REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Eddie Murphy wraca do roli Osła. Będzie "Shrek 5" i solowy film z tym rozgadanym zwierzakiem

Eddie Murphy za chwilę powróci w roli pyskatego policjanta z Detroit, Axela Foleya. Najnowsza odsłona "Gliniarza z Beverly Hills" na początku lipca trafi na Netfliksa. Promując nadchodzącą produkcję, gwiazdor zdradził, że to nie jedyny wielki comeback, nad jakim w ostatnim czasie pracował.

25.06.2024
9:03
eddie murphy shrek osioł spin off
REKLAMA

Eddie Murphy jest aktualnie w szale odgrzewania kotletów. W 2021 roku dostaliśmy przecież "Księcia w Nowym Jorku 2", a za chwilę na Netfliksie pojawi się czwarta odsłona przygód "Gliniarza z Beverly Hills". Promując "Axela F" aktor opowiedział o jeszcze innym powrocie jednego z jego ikonicznych bohaterów, o którym zresztą mówiło się od dawna. Szykujcie się na kolejną porcję wielu kultowych tekstów... Osła. Tak, tego Osła ze "Shreka".

Wiedzieliśmy już, że "Shrek 5" powstaje. Sam Eddie Murphy mówił o tym jeszcze w zeszłym roku, a potem przyszło oficjalne potwierdzenie ze strony stojącego za produkcją studia. Tym razem gwiazdor wyznał, że część dubbingu do nadchodzącego filmu udało mu się nawet nagrać. Będzie go kończyć w najbliższych miesiącach. ALE nie tylko w nim Osioł powróci.

REKLAMA

Shrek 5 - kiedy premiera?

W wywiadzie dla Collidera Eddie Murphy zdradził, że prace nad "Shrekiem 5" trwają już od miesięcy. Jego premiery spodziewa się tak naprawdę już niedługo. Według słów gwiazdora Osła spotkamy również w jego własnym spin-offie.

Shrek 5 - Eddie Murphy

Zaczęliśmy robić "Shreka 4" albo ["Shreka"] 5 już miesiące temu. W międzyczasie pracowałem nad tym ["Gliniarzem z Beverly Hills: Axelem F"], nagrałem pierwszy akt, a resztę będziemy robić w tym roku, skończymy to. "Shrek" wyjdzie, a Osioł dostanie własny film. Zrobimy również Osła. Zrobimy "Shreka" i zabieramy się za film o Ośle

- powiedział Eddie Murphy.

Dopytywany przez dziennikarza czy dubbing do obu produkcji nagrywał jednocześnie, Eddie Murphy wyjaśnił, że nie. "Zacząłem nagrywać "Shreka", myślę, że pojawi się w 2025 roku, a później będziemy robić Osła" - powiedział gwiazdor.

REKLAMA

Pierwszy "Shrek" pojawił się w 2001 roku. Od tamtej pory doczekał się trzech sequeli (ostatni w 2010 roku), mnóstwa osadzonych w jego uniwersum krótkometrażówek i dwóch pełnometrażowych spin-offów, poświęconych Kotu w butach. "Kot w butach 2" zadebiutował na ekranach kin w 2022 roku i zarobił na całym świecie prawie 482 mln dol.

Więcej o "Shreku" poczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA