REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Sean Penn jest w Krakowie. Aktor niesie pomoc uchodźcom z Ukrainy

Sean Penn przybył do Polski. Hollywoodzki aktor jest aktualnie w Krakowie, gdzie angażuje się w pomoc uchodźcom z Ukrainy. Jako prezes fundacji CORE ma spotkać się z prezydentem miasta Jackiem Majchrowskim. Aktor od początku wojny za naszą wschodnią granicą, aktywnie wspiera ofiary agresji Rosji.

23.03.2022
13:54
sean penn ukraina polska wojna
REKLAMA

Sean Penn jest już w Polsce. Hollywoodzki aktor coraz rzadziej występuje przed kamerą, ale za to często angażuje się w pomoc humanitarną. Nikogo nie powinno więc dziwić, że w czasie ataku Putina na Ukrainę znalazł się w samym epicentrum wydarzeń. Wcześniej u naszych wschodnich sąsiadów realizował dokument o konflikcie rosyjsko-ukraińskich.

REKLAMA

Po 24 lutego 2022 roku tematyka filmu zmieniła się i teraz dotyczy inwazji Rosji na Ukrainę. W czasie trwającej już wojny aktor pojawił się u naszych wschodnich sąsiadów, a media żyły jego doniesieniami w mediach społecznościowych. W naszym kraju szczególne emocje wywołał post, w którym zamieścił informację, że zmierza do granicy polsko-ukraińskiej. Wraz z ekipą musiał porzucić samochód i przejść wiele kilometrów, a po drodze widział mnóstwo aut z kobietami i dziećmi.

Sean Penn przyleciał do Polski

Teraz Penn ponownie postanowił zawitać nad Wisłę. Aktor jest już w Polsce, a dokładniej w Krakowie. To właśnie w tym mieście osobiście angażuje się w pomoc ofiarom agresji Putina. Odwiedził bowiem punkty pomocowe dla uchodźców z Ukrainy. Nie jest to jednak główny cel jego wizyty w naszym kraju.

Jak podaje Gazeta Wyborcza, Penn ma podpisać porozumienie o współpracy w zakresie pomocy uchodźcom z Ukrainy z prezydentem miasta Jackiem Majchrowskim. Aktor jest bowiem prezesem fundacji CORE, która już od dłuższego czasu aktywnie działa, aby nieść pomoc osobom w trudnej sytuacji życiowej.

Sean Penn pomaga uchodźcom z Ukrainy

Penn założył CORE w czasie trzęsienia ziemi na Haiti w 2010 roku. Fundacja zaangażowała się wtedy w pomoc ofiarom kataklizmu. W okresie pandemii koncentrowała się natomiast na walce z koronawirusem. Na terenie całych Stanów Zjednoczonych dostarczała wtedy testy na obecność COVID-19.

REKLAMA

Teraz CORE rozdaje uchodźcom z Ukrainy zestawy higieniczne, udziela pomocy pieniężnej i przekazuje wodę osobom, które trafiają pod opiekę fundacji. Trwają też prace, aby pracownicy mogli znaleźć się po drugiej stronie naszej granicy.

*Zdj. główne: Sean Penn/Featureflash Photo Agency/Shutterstock.comREKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA