REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Jest nowy zwiastun „Small World”, wyczekiwanego filmu Patryka Vegi o handlu dziećmi

W sieci pojawił się nowy zwiastun filmu Patryka Vegi pt. „Small World”. Od dawna zapowiadany obraz skupia się na handlu dziećmi.

17.08.2021
17:52
patryk vega film small world zwiastun wieniawa
REKLAMA

Pierwsze, krótkie zajawki filmu „Small World” pojawiły się ponad półtora roku temu. Ten zapowiadany już od kilku dobrych lat film Patryka Vegi miał mieć swoją kinową premierę w grudniu 2020 roku, jednak w związku z pandemią debiut został przesunięty. Obraz ma skupić się na porwaniach i handlu dziećmi, a także zmuszaniu ich do prostytucji. W roli głównej zobaczymy Piotra Adamczyka – wcielił się on w policjanta, który bezwzględnie rozprawia się ze sprawcami procederu.

Zgodnie z przypuszczeniami produkcja o tak poważnej tematyce zapowiada się na wolną od charakterystycznych dla reżysera wstawek komediowych. Nowy zwiastun sugeruje brutalny thriller, a nam pozostaje mieć nadzieję, że wątek dziecięcej prostytucji został przez twórcę potraktowany z odpowiednią dozą wrażliwości i empatii. Czy sam film okaże się pozytywnym zaskoczeniem i przynajmniej solidną propozycją kinową – wątpliwe, ale nie warto ferować wyroków przedwcześnie.

REKLAMA

Small WorldPatryka Vegi: zwiastun filmu

REKLAMA

Pewna dziewczynka zostaje uprowadzona z polskiej wsi. Jedynym tropem jest widziana w pobliżu rosyjska ciężarówka. Grany przez Adamczyka policjant postanawia odnaleźć ją za wszelką cenę, korzystając z wszelakich dostępnych środków. Udaje mu się to dopiero po latach. Obraz przedstawia trzy perspektywy: ofiary, jej rodziców i porywacza. Vega wspominał, że myśli o swojej nowej produkcji jak o międzynarodowym projekcie, który ma dla niego charakter misyjny i ewangelizacyjny. Żywi też nadzieję, że zagości na zagranicznych festiwalach.

Poza Adamczykiem w filmie wystąpili też m.in.: Julia Wieniawa, Enrique Arce, Marieta Żukowska i Aleksey Serebryakov.

„Small World” trafi do kin 10 września.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA