REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

"Spider-Man: Bez drogi do domu" na papierze? Oto scenariusz najbardziej dochodowego filmu Sony Pictures!

Film "Spider-Man: Bez drogi do domu" to jeden z najbardziej dochodowych filmów w historii kina. Wyczekiwana produkcja odniosła spektakularny sukces, bijąc kolejne rekordy. Teraz do sieci trafił scenariusz nowego "Spider-Mana", w którym grany przez Toma Hollanda heros spotyka bohaterów i złoczyńców ze starszych serii o Człowieku-Pająku.

27.01.2022
10:15
spider man bez drogi do domu scenariusz sceny marvel sony
REKLAMA

"Spider-Man: Bez drogi do domu" Jona Wattsa odniósł też sukces na polu artystycznym, ciesząc się entuzjastycznym przyjęciem przez krytyków i widzów, a także stając się ulubionym, najlepiej ocenianym filmem 2021 roku według użytkowników serwisów IMDb i Filmweb. My również dołożyliśmy cegiełkę do zachwytów nad tą produkcją, która zbliża się do ścisłej czołówki rekordów box office. Fanów obrazu i podobnych ciekawostek z pewnością zainteresuje fakt, że w Internecie pojawił się pełny scenariusz widowiska.

REKLAMA
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: Bez drogi do domu - scenariusz filmu w sieci

Scenariusz napisali weterani franczyzy, czyli Chris McKenna i Erik Sommers. Produkcja zaczyna się dokładnie w tym momencie, w którym skończył się film "Spider-Man: Daleko od domu". W pierwszej scenie po napisach J. Jonah Jameson ujawnił prawdziwą tożsamość Pajączka - wszystkiemu winny był Mysterio, który za sprawą swojego ostatniego tricku wrobił Petera Parkera w morderstwo.

REKLAMA

Teraz przyjaciele Pete'a cierpią przez fakt, że są z nim blisko. Gdy MIT odrzuca ich podania, superbohater decyduje się naprawić zaistniałą sytuację - prosi o pomoc Doktora Strange'a, który za pomocą zaklęcia ma sprawić, by wszyscy zapomnieli, że Spider-Manem jest właśnie Parker. Rzecz jasna, w trakcie rzucania czaru coś idzie nie tak - do rzeczywistości bohaterów przedzierają się złoczyńcy (i nie tylko…) z alternatywnych światów.

Pod tym linkiem znajdziecie cały materiał (opublikowany w ramach serii "Read the Screenplay" serwisu Deadline), który zawiera kilka dialogów, scen czy informacji nieobecnych w filmie - możemy się z niego między innymi dowiedzieć, że design kostiumu, który na samym końcu przywdziewa bohater, to efekt inspiracji strojami Peterów z alternatywnych światów (Tobey Maguire i Andrew Garfield).

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA