REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Komiksy

Mysterio czyta komiksy, a Peter Parker założy więcej niż jeden nowy kostium. Wieści ze Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home to jeden z niewielu powstających obecnie filmów Marvela. W przeciwieństwie do Avengers 4, twórcy i aktorzy produkcji chętnie dzielą się nowymi informacjami z planu z fanami. Swój udział w projekcie w żartobliwy sposób potwierdził właśnie przeciwnik Człowieka-Pająka.

06.12.2018
9:46
spider-man: far from home
REKLAMA
REKLAMA

Tom Holland podbił serca fanów Spider-Mana występami w Kapitanie Ameryce: Wojnie bohaterów, Spider-Man: Homecoming i Avengers: Wojna bez granic. Dlatego Disney nie przejmuje się dobrymi finansowymi wynikami konkurencji w postaci Venoma i przygotowuje się do kontynuacji przygód nowej wersji Petera Parkera. W Spider-Man: Far From Home bohater wyruszy w podróż, która zabierze go z Nowego Yorku aż do Europy.

O fabule produkcji wiemy na razie niewiele. Nie ma pewności, czy nowy film będzie dotyczył wydarzeń przed czy po zwycięstwie Thanosa w Avengers: Wojna bez granic. Na pewno będziemy mieli jednak do czynienia z dojrzalszym i bardziej pewnym siebie bohaterem. W filmie ma podobno powrócić Vulture w wykonaniu Michaela Keatona, ale tym razem to nie on będzie arcywrogiem Człowieka-Pająka.

Zaszczyt ten przypadł w udziale Mysterio. To mistrz iluzji stworzony przez Stana Lee i Steve'a Ditko.

Mysterio pierwszy raz pojawił się na kartach komiksu o Spider-Manie w 1964 roku w zeszycie The Amazing Spider-Man #13. Jest więc jednym z najstarszych i najważniejszych wrogów bohatera. Kostium mistrza iluzji zakładali z biegiem lat różni przestępcy, ale najsłynniejszym z nich był Quentin Beck - oryginalny Mysterio. Trudno powiedzieć, która wersja pojawi się w Spider-Man: Far From Home, ale być może pewną podpowiedź dał aktor wcielający się w postać w filmie - Jake Gyllenhaal.

O jego udziale w projekcie Marvela spekulowano od dawna, ale dopiero wczoraj w nocy otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie. W zabawnym poście na swoim Instagramie Gyllenhaal czyta komiks o Spider-Manie. Jest zaszokowany zawartością, a także, jak sam zapewnia, faktem, że w filmie nie zagra Peter Parker. W krótkim poście widać tak naprawdę dwa zeszyty z Mysterio w roli głównej. Gyllenhaal czyta The Amazing Spider-Man #311 zatytułowany The Return of a Man Called Mysterio. Na jego ścianie wisi z kolei oprawiony The Amazing Spider-Man #66. W obu komiksach alter ego Mysterio przyjmuje właśnie Quentin Beck.

Sposobem na powstrzymanie złoczyńcy mogą być nowe kostiumy Spider-Mana.

REKLAMA


Mysterio nie ma żadnych supermocy, zamiast tego wykorzystuje rozmaite gadżety, które pozwalają mu wytworzyć iluzję prawdziwej magii. Nawet taki mistrz jak Beck nie może jednak atakować tego, czego nie widzi. Jeden z nowych kostiumów Petera Parkera został ujawniony kilka miesięcy temu, ale właśnie oficjalnie pokazano, że bohater przywdzieje też czarny strój wzorowany na ubraniu wersji postaci znanej jako Spider-Man Noir, która zadebiutowała w 2009 roku. Czyżby Człowiek-Pająk w nowym filmie miał mieć więcej wspólnego z Batmanem niż wesołym nastolatkiem znanym z większości adaptacji?

Czytaj także: Spider-Man Uniwersum to film idealny dla fanów bohatera.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA