Cuaronem, braćmi Coenami czy Martinem Scorsese powiedziano już dużo. Firma zachęca do współpracy także osoby powiązane ze światem komiksów, animacji i telewizji. Jakiś czas temu wykupiła wydawnictwo Millarworld założone przez autora powieści graficznych „Kick-Ass” i „Kingsman: Tajne służby” i zatrudniła samego Millara. Pierwszym wspólnym projektem obu podmiotów był komiks „The Magic Order”.

Od początku mówiło się także o możliwych ekranizacjach komiksów popularnego scenarzysty. W zeszłym roku Netflix ogłosił, że trwają prace nad trzema filmowymi i dwoma serialowymi adaptacjami dzieł Millara. Do serwisu według zapowiedzi trafią „Empress - Cesarzowa”, „Huck”, „Sharkey the Bounty Hunter”, a także „Jupiter's Legacy” i „American Jesus”. Właśnie okazało się, że to nie wszystko, czego możemy się spodziewać w najbliższej przyszłości.

Netflix zrobi film na podstawie komiksu „Reborn”, który Millar stworzył wraz z rysownikiem Gregiem Capullo.

„Reborn” opowiada o 80-letniej staruszce, Bonnie Black, która umiera w szpitalu na Manhattanie. Niespodziewanie kobieta odradza się o wiele lat młodsza w magicznym świecie Adystrii. Spotyka tam wielu zmarłych przed sobą przyjaciół i członków rodziny, ale nie swojego męża. Nie ma jednak czasu na wspominanie dawnych czasów. W Adystrii toczy się odwieczna wojna sił dobra i zła. Bonnie będzie musiała w towarzystwie swojego ojca przemierzyć świat pełen potworów i smoków w poszukiwaniu dawnej miłości.

sandra bullock netflix class="wp-image-245641"

Sandra Bullock Netflix - nowe projekty

Jak donosi portal Deadline, do filmu „Reborn” zostali zaangażowani Chris McKay, Sandra Bullock oraz Miri Yoon i Roy Lee z Vertigo Entertainment (producent pierwszej części horroru „To”). McKay znany z komediowej serii „Robot Chicken” oraz „Lego Batman: Film” zajmie się reżyserią. Bullock została ogłoszona producentką obrazu, ale według informacji amerykańskich dziennikarzy ma także zagrać w nim główną rolę.

REKLAMA

Dla Netfliksa będzie to kolejny film robiony wraz z Bullock. Aktorka wystąpiła w ogromnie popularnym „Nie otwieraj oczu”. Produkcja mimo mieszanych recenzji stała się największym hitem platformy w zeszłym roku. Według danych podanych przez firmę przyciągnęła przed ekran 80 mln widzów. „Reborn” powtórzy ten sukces? Dowiemy się w bliżej nieokreślonej przyszłości, ponieważ Netflix nie podał jeszcze daty premiery.

„Nie otwieraj oczu” można obejrzeć w serwisie Netflix.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA