REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Do obsady „The Witcher: Blood Origin” dołączył nowy aktor. Tym razem nie będzie płaczu w fandomie

Poznaliśmy nazwisko aktora, który wcieli się w jednego z głównych bohaterów prequela „Wiedźmina. Tym razem powinno się obyć bez oburzenia w fandomie. Fjalla z klanu wojowników zagra rodowity Irlandczyk Laurence O'Fuarain.

26.03.2021
15:38
Do „The Witcher: Blood Origin” dołącza Laurence O'Fuarain. Zagra Fjalla
REKLAMA
REKLAMA

Imię nowej postaci nawet znawcom prozy Andrzeja Sapkowskiego niewiele mówi. I nic dziwnego, wszak „The Witcher: Blood Origin” jest prequelem historii Geralta i Ciri. Jego akcja umiejscowiona jest 1200 lat wcześniej i opowiada o wydarzeniach, które doprowadziły do Koniunkcji Sfer. To właśnie w tych czasach doszło do połączenia światów ludzi, elfów i potworów. Polski pisarz jest konsultantem spin-offu serialu tworzonego przez Lauren Schmidt Hissrich i Declan de Barra.

witcher blood origin serial netflix Laurence O'Fuarain
Laurence O'Fuarain / Fot. Netflix

Grany przez O'Fuaraina wojownik będzie w tym samym wieku co elfka Éile (Jodie Turner-Smith), o której istnieniu też się niedawno dowiedzieliśmy. Jednak będzie stanowić jej przeciwieństwo - nie tylko ze względu na przynależność do innego klanu.

Urodzony w klanie wojowników, którzy przysięgli chronić Króla, Fjall nosi w sobie zadrę. Stracił ukochaną osobę, która zginęła w walce, próbując go ocalić. To wydarzenie nie pozwala mu się zatrzymać ani pogodzić z samym sobą i otaczającym go światem. W swoim dążeniu do odkupienia, Fjall będzie walczył u boku najbardziej nieoczekiwanych sojuszników i wkroczy na drogę zemsty prowadzącą przez kontynent pogrążony w chaosie – czytamy w oficjalnym opisie postaci Fjalla.

Laurence O'Fuarain kształcił się w The Factory (obecnie Bow Street) i ukończył studia w 2015 roku. Zagrał niewielkie role takich serialach jak m.in. „Wikingowie” (Hakon), „Gra o tron” (Simpson) i „Kraina bezprawia”.

REKLAMA

„The Witcher: Blood Origin” będzie 6-odcinkowym miniserialem Netfliksa. Jason Brown i Sean Daniel z Hivemind oraz Tomek Bagiński i Jarek Sawko z Platige Films są jego producentami wykonawczymi. Na razie nie została podana jego data premiery. Co z 2. sezonem samego "Wiedźmina"? Kontynuacja trafi na platformę prawdopodobnie jeszcze w tym roku. Kilka dni temu poznaliśmy aktorkę, która wcieli się w postać czarodziejki Filippy Eilhart.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA