REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

„Small World”. Patryk Vega opublikował reżyserski zwiastun filmu. Brutalniej i bez cenzury

Premiera nowego filmu Patryka Vegi pt. „Small World” już lada dzień. Reżyser podzielił się z widzami nowym, reżyserskim zwiastunem.

01.09.2021
17:00
small world vega zwiastun bez cenzury wieniawa
REKLAMA

„Small World” to projekt międzynarodowy – Patryk Vega zatrudnił do niego aktorów różnych narodowości i realizował go w kilku krajach. Pierwsze materiały promocyjne pojawiły się już ponad półtora roku temu (premierę filmu przesunięto z wiadomych powodów). W swoim nowym obrazie Vega podjął temat handlu dziećmi: porwań i przymusowej prostytucji. W główną rolę rozprawiającego się ze sprawcami tego procederu policjanta wcielił się Piotr Adamczyk.

O filmie "Small World" od dawna mówi się jako o poważniejszym w tonie projekcie: prawdopodobnie z racji poruszanej tematyki, reżyser postanowił zrezygnować z typowej dla niego, groteskowej liczby wulgaryzmów i wstawek komediowych. Poprzednie zwiastuny "Small World" sugerowały mroczny i brutalny thriller, a nowy, reżyserski zwiastun – bez cenzury – podtrzymuje to wrażenie. Wątpliwe, by sam film okazał się solidnym kinem i pozytywnym zaskoczeniem (Patryk Vega w ostatnich latach przyzwyczaił widzów do tworów, eufemistycznie pisząc, mizernych), ale powstrzymajmy się od ferowania wyroków – wydamy je, jak się godzi, czyli po ewentualnym seansie.

REKLAMA

Small World” Patryka Vegi: reżyserski zwiastun filmu

REKLAMA

W filmie "Small World" poza Adamczykiem, Julią Wieniawą i znanym z „Domu z papieru” Enrique Arce zobaczymy też Marietę Żukowską, Piotra Stramowskiego, Aleksieja Serebriakowa, Olega Vebera, Andrissa Keissa, Anastasię Mikulchinę i Montserrat Roig De Puig. Projekt ma dla reżysera charakter misyjny i ewangelizacyjny. Vega żywi nadzieję, że zagości on na zagranicznych festiwalach.

Fabuła filmu rozpoczyna się od uprowadzenia dziewczynki – znika ona sprzed rodzinnego domu w tajemniczych okolicznościach. Jedynym tropem jest widziana w okolicy rosyjska ciężarówka. Matka zaginionej, wspierana przez głównego bohatera, policjanta Roberta, wyrusza w pościg, ale nie jest w stanie zatrzymać porywaczy. Po latach gnębiony wyrzutami sumienia Robert wpada na nowy trop – i wraca do sprawy. Wkrótce trafia na ślad międzynarodowej szajki przestępczej. Tymczasem w Bangkoku nastoletnia Ola jest zmuszana do spełniania wszelakich zachcianek bogatego biznesmena. Wkrótce los zetknie dziewczynę z polskim stróżem prawa.

„Small World” Patryka Vegi trafi do kin już 10 września.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA