REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Audiobooki

Sound Tropez zdradza plany wydawnicze na przyszły rok. Będzie się działo

Studio Sound Tropez, stojące za takimi słuchowiskami jak między innymi "Kajko i Kokosz", "Thorgal", "Funky Koval" czy "Chłopcy", ujawniło plany wydawnicze na rok 2015. Poza kontynuacją rozpoczętych w poprzednich latach serii, doczekamy się także nowych projektów na podstawie książek i komiksów. Planowane jest także słuchowisko oparte na autorskim scenariuszu, napisanym specjalnie w tym celu - o tym co to będzie i kto jest jego twórcą, przeczytacie wyłącznie u nas.

30.12.2014
14:28
Sound Tropez zdradza plany wydawnicze na przyszły rok. Będzie się działo
REKLAMA
REKLAMA

Jak wynika z udostępnionej przez Sound Tropez informacji, możemy być pewni kontynuacji trzech serii: "Thorgala", "Kajko i Kokosza" oraz "Żywych Trupów". Niepewny jest za to los "Conana" oraz "Funky Kovala" - studio przyznaje, że nie lubi niedokończonych historii, ale nie zapadła jeszcze ostateczna decyzja w sprawie przedłużenia tych cykli. Planowane są za to nowe słuchowiska na podstawie komiksów - choć nie znamy jeszcze ich tytułów, udało mi się dowiedzieć, że Sound Tropez stara się pozyskać licencje na duże serie zagraniczne, nie zapominając przy tym o polskiej klasyce, która wciąż jest bardzo popularna. Obstawiam "Kapitana Żbika" lub "Kapitana Klossa", ale to czysty strzał.

kajko i kokosz szkoła latania

Jeżeli wszystko pójdzie dobrze, w 2015 roku Sound Tropez wyda także "dwa duże słuchowiska na podstawie świetnych książek" - obecnie finalizowane są rozmowy licencyjne. Na tym etapie niestety nie ujawniono jakie miałyby to być pozycje, kto jest ich autorem czy choćby ich gatunku. Znając poprzednie dokonania ST, zgaduję, że będzie to coś z fantastyki - może "Pan Lodowego Ogrodu" Grzędowicza albo "Achaja" Ziemiańskiego? Byłoby ciekawie.

Thorgal prawie raj 2

Michał Szolc, producent i szef Sound Tropez, zdradził mi natomiast kilka szczegółów dotyczących autorskiego projektu studia, według scenariusza napisanego specjalnie na potrzeby słuchowiska. Ze względu na bardzo pozytywne przyjęcie mini-produkcji "Chłopcy. W Skrócie", w przyszłym roku powstanie pełnowymiarowe słuchowisko z Chłopcami w rolach głównych, którego autorem będzie Jakub Ćwiek. Więcej informacji na ten temat ma zostać ujawnionych wkrótce - Szolc obiecuje liczne niespodzianki.

REKLAMA
chłopcy w skrócie recenzja

To na razie wszystko, jeśli chodzi o plany wydawnicze. O kolejnych informacjach będziemy informować was na bieżąco. W 2015 roku Sound Tropez pojawi się na czterech dużych imprezach: Pyrkonie w Poznaniu, Komiksowej Warszawie, Pikniku CJG w Warszawie oraz MFKiG w Łodzi. Ponadto - prawdopodobnie na wiosnę - zorganizowany zostanie dzień otwarty, podczas którego będzie można m.in. zwiedzić studio i spróbować swoich sił przy mikrofonie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA