REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Nie tylko piłka nożna. Canal+ przygotowuje seriale w 4K

Tydzień temu odbyła się pierwsza emisja meczu w 4K, którą mogli oglądać abonenci nc+. Produkcje fabularne również doczekają się realizacji w tak wysokiej rozdzielczości. Wiemy już, który serial zostanie nakręcony w 4K jako pierwszy

28.11.2017
10:12
serial kruk
REKLAMA
REKLAMA

Mecz Ligi Mistrzów UEFA Borussia Dortmund - Tottenham Hotspur został 21 listopada wyemitowany w jakości 4K. Było to możliwe dzięki dekoderowi UltraBOX+ od NC+. Platforma idzie za ciosem i przygotowuje kolejne transmisje sportowe w wysokiej rozdzielczości.

W ofercie Canal+ mają pojawić się seriale w 4K.

Jacek Balicki, wiceprezes zarządu ds. marketingu w nc+, powiedział portalowi Wirtualnemedia.pl, że emisja meczu poszła dobrze, klienci byli zadowoleni, a sama platforma będzie starała się udostępniać coraz więcej wydarzeń w 4K.

Dla fanów polskich seriali istotna może być informacja, że również odcinkowe produkcje zostaną zrealizowane w tej jakości. Balicki wspomniał, że serial Kruk. Szepty słychać po zmroku jest kręcony w 4K. O samej produkcji rozmawialiśmy z twórcami i muszę przyznać, że jeśli ich obietnice się potwierdzą, to będziemy mieli do czynienia z wyjątkowo interesującym obrazem.

Niestety nie wiemy, czy inne nadchodzące produkcje Canal+ doczekają się jakości 4K.

Niedawno dowiedzieliśmy się, że trwają zdjęcia do serii Zasada Przyjemności, której reżyserem Dariusz Jabłoński. Produkcja ma być serialem kryminalnym. Wiemy też, że rozpoczęły się prace nad serią Nielegalni. Będzie on adaptacją powieści Vincenta V. Severskiego.

REKLAMA

Jak podają Wirtualnemedia.pl, treści w 4K od Canal+ mają być dostępne również w nowej usłudze Player+, która niedawno została zaprezentowana. Z licznych pakietów można wybrać ten, który oferuje dostęp do kanałów linearnej telewizji Canal+ i treści VOD od tej stacji. Jednym z problemów, które stoją przed platformą, są kwestie techniczne. Zapowiedziano, że pojawi się Player+ Box, który ma mieć wbudowany dekoder DVB-T i być telewizyjną przystawką, która będzie umożliwiała korzystanie z treści oferty Player+. Niestety, urządzenie obsługuje wideo w maksymalnej rozdzielczości Full HD.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA